TORU Foorum

Kuhu kadusid REQ/OFFER teemad ?

togli - 9.9.2010 17:02

Mis toimub? Kas nüüd jääbki nii?

[Muudetud: 12.9.2010 DazBoot]

DazBoot - 9.9.2010 17:06

http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=13583

togli - 9.9.2010 17:09

Tänud, selge pilt.
Kahju foorumist, on aastatega teine omaseks saanud.

DazBoot - 9.9.2010 17:10

Foorum pole ju kadunud? :)

togli - 9.9.2010 17:12

Seda küll, kuid ikkagi oluline osa sellest.

massikommunikaator - 9.9.2010 17:22

samas oleks võinud ju req/offer teemad jääda...linke oleks saand jagada u2u-s...

margus27 - 9.9.2010 17:26

linke saab google-st... 2-3 minutit otsimist ja vajalik asi käes...
req/offeriga see oht, et just BSA võib sul selle teema teha ju. Poleks sugugi hea talle neid linke ju saata ;)

DazBoot - 9.9.2010 17:34

Niimoodi kirjutas: massikommunikaator  
samas oleks võinud ju req/offer teemad jääda...linke oleks saand jagada u2u-s...
Sa ise ka aru said, mida rääkisid? :)
Milline lause sellest teadaandest Sulle segaseks jäi?

onks - 9.9.2010 18:46

Äkki on mingeid ideid kuidas saab üksteist abistada mõningate failide "leidmisel" nii et see seadustega ei ristuks ja probleeme ei tekiks. Alati kui üks uks suletakse siis avaneb kusagil aken. Aeg akent hakata avama... Sõbralt sõbrale levivad asjad aeglasemalt kui paberkirjadega, ja see pole infoühiskonnale eriti kohane. Sooviks kiiret infovahetust aga ei soovi probleeme seadustega.

Edit: Sõber hakkas ammu hobikorras tõlkima häid filme millel subtiitreid polnud ja täna sai valmis ja tahtis jagama hakata subclubis, ja näe imet ei saagi enam :D. Tulin siia foorumisse ja siis nägin seda teemat, et jah...

[Muudetud: 9.9.2010 onks]

rundll - 9.9.2010 19:42

igavene jama. paanika on majas.

onks - 9.9.2010 19:45

Taolisi asju on ennegi tehtud, alati on lahendus leitud, ainult ajaküsimus, aga parem kui paljud kaasa aitavad lahenduse leidmisele, mitte ei oota niisama kuni leitakse. Kõik on seadustes kinni, tuleb need seadused mis keelavad läbi lahata ja leida mingi auguke või viis kuidas see "illegaalne" tegevus legaalsena paistaks

sohni - 9.9.2010 21:48

huvitav kas võeti ette ainult Torufoorum? Ühes teises (mite nii populaarses foorumis) paistab ,et REG-OFF on veel säilinud .Samuti paistab ,et rünnatakse just Subclubi :(

onks - 9.9.2010 21:51

Arvatavasti võimsamad võetakse enne maha :D, tegelt kui seda asja tõsiselt võetakse siis jõuab see laine ka mujale

Arguru - 9.9.2010 21:52

Enne vist polegi EAKO asja nii tõsiselt võtnud? Vähemalt ma pole märganud. Subclubil vist küll tõsine jama - kohtuprotsess.

logard - 9.9.2010 21:53

Niimoodi kirjutas: Kermit  
Niimoodi kirjutas: togli  
Seda küll, kuid ikkagi oluline osa sellest.

Otseses mõttes võti Torufoorul munad maha. Seda valu tunnevad kõik liikmed! :(

Lisaks sai ka Subclub järjekordselt pähe.

Jutustuste allalaadimine on peatatud kuni Subclubi ja EAKO vahelise kohtuprotsessi lõpuni. Eelnevalt tudeeritud jutustusi saab endiselt hinnata ja kommenteerida.

Mõningad juttud on mujal üleval ehk täpsemalt muudes euroopa ...........

[Muudetud: 9.9.2010 logard]

Whitesnake - 9.9.2010 21:57

REQ/OFFER oli juba peale toru FTP sulgemist ülearune.

logard - 9.9.2010 22:00

Jaht piraatidele
http://www.postimees.ee/?id=310420
http://www.e24.ee/?id=310709
429327t40hfcfe.jpg - 12kB

togli - 9.9.2010 23:39

Niimoodi kirjutas: Whitesnake  
REQ/OFFER oli juba peale toru FTP sulgemist ülearune.[/rquote

Kuidas ülearune? Veel oma demantsuses mäletan hästi esitatavat testi liikmeks saamiseks (mis oli põhalik ja samas jabur. Aga siiski vajalik). Vist alles kolmandal katsel (meenub, et midagi valetasin ja mitte vähe) arvati mind toru väärile olevat. Ja muidugi seda tunnet vennaskonda vastõtmisest on raske kirjeldada. Arusaadavalt ajad muutuvad ja kahju Torufoorumist, kui failide sisu teavitajast (Siiin katsun seadusandlust uurida, kas ikka mingi faili olemuse kirjeldus viitega failile ikka klassifitseerub piraatluse alla). Igatahes välisilma ees pederastlult lömitav saast õiuget meest ei murra. Elame, näme.

dm7 - 10.9.2010 00:32

Foorum suri tõepoolest koos eesti avalike serverite kadumisega. Viimane nael kirstule oli kogu vana foorumi kadumine. Kui tänapäeval keegi ei suuda enda otsitud manti mujalt leida, siis ei vääri selline kodanik ka piraadi nimetust.

KimsSky - 10.9.2010 01:42

Tulin veel vanast harjumusest täna foorumit lugema, aga tundub, et homme ei leia enam selle foorumi tarvis aega :(

Kas tõesti oli vaja see foorum regada EESTI houstingu pakkuja juures? Maailmas mitmeid kohti kuhu BSA käed ei ulatu kuna neid saadetakse sujuvalt pikalt kuna nad ei räägi selle maa keelt. JOKK!

[Muudetud: 9.9.2010 KimsSky]

Don Rico - 10.9.2010 01:57

Niimoodi kirjutas: KimsSky  
Tulin veel vanast harjumusest täna foorumit lugema, aga tundub, et homme ei leia enam selle foorumi tarvis aega :(

Kas tõesti oli vaja see foorum regada EESTI houstingu pakkuja juures? Maailmas mitmeid kohti kuhu BSA käed ei ulatu kuna neid saadetakse sujuvalt pikalt kuna nad ei räägi selle maa keelt. JOKK!

[Muudetud: 9.9.2010 KimsSky]

Aga köhi pappi ja milles küsimus. Piisavate vahendite olemasolul on kõik võimalik...

xps - 10.9.2010 06:51

Papp ei ole piisav.

Üldiselt minu jaoks suri ka suur osa foorumist selle rec/offer kadumisega. Eestimaist materjali ei saa eriti kergelt lihtsalt. Isegi poest ja raha eest mitte. Ja niikuinii kõik minu postid kustutatakse ära, pannakse prügikasti või teema lukku, niiet bye bye minu poolt siis:love:

DolphinDream - 10.9.2010 08:01

Torufoorum saaks teha suure projekti, uurimustöö milles osalevad kõik liikmed. Selle pealkirjaks on: kui kerge on netist piraattarkvara leida :lol: ja siis liikmed võivad tuua näiteid, kui palju kuskil midagi üleval on. Ja alla kirjutada tekst. "Lingit pole mõeldud tõmbamiseks vaid näiteks. Tõmbamine on ebaseaduslik. See tähendab... EI TOHI" :cool:

koiott - 10.9.2010 08:04

Miks sa siis juba sellekohast teemat teinud pole, nupumees?

