TORU Foorum

Pealinnast ära ehk puhkekohtade soovitused Lõuna-Eestis

Kermit - 23.5.2016 20:30

Kohe on käes kauaoodatud suvi. Uskumatu küll, nagu alati, kuid ka sel aastal on suvi Eestisse jõudnud. Tahaks soovitusi, et kuhu võiks perega sõita Lõuna-Eestis. Algne idee oli meil Setomaa piirkond. Kuid vaadates kaarti, siis tundub see üsna tühi piirkond. Pigem ahvatleks juba teisele poole piiri, kuid kuna see on ühtlasi ka säästu-tripp (2-3 ööpäeva), siis ei taha seda kulutust (64€ per nina) üldse mitte teha. Ehk järgmisel aastal kui eelnevalt plaan paigas ja sendid kokku korjatud.
Üldjoontes olekski huvipakkuv piirkond Tartu ja selle ümbrus. Samuti kogu Peipsi järve ümbrus.
Ääretult oluline on see, et isa saaks kusagil loigus õngitseda. Ta tavaliselt midagi kätte ei saa, kuid see-eest peab seda ootamisaega oma kummipaadis ääretult oluliseks. Minu jaoks on oluline see, et saaks minna õhtul magama linadega kaetud voodisse. Ehk siis majutusasutus, mille ööpäevane hind ei oleks üle 40-50€. Ja samuti, looduskaunis koht, mitte kusagil võsas koos rästikute ja parmudega. Ma olen pärit siiski tsiviliseeritud kandist.
Kas kusagil meie munamägede kandis oleks huvitavaid kohti, kus üks nädalavahetus veeta?
(soovitada võib tegelikult kõiki kohti Eestis, mis vastaks eelpool mainitud tingimustele ja hõlmaks endas kaunist loodust, kalastusvõimalusi (kala olemasolu veekogus ei oma tähtsust) väljaarvatud saared)

kraska - 23.5.2016 22:07

Taevaskoda, Piusa koopad, Suur Munamägi, Hinni kanjon. On väga palju rabasid ja soid mida võiks külastada. Kui suur see pere on, äkki annab telgis ööbida? Puhkekohti on suht palju. Ei oska öelda, kuskohas võiks täpselt ööbida.

togli - 23.5.2016 22:29

Peipsi ääres võib isegi mõistliku hinnaga majutuse leida kuid väikese kummipaadiga ei ole seal midagi peale hakata. Kui kavas põhjarannik ja Peipsi, siis pakuks ööbimiseks Niinsaare Puhkekeskust . Hommikul hea lähedal Kuremäe kloostris patte andeks paluda.

Lõuna eestis pakuks Litsmetsa ja Mustap_utsi soo lähedale jäävat Järvenukka Talu . Ähijärves peaks kala ka olema.

Võrumaal Vetevana Turismitalu Hino järve ääres.

Kõik on (olid) suht tagasihoidlikud, kuid samas mõnusad vaiksed kohad. Üle mõistuse kallist hinda ei küsitud, nüüd aastaid möödas ja ei ole asjadega kursis.

Rauno266 - 24.5.2016 10:09

Soovitan ka ise Taevaskoda. Põlva on sealt kiviviske kaugusel. Lisaks jääb lähedusse Karilatsi talurahvamuuseum. Taevaskoja kandis tean soovitada ka kohta, kus on viisakad ööbimistingimused: http://www.salamaa.eu/ . Omanikud on väga sõbralikud ning lisaks ööbimisele pakuvad ka aktiivseid tegevusi sealkandis. Järvedega samuti probleeme pole.

Kermit - 24.5.2016 15:48

Niimoodi kirjutas: togli  

Võrumaal Vetevana Turismitalu Hino järve ääres.

See visitsetomaa.ee on olnud väga informatiivne leht. Ei teagi, miks ma seda ise eelnevalt selle teema tegemist ei märganud.

Vanemad võivad ööbida nii telgis kui autos (Renault Trafic). Mina koos enda kaaslasega tahangi mingit kohta, kus on katus päriselt pea kohal :P
Aga sain praegu siit teemast palju häid viiteid. Vaatan kõik üle, googlemapsin piirkonnad läbi ja siis otsustab ära, kuhu broneerida.
Positiivne on see, et majutuskohad tunduvad pea poole odavamad kui põhja pool.

Kraaks - 26.5.2016 18:40

siin kohti hulgi: https://puhkaeestis.ee/et/otsing?newsearch=newsearch&category=ac...

Reeferer - 28.5.2016 11:39

Vaata RMK kodulehele, metsaonnid on tavaliselt väga heades kohtades ja täiesti tasuta. Kui oma linad kaasas, on ka see tingimus täidetud. Küll aga on see koht, et kui ajastus on väga ilusal ilmal, võib esinada seal onnides kohalikke osse oma koeratõuge reklaamivate dresside ja katkiste audidega. Metsamajad välistavad selle mure ning hinnaklass jääb ka madalaks. 120-160€ teeb nina peale täpselt 30-40. Seega, edukat uurimist :)