DolphinDream - 10.9.2010 08:30

See oli vaid äkkmõte, kui kellegile meeeldib siis laske käia... minust ei saa selle eestvedajat! :)

kurjajuur - 10.9.2010 09:33

Ah, mis te halate. Minge google skilli leveldama parem. Kas tõesti on nii raske infot leida?

koiott - 10.9.2010 09:37

No nahhui sa siis varem üldse REQ/OFFER teemas kõiki googlesse ei suunanud. Nüüd peale alateema sulgemist tagantjärgi tarkur.

Borderliner - 10.9.2010 09:54

OT: käesolev otsus võeti vastu seetõttu et administratsioonil pole puht füüsiliselt praegusel hetkel võimalik asjaga tegeleda. Oleks EAKO hädaldamine mingil muul ajal tulnud oleks võib-olla asjad teisiti läinud, kuna aga tuli just praegu siis oli 2 valikut - kas terve foorum läheb kinni kuna ruumi pakkuja lõpetab resursi jagamise (+ EAKO avaldus politseile mis suure tõenäosusega tähendab et nood asuvad sorima liikmete eraeludes) või lõpetab tegevuse osa mis oli, põhimõtteliselt, koomas juba päris mitu aastat.

PS! Ei maksa EAKO propagandaga kaasa minna - tirimine *ei ole* Eesti Vabariigis keelatud (kuna meil on "piraadimaks" mida võetakse kõigi salvestusvahendite pealt, k.a. nende mida ei kasutata piraatmaterjali salvestamiseks), ainult jagamine on.

koiott - 10.9.2010 10:11

Mu kadunud isa ütles ikka, et teha tohib, aga vahele ei tohi jääda.

onks - 10.9.2010 10:17

Olgem rõõmsad jah et foorum ikka alles jäi, on vähemalt koht kus arutada ja probleemidele lahendus leida, kui oleks kohe kinni pandud, siis oleksime kõik nagu peata kanad ja ei teaks mis toimub.
Tirimine pole jah keelatud, jagamine on keelatud päris kaua juba. Iga kord kui leitakse uus jagamisviis, siis leitakse ka keeld sellele, tuleb harjuda et see on nagu iga aastane värk, tuleb olla rahulik ja otsida lahendusi.

Tunnistan ausalt et kui kunagi ammu liikmeks tulin siia, siis eesmärgil piraatkraami saada, see koht oli siis nii üles kiidetud ja jäi mulje nagu see koht sellks ongi, aga ei, torufoorum on ikkagi midagi enamat, kuigi IT elu juurde käib lihtsalt eluviis kuidas saada "infot" kiiremini ja tasuta, siis selle REQ/OFFER teema "ajutine" sulgemine ei kahjusta foorumit, kes siin ainult piraati jahtisid, need jah enam siin nii tihti ei käi, aga truud torud seepärast alla ei vannu.

Googeldamisest niipalju, et kunagi pole google minu "infosaamist" niipalju aidanud kui torufoorum. Oskan küll googeldada, ega enne ei küsigi mujalt kui google pole läbi kammitud.
Aga kust google selle info leiab et tasuta kraami alla laadida? Eks ikka teistest foorumitest ja saitidest kus on küsitud taoliselt "infot" nagu siingi. Et kui igal pool sama karm keeld rakendub, küll see google ka "infost" vaikselt kuivama hakkab. Selle pärast ma muidugi ei muretse, sest alati on leitud lahendus, miks mitte ka seekord

[Muudetud: 10.9.2010 onks]

joozep - 10.9.2010 10:43

Niimoodi kirjutas: kurjajuur  
Ah, mis te halate. Minge google skilli leveldama parem. Kas tõesti on nii raske infot leida?

Avaldan kah siis natuke arvamust (kui see veel ikka lubatud on?)
Esiteks miks mina siin foorumis kasutjat oman on just sellepärast, et siin jagati Eesti kraami (muusika + telesarjad jne). Toon näite: proovi Sa leida näiteks google kaudu uut Mia singlit "Ingel mu kõrval" mp3 versioonina (kus oleks ka kvaliteet lool paigas). No andke andeks, kuid kas olen mina loll ja pime või on asi millegis muus, et ma seda lugu kusagilt tasuta downloadida ei saa? Jah välismaiseid lugusid on lihtne otsida, ei vaidle üldse vastu kuid Eesti kraamiga on lugu märksa raskem. Nii, et mina vastan Su küsimusele, kasutaja Kurjajuur, et Eesti "info" puhul on see tõesti, tõesti väga raske. Proovi mulle see vastupidiselt tõestada ning ma võtan oma nokamütsi Sinu ees maha.

dm7 - 10.9.2010 10:57

Pöördu 2 eesti torrenti trackeri poole, neis peaks eesti kraami lademes olema igast kvaliteedis.

koiott - 10.9.2010 11:07

Kle ranirahn, sa võid ka mujale kolida kui siin ei meeldi, eksole. Järjekordne tarkur.

MV3 - 10.9.2010 11:08

Küsigu mõistlikku hinda, olen nõus maksma. Aga 150.- singli eest, kus on 2! lugu, tänan ei.

onks - 10.9.2010 11:12

Tegelikult eesti muusikutel pole hea siin sellepärast et Eestis on turg väike ja eriti väike on turg eestikeelsetel lugudel. Lambist näiteks tuua USA või muu ingliskeelt kõnelev riik, siis nende turg on peaaegu terve maailm, isegi kui piraatlus oleks välismaal kümneid kordi suurem kui eestis 8mis vb isegi on), isegi siis on suvaline pop artist ennem miljonär, kui samal ajal eesti muusik kes näeb sama palju vaeva aga tuleb ots otsaga kokku ainult.
Jah, kahju on et eestis muusikud ei teeni seda mida nad väärivad, kahju on ka olla see piraat, aga kui poleks võimalust piraadina kuulata, siis arvatavasti ei kuulakski, lihtsalt rahaliset pole võimalik. Võite ju küll öelda, et mis see kaks sotti mõne plaadi eest välja käia pole, aga ma ei kuula ainult ühte bändi, seega jah... Mina ütlen seda et kui raha jääb muusika jaoks üle siis toetan eesti muusikat kindlasti, ei ole jobu kes põhimõtte pärast tasuta tirida tahab....

terrorist - 10.9.2010 11:17

Beatnetist on Mia lugu täiesti tõmmatav.

joozep - 10.9.2010 11:17

Niimoodi kirjutas: ranirahn  
joozep, pead kontakteeruma Mia-ga ja küsima. Küll ta jagab, kui sa maksad. Teiste töö ja vaev ei peagi olema tasuta downloaditav. Mina teen tööd ja tahan selle eest saada palka. Samamoodi teeb tööd muusik, kes selle loo valmis teeb ja lindistab jne jne ja tahab sammuti tasu saada selle eest. Ehk siis mina olen täiesti rangelt eesti kraami piramise vastu. Selle pärast polegi meil muusikutel hea elada siin, kuna piraadid ei osta mitte midagi vaid varastavad ja jagavad. Ime siis, et keegi ei taha mitte tasuvat tööd teha.

No muidu ma poleks siin sõna võtnud, kui oleksin nõus raha selle eest välja käima. Kuid kui ikka oma rahalise seisu üle mõelda siis ikka vaatad, et kust kokku hoida. Tõesti kui raha rohkem oleks siis oleksin nõus välja käima summasid mis soovivad artistid oma töö eest saada. Kuid senikaua, kui mul seda krõbisevat niipalju ei ole pean nö. piraadina interneti avarustes ringi seiklema. Mida teevad paljud inimesed üle maailma. Lihtsalt me oleme kõik ära harjunud sellega, et seda kõike saab nii lihtsalt tasuta kätte, kuigi see tegu kuulub varastamise alla. Ei nimetaks ma ikkagi ennast vargaks, pigem inimeseks kes otsib lihtsamat ja odavamat teed oma soovideni.
Loodan siiralt, et keegi leiab mõne nö. augu mille kaudu saab jälle nö. "vargile minna". (nimetage seda kuidas tahate)

Timukas - 10.9.2010 12:55

Eelmisele jutule:
27311d2d7c84e8f3e3f5036ed08d198b.jpg - 36kB

MuRKs - 10.9.2010 13:00

Tore et foorumgi alles jäi. Suht kahju on minulgi kuulda ,et REQ/OFFER teemad suleti. Nüüd pole vaja igapäev enam torus "nolifeda".Aga kui arvutiga probleeme pöördun kohe siia:)

logard - 10.9.2010 17:41

Eks ole ..................
Kasutan veel vanast harjumusest muula
Muulal oli küllaga lk kus jagati kraami ehk muula tirimis linkisis nagu torendil
Kunagise kõige vägevam oli korraga maas ja vana trellide taga kuni uurimise lõpuni.........
Kiikan veel vanast harjumusest et millised lk on alles ja millised maas kui korraga avastasin et ........
Pealeht mille adre lõpeb tavaliselt .xxx on valge tühi leht , aga kusagil järjhoidjas oli alles veel alafoorumi adre siis oh üllatust see toimis ja toimib hetkel VEEL
On mida mõelda ja ....................................
Ja kuskil varasemalt oli ju kirjas et meil ju U2u

masterkuul - 10.9.2010 18:26

Imelik lugeda paari kasutaja teksti, et kui req kadunud on kohe terve foorum mõttetu :punk:

[Muudetud: 10.9.2010 masterkuul]

[Muudetud: 11.9.2010 masterkuul]

NightRunner - 10.9.2010 19:27

Mjaa. Eks selliseid tagasilööke on varematel toru aegadel ka olnud. Millalgi kära vaibub ja asjad hakkavad jälle liikuma. :)

[Muudetud: 10.9.2010 NightRunner]

logard - 10.9.2010 19:37

Aga kuidas e-tanker elus püsib? Miks ei kotita neid?

Ju siis pole ...... ligipääsu ja pole nii avalik vaid on kindedl meeskond kes ei laiuta ............. :smilegrin:

Veix - 10.9.2010 20:21

Niimoodi kirjutas: logard  
Aga kuidas e-tanker elus püsib? Miks ei kotita neid?

Ju siis pole ...... ligipääsu ja pole nii avalik vaid on kindedl meeskond kes ei laiuta ............. :smilegrin:

Minu teada see asub igas mõttes väljaspool Eestit, sellises kohas kus nö. probleeme nii lihtsalt ei tule. Domeen pole Eestis regatud, serveriruum pole Eestis, mõned tegijad liikmedki ei asu Eestis...

[Muudetud: 10.9.2010 Veix]

Undefined - 10.9.2010 20:51

Torufoorum on olnud väga tore koht. Võiks ka öelda, et Hinnavaatluse "tumedam" sigitis. Koht kus piraate risti ei löödud - koht kus piraadid austasid üksteist. Nüüd siis on see tume pool kadunud ning mis seda kohta nüüd eristab Hinnavaatlusest?..
Mis loeb tegelikult ju on kommuun ise. See, et nüüd "kama sheerida" ei saa see ei ole ju lõpp? Paljud muidugi lahkuvad nüüd arvatavasti siit - enamus ju meist on siin just sellel eesmärgil, et kama saada. Kama saab ju mujalt ka. Vaid nüüd jääb küsimuseks kust saada Eesti kama.

(Hinnavaatluse tõin näiteks kuna tegemist tugeva konkurendiga - seal vaid kamasheeri pole, piraate ei sallita.)

[Muudetud: 10.9.2010 Undefined]

DazBoot - 10.9.2010 21:16

Niimoodi kirjutas: Undefined  
Paljud muidugi lahkuvad nüüd arvatavasti siit - enamus ju meist on siin just sellel eesmärgil, et kama saada.
Edu neile! Paljud ka ei tea, et see kama on siin alles - lihtsalt oleme hetkel käed seotud. Juba ammu enne sulgemisteate avalikustamist on juhtkond arutanud, mida ja kuidas edasi teha?
Hetkel käib juurdlus (tõenäoliselt sai asi alguse seoses ühe torufoorumi kasutaja poolt tehtud avaldusest politseisse mingi aeg tagasi, mille käigus tekkis edasine huvi ka REQ/OFFER teemade vastu).

Seega, raskel ajal lahkuvad sellised kasutajad, kes siit otsisid midagi, refreshides kas muusika-, filmi- või mängude offereid.

P.S. Lööge mind maha teised moded ja adminnid aga ma ei viitsi enam seda nuttu ja hala kuulata! Toru pole surnud... :thumbup:

Undefined - 10.9.2010 21:25

Niimoodi kirjutas: DazBoot  
tõenäoliselt sai asi alguse seoses ühe torufoorumi kasutaja poolt tehtud avaldusest politseisse mingi aeg tagasi, mille käigus tekkis edasine huvi ka REQ/OFFER teemade vastu.

Ehk värskendaksid mu mälu - kes see isik oli? Munadest jäi ilma ikka?

DazBoot - 10.9.2010 21:33

Isegi kui ma teaks, ma ei avalikustaks teda!

DonQ - 10.9.2010 21:46

Ma olen küll arvamusel, et konkreetse politseilooga (mis oli seotud kellegi rahaliselt inetult käitunud kodanikuga, mitte autorikaitsega) pole praegusel sõjal mingit pistmist. Ei huvita politseid mingi suva piramine, nemad tegelevad ikkagi kellegi kaebuste alusel millegi tegemisega. Ma kogu tausta muidugi ei tea, aga minu arusaamise järgi pole praegune teema politseisse jõudnud.

Praegu on lihtsalt üle-euroopaline piramisvastase võitluse hooaeg (ilmad läksid külmaks jmt). Võimalik, et kellelegi autorikaitses istuti pähe, et pole tulemusi; võimalik, et mõni ala- või ülemakstud muusik tõstis kisa (maailmas seda ikka juhtub, eriti kõva häält teevad ülemakstud tüübid); võimalik, et keegi kuskil avastas, et plaate ostetakse välismaalt ja eestisse jääb liiga vähe meelelahutusraha (see, kui palju inimene meelelahutusele kulutab, ei sõltu eriti piramise mahust - aga kuidas ja kuhu ta kulutab, sõltub küll).

Soovitan rahval maha rahuneda ja mitte halada. Kui muidu ei saa, lõigake arvutil võrgujuhe läbi ja murdke ruuteri wifi antenn pooleks, kohe hulga rahulikum olemine :)

Muerte - 10.9.2010 22:21

Need, kes nyyd siin olid ainult seepärast, et "kama" saada on nagu need nõmedad naised, kes hiilivad sulle külje alla sest mingil momendil on sul rohkem raha. Kui raha otsas siis kaovad.
Või kui lapsena olid klassikaaslased su sõbrad, sest sul oli raha.. ergo sa ostad maiustusi ja muidugi jagad teistega.
(jah ma olen kibestunud inimene)

Torufoorum on minu jaoks pigem kui koht kus on palju toredaid inimesi... kellega suhelda. Kellelt nõu küsida. "Kommuun" niguq keski ennist ütles.
Orksis on igavaks läinud ühesõnaga... :D

retro900 - 10.9.2010 22:53

Kui aastaid tagasi ei osanud tõesti kuskilt mujalt kama leida kui torufoorumist, siis nüüd on küll niimodi, et siin käin pigem... umamuudu torulaste tegevusi kaemas. Igastahes saab siit ükstaspuha mida, oska ainult küsida.

koiott - 10.9.2010 23:40

P.S. Lööge mind maha teised moded ja adminnid aga ma ei viitsi enam seda nuttu ja hala kuulata! Toru pole surnud... :thumbup:

Lööge risti, tõmmake rattale ketser... :lol:

Karlsson - 11.9.2010 07:30

Subclubi tegemistest kah väheke Delfi

Mis puudutab req/offerit, tegelt ju suhteliselt tühiasi. Aeg loksutab kõik kenasti paika.

onks - 11.9.2010 10:14

Kui teha kutsetega REQ/OFFER alafoorum, siis algul oleks päris hea, aga samas siis on vähe inimesi, aga lõpuks on igal liikmel kutse käes ja siis on see sama hea kui avalik. Kuid idee oleks hea. Samas saaks ka nii et REQ/OFFER tehakse niiöelda temp kausta, mida pidevalt kustutatakse, et jälgi ei jääks ja et ei oleks lademetes linke kust iga liige saaks pool eesti kraami alla laadida. Mugav on küll et korra pakutakse ja teinekord enam ei küsita vaid lihtsalt otsitakse link, aga nii tekib suur lingikogu, mis ei meeldiks kindlasti autorikaitsjatele

[Muudetud: 11.9.2010 onks]

onks - 11.9.2010 10:23

Igaksjuhuks mainin et ma jään ka Toruks isegi kui peaaegu kõik siin ära keelatakse, et kui ma siin pakun ideid vahest et kuidas req/offer ellu äratada, siis see ei tähenda et see oleks minu ainuke põhjus siin käia. Siin on palju muud head kui ainult piraatkraam :)

savi - 11.9.2010 22:54

no tuleks teha torulaste vahel mängude ja filmide vahetuse üritusi ja muid kokkusaamisi
.aga see suur puistamine käis ikka tellimustööna,eks vihastas suurriike nende ürituse läbikukkumine

http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/09/08/194201&mode=nested

xps - 12.9.2010 00:34

Üldiselt mul oma teooria juba, kes asja taga võib olla, kui politsei mängus jne. Seesama vend, kes piraatlusega vahele jäi hiljuti (tegeledes äärmiselt innovatiivse cd-de piraatlusega). Aga ise arvan ka pigem ülemaailmsesse nö haarangusse.

Ühtepidi ongi nüüd olukord selline, et torufoorum on hinnavaatluse väikeveli- kui kõik jääb sama moodi. Selle pärast ei leidnud ka mõtet, miks mitte sinna üle kolida (ei ole ma ka mingi kauaaegne tegelane siin). Aga midagi ikka on...

Jamal - 12.9.2010 02:19

No mina ei tea, olen Torus olnud juba aastaid, kas just aktiivsena või mitte, aga meeldib siin lugeda. Eelmises serveris oli asi muidugi lõbusam, kasutajaid rohkem ja aktiivsust. Täna avastasingi selle jama, et enam ei ole REQ/OFFER teemasid, kuna tekkis soov kindla loo järgi. Ei näe ka eriti võimalust selle seaduslikuks omandamiseks. Kuna ise ostan palju muusikat, siis ei näe ma ka mingit kuritegu vahel ka selle tasuta alla tõmbamiseks. No eks proovi Osta kuskilt lugu "Operatsioon Õ - Tallinna Laul" kui isegi google ei tunnista selle olemasolu. Just sellistel puhkudel oligi mul vaja seda teemat, et äkki kellelgi on see olemas.

savi - 12.9.2010 10:10

no torupookimine on kökimöki võrreldes muude plaanidega,ega meile muidu suruta peale põhiseaduse muutmist:

http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/09/11/2334240&mode=thread...

Hapnik - 12.9.2010 10:48

Niikaua kuni Purj.us alles on, on enamus Torufoorumi liikmeid ka alles:cool:

Peeter Paanika - 12.9.2010 11:45

Tänu Torule olen õppinud arvutit kasutama! Ja ka palju muud kasuliku infot saanud.
Olen olnud toru juba nii mõnigi aasta ja jään ka edaspidi toruks.

[Muudetud: 12.9.2010 Peeter Paanika]

Enter - 12.9.2010 11:53

See viimane lause on päris hea.Kahju on est dub multikate teema kadumisest .Äitäh borderlinerile kes sinna ohtralt linke jagas .Lapsel oli hea eesti keeles vaadata. Mõtlesin hapniku öeldud lauset .

[Muudetud: 12.9.2010 Enter]

dm7 - 12.9.2010 12:54

Niimoodi kirjutas: MV3  
Küsigu mõistlikku hinda, olen nõus maksma. Aga 150.- singli eest, kus on 2! lugu, tänan ei.

Kui Mia singlist jutt käib, siis see maksab 25 eeku.

Stroch - 12.9.2010 13:31

Mina leian siinkohal, et EAKO-l puudub absoluutselt mingisugune pädevus sarnaste ettekirjutuste tegemiseks, nagu nad seda hetkel endale ette kujutavad.

Arusaadav, et toru administratsioonil ei ole viitsimist seda mängu nendega mängida, kuid ideepoolest, kui nendega seda mängu mängida ja oleks vähegi parem advokaat, siis ma usun, et see EAKO maksaks kohtukulud ja ehk veel mingid kulud kinni nii, et silm punnis peas.

Reaalselt torufoorum ei hosti ise mitte midagi ning usun, et selle linkide levitamise teemal saaks vaielda väga palju, et kas seda saab käsitleda piraatlusena või mitte, kuna reaalsuses ju levitatakse ainult linki, mitte teost, kui sellist. Inimesel on vaba valik klikkida antud lingile või mitte klikkida. Vastutav on see sait, mis seda konkreetset faili, mis lingi tagant avaneb hostib.

Aga jah, mis siin ikka tagantjärele targutada. :P

DazBoot - 12.9.2010 16:11

Stroh, esiteks siin foorumis vastati konkreetsetele küsimistele konkreetsete üleslaadimistega!
Teiseks, ära arva et juhtkond pole kaalunud erinevaid variante/võimalusi viimasel ajal!
Hosti vahetus (nagu paljud pakuvad) ei aita enamus keisside puhul, füüsiline(sed) isik(ud) - kes on teada - jäävad ikkagi eestisse!
Su mõte on hea, kuid mõtle parem välja, kuidas otselinkide postitust ei saa võtta piraatluses "kaasa-aitamisena" sest vahendaja rollis olemise kohta oleks vaja leida lahendus!
Kõik U2U'd on oodatud - küll aga mitte suvalised läbimõtlemata lahmimised!

Tänan meeskonna nimel! (kui nad mind nüüd kohe ratta peale ei tõmba?)
REQ/OFFER jääb kinni praegu...:sniffle:
---------------------------------------------------------------------------------

-edit- ...
Niimoodi kirjutas: Stroch  
... kuid ideepoolest, kui nendega seda mängu mängida ja oleks vähegi parem advokaat, siis ma usun, et see EAKO maksaks kohtukulud ja ehk veel mingid kulud kinni nii, et silm punnis peas.
Ja palun ära räägi advokaadi palkamisest, kui Sa pole ise ühtegi senti siia alla pannud (nagu ka mina mitte) :)

[Muudetud: 12.9.2010 DazBoot]

Stroch - 12.9.2010 17:36

DazBoot, see oligi rohkem selline heietamine, et "teoorias oleks...", ega ma ei arvagi seda, et toru juhtkond ei oleks erinevaid variante kaalunud vms, sama lugu advokaadi jutuga ;)

Aga sellgipoolest arvan, et kui keegi midagi kuskile ülesse laeb, siis vastutabki konkreetselt see isik selle eest, kes selle üleslaadimise sooritas IMO. Kui hakata veidikene kaugemale mõtlema, siis on piraatlusele kaasa aitajad kaudselt ka internetiteenuse pakkujad Elion jne, kuna võimaldavad inimestele internetiühendust... mille poolest torufoorum erineb, kui niimoodi hakata mõtlema? :P Samas, kuna ma ei ole seadusi nii hästi endale veel selgeks teinud, siis ma ei oska täpselt öelda, kuidas seda Eesti seadusandluse mõistes täpselt kasutatakse.

Thing - 12.9.2010 19:28

kuidas otselinkide postitust ei saa võtta piraatluses "kaasa-aitamisena" sest vahendaja rollis olemise kohta oleks vaja leida lahendus!
Kas ei saaks teha mingit sellist süsteemi, et otselinkija pole konkreetne isik, oleks nö robot vms automatiseeritud värk, mida saaks mitu inimest hallata aga mille taga pole konkreetset isikut kellele turja hakata. Sellega seoses, kas oleks võimalik teha mingi soft, mis kustutaks offeri tegija jäljed, kui keegi küsiks foorumi haldaja käest siis tal lihtsalt poleks anda.

Samas peaks seda requestimist ka konkreetsemaks tegema, nagu kommuun, et iga jobu ei pääse löögile, audetimine võiks olla id kaardiga vms. Sellisel juhul vastutab ka küsija pool ja küsides "pira windowsi" ei saa küsija menti minna sest ta on kuriteole ahvatelja, kuriteo tellija

Mina isiklikult paneks üldse juriidilise isiku (st suva firma) kogu piravärgi taha. Kui nüüd mingi jama autorikaitsega juhtub siis tehakse ettevõttele trahv (mis on muidugi muinasjutuliselt suur), ettevõtte ei suuda trahvi tasuda ja läheb pankrotti. Vara pole, keegi midagi ei kaota. Asemele tuleb uus riiulifirma. Mingit uduse ja olematu taustaga riiulifirmat on oluliselt raskem kottida, kui füüsilist isikut. Eriti kui ettevõtte sisuliselt tegutseb vaid paberil, mainitud aadressil ei asu, juhatus raskesti leitav. Kui tegemist oleks mõrvaga siis loomulikult leitaks see politsei poolt kiirelt üles aga mingi pirafilmi kahlusega, see on võimalik aga väga aeganõudev ja ebaeffektiivne.
Füüsilist isikut on äärmiselt lihtne kottida, piisab vaid lasta kohtutäituril tema kontod arestida, kui on bööö.....

Miks ma arvan et minu pakutu töötaks? Sest ma olen aastaid autorikaitsega sõdinud. Mind on vähemalt korda 5 kohtusse kaevatud, mind on korduvalt arreteeritud ja korduvalt võetusi tehtud. Kohtus olen korra kaotanud. Kõik korrad sain teiste firmadega ära pareerida aga üks laks tuli otse sülle (nahaalseks läksin). Resultaat 50 000 trahv (7000 läks uue ettevõtte ostmine riilulilt).
Mina tegutsesin teades, et mulle sõidetakse varem-hiljem sisse, ma ei proovinudki välitida laksu vaid tegin jäljed nii segaseks, et kõik krim asjad sisuliselt sumbusid (minge otsige Tambovi obalstist ja Ukrainast osaühingu juhatuse liikmeid)

DonQ - 12.9.2010 19:52

Ühesõnaga kod. Thing ahvatleb otseselt kuriteole ja lisaks soovib kasutajaid veel ID kaardiga autentida?

logard - 12.9.2010 22:32

Niimoodi kirjutas: Undefined  
tõenäoliselt sai asi alguse seoses ühe torufoorumi kasutaja poolt tehtud avaldusest politseisse mingi aeg tagasi, mille käigus tekkis edasine huvi ka REQ/OFFER teemade vastu.

Ehk värskendaksid mu mälu - kes see isik oli? Munadest jäi ilma ikka?
Samal põhjusel (sarnaselt) läks kinni http://ppfz.planet.ee
Üks sell kes sai ....................lihtsalt koputass sest teda EI VÕETUD..........................

Thing - 12.9.2010 22:39

Niimoodi kirjutas: DonQ  
Ühesõnaga kod. Thing ahvatleb otseselt kuriteole ja lisaks soovib kasutajaid veel ID kaardiga autentida?
Look whos talking. Seaduse silmis on siin foorumis kõik kurjategijad. Intellektuaalse omandi vargad

kurjajuur - 13.9.2010 01:59

Hah...rohkem öelda vast pole vaja.

DazBoot - 13.9.2010 02:04

Niimoodi kirjutas: logard  
Samal põhjusel (sarnaselt) läks kinni http://ppfz.planet.ee
Üks sell kes sai ....................lihtsalt koputass sest teda EI VÕETUD..........................

Tegemist ei ole siiski req/offeri koputajaga, lihtsalt üks kasutaja tegi avalduse politseisse, kuna sai siin foorumis ostu/müügiga petta.
Nagu DonQ juba enne ütles, hetkel käib üleüldine "puistamine".

Karlsson - 13.9.2010 03:26

Las ma arvan, petjaks oli keegi Ott?

argoan1 - 13.9.2010 09:33

selge. sellisel juhul pole siia foorumisse enam asja. nii et . edu kõigile ja. mis seal ikka.

Undefined - 13.9.2010 09:34

Niimoodi kirjutas: argoan1  
selge. sellisel juhul pole siia foorumisse enam asja. nii et . edu kõigile ja. mis seal ikka.

Nub

Meigo - 13.9.2010 16:10

Saigi villand

[Muudetud: 13.9.2010 Meigo]

Def - 13.9.2010 16:16

Natuke kahju on, et need teemad ära kadusid. Samas, kui juhtkond nii otsustas, siis on arusaadav ja vimma ei pea. Ja ära ka ei lähe. Foorumi kasutaja olnud juba pea 10 aastat ja mulle meeldib.

Mr.Black - 13.9.2010 16:34

Arvan, et paljud said REQ/OFFER teemadest kasu sh ka mina, aga jah mis teha. Eks nüüd selgubki, kes on "sõber" ja kes mitte. Pange samas vaimus edasi, küll siis ka järgijaid on!

mining531 - 13.9.2010 16:42

Kahju tõesti et req ja offer läind, aga sellepoolest elu seisma jää. Küll kunagi see tagasi tuleb (ma usun?) ja siis on ka tagasi need nuubid. Aga mina igatahes üritan ikka foorumit igapäev edasi külastada.
Edu!

Kermit - 13.9.2010 16:51

Ma võin hakata kasvõi iga päev totakaid teemasid treima, kui muidu on igav :P

Muerte - 13.9.2010 16:58

Niimoodi kirjutas: Muerte  
Need, kes nyyd siin olid ainult seepärast, et "kama" saada on nagu need nõmedad naised, kes hiilivad sulle külje alla sest mingil momendil on sul rohkem raha. Kui raha otsas siis kaovad.
Või kui lapsena olid klassikaaslased su sõbrad, sest sul oli raha.. ergo sa ostad maiustusi ja muidugi jagad teistega.
(jah ma olen kibestunud inimene)

Niimoodi kirjutas: argoan1  

I rest my case....

DazBoot - 13.9.2010 16:58

Kermit, ma kinnitan Sulle, et seni kuni mul on netiühendusega arvuti, lähevad need totakad teemad ka kasti! Trust me... :)

pohlapoiske - 13.9.2010 17:05

jälgin huviga mis foorumis toimuma hakkab;)

jonn256 - 13.9.2010 17:49

Niimoodi kirjutas: Thing  
Look whos talking. Seaduse silmis on siin foorumis kõik kurjategijad. Intellektuaalse omandi vargad

Siin foorumis kasutaja omamine eeldab piraadiks olemist?

DonQ - 13.9.2010 18:01

Niimoodi kirjutas: wqest  
Halan ka veidike, kuna siinsete liikmete fonoteek kokku on päris muljetavaldav.
Kole kahju on küll sellest võimalusest, kui sai küsida mõnda rariteetsemat pala või albumit,
mille otsimine poeriiulitelt oleks absurd, kui isege Rahvus Raamatukogu ei paku asja kohta midagi.

No ma ei tea, muusika üle _arutlemine_ pole ju keelatud? Kui kellelgi asi juhuslikult (näiteks kasseti peal) olemas, lepite aja privas kokku, teete ühiskuulamise, joote võib-olla isegi õlut ja elu läheb ikka edasi :)

wqest - 13.9.2010 18:16

No ma ei tea, muusika üle _arutlemine_ pole ju keelatud? Kui kellelgi asi juhuslikult (näiteks kasseti peal) olemas, lepite aja privas kokku, teete ühiskuulamise, joote võib-olla isegi õlut ja elu läheb ikka edasi :)

:thumbup: mõte on hea. Aga kaldun arvama, et selline arutlemine võib minna teate-ise-milleks.

cityrabbit - 13.9.2010 20:13

õnneks või kahjuks eriti puudust nende reg ja offerite koha pealt ei tunne kuid arutleda mingite tänapäeva teoste üle, see tundub isegi suht huvitav :smilegrin:

Ralli2ss - 13.9.2010 20:18

Eks neid req foorumeid leidu teisigi ma usun, aga no eks elu näitab. Torus hakkan samamoodi edasi käima, eriline postitaja pole, aga loen ikka.:)

Veix - 13.9.2010 20:39

Ei nuta. REQ/OFFER võiks alles olla, aga selle puudumine pole mu jaoks ka oluline probleem. Foorumit kasutan ikka sama moodi edasi kuigi torufoorum mu jaoks tegelikult suri koos vana foorumiga, keha jäi alles, aga hing lendas taevasse.:sniffle:

DazBoot - 13.9.2010 20:41

Ma ütleks vastupidi - hing jäi alles aga keha, kus vaim saaks tegutseda, on kuidagi poolik? :)

Veix - 13.9.2010 20:54

Võibolla ka nii, kuigi mulle tundub, et füüsiline pool (nö. tegijad inimesed foorumis) jäi põhimõtteliselt samaks, aga aura haihtus ära.:rolleyes:

HiTek - 13.9.2010 21:57

Alguses, kui toru avastasin (2006 vist oli see), siis olin veel gamer, igast programmidega jamasin ja vahest tekkis mõni tõrge ka ja siit sai alati abi. Siis oli see asendamatu koht ja igapäevsaelt sai jälgitud, olin kasutaja NiTrO nime all. Kui mängimise lõpetasin, siis hakkasin kohe vähem külastama, aga aegajalt ikka jälgisin teemasid. Nüüd uues foorumis eriti sõna pole viitsinud võtta, vaid niisama loen.
Reqofferi kadumisest tiba kahju. Just lootsin ,et saan siit näiteks Eesti maffia selle K2 peal jookseb ja ühikarotid, kuna lihtsalt sellel kellajal teleka ees ei saa olla. Välismaa kraam kõik googlist leitav ja paljudele probleemidele saab ka kiirelt googlist vastuse. Aga kindlasti mõeldakse midagi välja, ennegi raskeid aegu olnud ja on üle elatud. :lol:

0n3_Sh0t - 13.9.2010 22:04

Niimoodi kirjutas: wqest  
Halan ka veidike, kuna siinsete liikmete fonoteek kokku on päris muljetavaldav.
Kole kahju on küll sellest võimalusest, kui sai küsida mõnda rariteetsemat pala või albumit,
mille otsimine poeriiulitelt oleks absurd, kui isege Rahvus Raamatukogu ei paku asja kohta midagi.

Arutlemise idee on hea, aga asi pole enam päris see. Ja kas sellega on võimalik EAKO tähelepanust lahti saada?

Teadagi ju asendas Subclub subtiitrite mõiste ümberjutustuse mõistega, aga sellega ei suudetud asja põhimõttest ikkagi lahti saada. Ning nagu näha astus EAKO neile jälle kandadele, kuigi ma ei näe ümberjutustuste tegemises ja levitamises mingit kriminaalset elementi. Ei tohiks ju olla oma mõtte või tõlke avaldamine mingi asja kohta kriminaalne, see ju pea-aegu, et riivab põhiseaduse punkti, mis ütleb '' Igal inimesel on õigus sõnavabadusele''. Antud näide on küll natuke robustne, ent siiski minu meelest saab siin paralleele tuua. Kas siis Eesti tõlkijatel pole enam leiba lauale panna, et EAKO-l tuleb minna oma vabast ajast tõlkimisega tegelevate inimeste hobi keelustama. On see ju hobi nagu iga teine.
NT: Kui ma käin kinos, vaatan mingi filmi ära ja jutustan sõbrale pärast, kellega tänaval juhuslikult kokku põrkasime, mida ma seal nägin või mingi tegelane ütles. Kas ma olen siis kriminaal ja mind tuleks kohtu alla viia?
EAKO-l tuleks tegutseda natuke läbimõeldumalt, filmi ümberjutustuse netti üles riputamine ei ole ju filmi ebaseduslik levitamine. Jääb lihtsalt hambutu koera mulje, kes igas suunas lahmib.
Nagu kombeks, tegeletakse tagajärgedega, mitte probleemi lahendmisega.

Kuhu ma Subclubi ümber heietamisega tahtsin jõuda, oli see et ka siin foorumis ei tohiks hetkelisest tagasilöögist heituda.

Pole isiklikult täpselt autorikaitse seadust lapanud ning sealt erinevaid punkte lugenud, aga usun, et erinevate teoste üle arutlemine võib olla meie hetkeliseks päästerõngaks. Kuid kuidas ja täpselt seda teha, peaks ehk mõni pädevam inimene oma arvamust avaldama.

Ei võta foorumis eriti sõna, aga meeldib teemasid lugeda küll, vähemalt korra päevas käin läbi ja klõpsan 24h postitused nuppu. On siis lihtsalt lõbus lugeda kasutaja Kermit-i ''maagilise'' mõju all tehtud postitusi või saab siit muud infot mängude või programmide kohta.
Torufooumi kasutaja olen vist olnud alates aastast 2002, võin ka eksida, kuid juba suhteliselt kaua.
Muuhulgas olen kõik oma arvutialased teadmised saanud selle foorumi kaudu.

[Muudetud: 13.9.2010 0n3_Sh0t]

emmsii - 13.9.2010 22:13

Nagu DazBoot ütles, siis _arutlemine_ võiks toimuda nende kasutajatega, kellel siin foorumis ka mingisugune taust on tekkinud..

koiott - 13.9.2010 22:27

Ja kellel siis on tekkinud?

Meigo - 13.9.2010 22:31

sinul koiott kindlasti;P

Kermit - 13.9.2010 22:33

Niimoodi kirjutas: Meigo  
sinul koiott kindlasti;P

No mille põhjal seda siis arvestatakse?

Larz - 14.9.2010 13:56

Mind ka huvitab , kes seda otsustama hakkab, kes sobib või mitte ?:D

Def - 14.9.2010 13:59

Niimoodi kirjutas: Larz  
Mind ka huvitab , kes seda otsustama hakkab, kes sobib või mitte ?:D

Eks see jää iga kasutaja enda kanda, mida ta kellega jagab.

jonn256 - 14.9.2010 15:25

Loomulikult on see subjektiivne. Sellel, kes pakub _arutamist_ välja, on õigus, et mitte öelda kohustus, valida _jutukaaslasi_ n-ö "näo järgi".

[Muudetud: 14.9.2010 jonn256]

simply55 - 14.9.2010 19:08

...eks see tähenda torufoorumi lõppu, minu arust ja minu jaoks.
Mõttetu mula ma siin küll ei viitsi käia ajamas!:thumbdown:

xps - 14.9.2010 19:11

Nagu streetrace foorum juba- kus läbi lillede lepiti kokku kokkusaamisi :lol:

Timukas - 14.9.2010 19:38

Meenub see pilt:
files.php.png - 38kB

Gals - 14.9.2010 19:41

Juba on tunda, et vähem käiakse siin. ühe ööpäeva postitused mahuvad pea et ühele leheküljele ära ja kuidagi vaiksem on siin küll nagu.
Ise kasutasin REQ/OFFERit peamiselt ainult muusikavaldkonnas. Tore oli, kui sai mõnd kaastorulast mõne haruldasema loo leidmisega aidata, või kui ise tundsid puudust mõnest eestimaisest palast või muust sellisest. Aga kui req/offer on kadunud, siis peaks äkki mõnele teisele poole laienema? Meil on jah mingil määral sellist igapäeva juttu, aga suhteliselt vähe tegelikult. Äkki peaks siis leebemaks muutuma selles osas, et ma ainult IT foorum oleme. Ütleme nii, et torufoorum on reaal ja planet foorum on humanitaar, nii et 2 võimalust, kas minna veelgi reaalsemaks ja hakata mingitest autodest ja spordist ehitusest rohkem rääkima, või siis avada mingi humanitaarsem pool, aga hakata rääkima kunstist, fotograafiast, filmindusest, suhetest, inimestest ja mida iganes veel.

Igaljuhul mingi nišši me peame leidma, sest kui jääda ainult selleks, et aidata paaril inimesel mõnest viirusest lahti saada või rääkida teemadel, et miks kellelgi graafika kaart liiga kuum on, siis kahjuks jääb meie rahvaarv jubeväikeseks.

Kermit - 14.9.2010 19:49

Tulge Tähepumpa, seal käib pidu edasi:yes:

Meigo - 14.9.2010 19:49

saa üle kermit

Untitled - 14.9.2010 19:53

Torufoorumi nö. vabakuulaja olen olnud juba vana foorumi ajast ja ilmselt jäängi Torusid külastama lõpuni välja olenemata req/offeri olemasolust.
Kogu ülejäänud itimeeste jutt jääb ju alles ning loodan, et ka Kermiti (ja võib-olla mõne teise veel) kohati lollakad kuid siiski üsnagi humoorikad kommentaarid ning sõnavõtud ei kao kuhugi.
Lõpetuseks, kui jäävad torud jään ka mina. Kui mitte kirjapildis, siis mõttes alati.

DazBoot - 14.9.2010 20:00

Niimoodi kirjutas: Gals  
Igaljuhul mingi nišši me peame leidma, sest kui jääda ainult selleks, et aidata paaril inimesel mõnest viirusest lahti saada või rääkida teemadel, et miks kellelgi graafika kaart liiga kuum on, siis kahjuks jääb meie rahvaarv jubeväikeseks.
Oota! Mis nišist Sa räägid? Toru on alati olnud IT-foorum... req/offer oli lihtsalt üks feature!

P.S. Kermit, ka siin käib "pidu" edasi, midagi pole kadunud! :)

XCX - 14.9.2010 20:02

Oijah olid ajad. Mitmeid mitmeid aastaid kasutaja olnud, viimaselajal jäänud asi ainult lugemise piirile ja REQ teemasid vaid muusika valdkondades teinud. Ja üldjuhul 95% kordadest olen ka soovitud loo või filmi saanud. Mida mujalt üsna raske leida olnud.
Mitmeid värvikaid tegelasi on siin, kes sheerisid väga head kraami ja olid valmis ka natukese rohkem vaeva kogukonna nimel nägema.
Meeldiv oli see olukord siin, kuid nüüd pole see foorum enam kaugeltki see mis varem.
Siiralt kahju ja ei näe ka mina mõtet siin enam miskit lugeda. Seda nn "purjus" alafoorumi iba võib igas teises foorumis lugeda ja muud asjalikku siin kahjuks ka pole.
Siin lõppeb ka minu suhe Torufoorumiga. Igaveseks...
Tore oli. :)

Meigo - 14.9.2010 20:04

te ajate mind nutma lausa:sniffle::sniffle:

emmsii - 14.9.2010 20:04

Niimoodi kirjutas: XCX  
Oijah olid ajad. Mitmeid mitmeid aastaid kasutaja olnud, viimaselajal jäänud asi ainult lugemise piirile ja REQ teemasid vaid muusika valdkondades teinud. Ja üldjuhul 95% kordadest olen ka soovitud loo või filmi saanud. Mida mujalt üsna raske leida olnud.
Mitmeid värvikaid tegelasi on siin, kes sheerisid väga head kraami ja olid valmis ka natukese rohkem vaeva kogukonna nimel nägema.
Meeldiv oli see olukord siin, kuid nüüd pole see foorum enam kaugeltki see mis varem.
Siiralt kahju ja ei näe ka mina mõtet siin enam miskit lugeda. Seda nn "purjus" alafoorumi iba võib igas teises foorumis lugeda ja muud asjalikku siin kahjuks ka pole.
Siin lõppeb ka minu suhe Torufoorumiga. Igaveseks...
Tore oli. :)

Heausklikelt torudelt raha võid siit ju edasi laenata. :info:

Meigo - 14.9.2010 20:05

lol:D

Kermit - 14.9.2010 20:09

emmsii, ma arvasin, et üks suur pere ikka annab eksimused andeks ja ei pea viha?

emmsii - 14.9.2010 20:13

Ei pea viha, aga plekk on ikka küljes. :)

xps - 14.9.2010 20:36

Kummaline on see, et ühel ajal kaotati REQ/OFFER ja hakati massiliselt poste kustutama ja teemasid prükkarisse saatma. Kui see ei ole välja suretamine, siis mis on?

Kermit - 14.9.2010 20:40

Niimoodi kirjutas: emmsii  
Ei pea viha, aga plekk on ikka küljes. :)

Mitmed tuttavad mul on sellised, kes on elu jooksul teinud kõiksugu sigadusi. Tänaseks on nendest suurem osa enda vigadest õppinud.
Ma olen oma lühikese elu jooksul ka korda saatnud igasugu paska. Kuid oluline on mitte pidev põdemine või vigade meeldetuletus, vaid uskumine sellesse, et inimene on võimeline enda vigadest õppima. Kui ka eksimused korduvad, siis negatiivsuse meenutamise ja surumisega head ei tee.

Aga siiski. Kermit siit foorumist ära ei kao ja ennast muutma ei kipu, sest selline ma just olengi. Olen olnud TF liige pikki aastaid alates ftp-aegade hämarusest. Kuni püsib see domeen, ei kao ka mina. Varsti mõtlen ka välja mingi süsteemi, kuidas siinset asja niivõrd parandada kui võimalik.

fish4ever - 14.9.2010 21:07

Niimoodi kirjutas: xps  
Kummaline on see, et ühel ajal kaotati REQ/OFFER ja hakati massiliselt poste kustutama ja teemasid prükkarisse saatma. Kui see ei ole välja suretamine, siis mis on?
Järgmine vinguja, mine ära siis, uks on seal! -->
Varsti mõtlen ka välja mingi süsteemi, kuidas siinset asja niivõrd parandada kui võimalik.
kermit on muidugi kõva päästja siin foorumis? :lol:
isiklikult jään siia lõpuni, rekuest-ohver mõnikord aitas aga mulle meeldib rohkem tark jutt, mis siin ajatakse.

[Muudetud: 14.9.2010 fish4ever]

xps - 14.9.2010 21:51

Eks see on mu enda asi, mida ma teen. Aga tundub, et sa oled nii kõva äss, et paned ise paika, kes võiks jääda ja kes mitte.

Sama idiootne väljend nagu: "kui ei meeldi erakonnad, keda valida, siis tee ise parem erakond" :lol:

Kui kriitikat ei kannata, siis just sinu uks on seal, fish4ever. Õigemini uks on just see, mida ei tohiks puutuda, kuna Maailmas toimub palju pahasid asju.

sohni - 14.9.2010 22:13

rahu ainult rahu ! ega siis maailm kokku ei kuku veel mingi juhmi ametniku pärast .Kõike on ju üle elatud .Kui Napster omalajal kinni pandi siis tundus ,et nüüd on hea elu läbi ,sama oli siis kui meie hulgast lahkusid data,toru ja teised ftp-serverid .tulevad lihtsalt uued vahendid ja elu loksub jälle paika ju.

Tsiteeriks veelkord Vend Johannest:"See ei ole lõpp. Kõik kestab edasi. Selle tulekahju pärast ei lõpe veel meie püha üritus. Aidaku meid jumal."

PS !huvitav kuidas autorikaitsjad sellisel asjal lasevad veebis üleval olla ja veel EESTI SERVERIS!!!!!

http://web.zone.ee/stemugram/failid/viimnereliikvia.html

[Muudetud: 14.9.2010 sohni]

Borderliner - 14.9.2010 23:32

Eks see on mu enda asi, mida ma teen. Aga tundub, et sa oled nii kõva äss, et paned ise paika, kes võiks jääda ja kes mitte.

Sama idiootne väljend nagu: "kui ei meeldi erakonnad, keda valida, siis tee ise parem erakond" :lol:

Kui kriitikat ei kannata, siis just sinu uks on seal, fish4ever. Õigemini uks on just see, mida ei tohiks puutuda, kuna Maailmas toimub palju pahasid asju.

OT: samas paranoiasse ei maksa nüüd ka laskuda. Informatiivsete pealkirjade nõue kehtib edasi ning see et REQ/OFFER ära kaotati ei tähenda et nüüd võib suvalt totraid teemasid vorpida. See mis alates 9ndast on prügikasti rännanud oleks seda teinud ka kuu varem.

Üldiselt soovitaks rahval asja natuke kergemalt võtta. Kui palju neid r/o teemasid ikka oli... või teisiti küsides: kui palju neid oleks olnud kui rahvas oleks viitsinud alternatiivseid lahendusi proovida (Google, Mulve, TPB, SLSK, etc)? R/O oli tõesti mugav, aga seda olid ka kodumaised FTPd ning nende aeg on ju samuti läbi saanud (see et STV ja Pump veel hingitsevaid ei tule arvesse, need ei klassifitseeru avalike FTPde hulka). Kipun arvama et need kes vaid kraami pärast TFis käisid ei andnud suurt muud panust, seega teiste jaoks nende eemalejäämine midagi reaalselt ei muuda. Ehk siis: oli tore, ehk kohtume veel wave.gif - 2kB

Ma küll nõustun eespool väljakäidud mõttega, et tuleb uus nišš leida kuhu mahtuda. Eesti on, IMVHO, liialt väike mitme tõsiseltvõetava IT foorumi jaoks. HVl on, kahjuks, nii massiivne taust ja kasutajaskond et selles osas konkurentsi tal pole (mida Arvutifoorum ja Planeti ning Kofri IT alamfoorumid ka ilmekalt näitavad).

Gals - 14.9.2010 23:42

Mina ütlen ausalt ära, et ma pole grammigi muutnud suhtumist TORU'sse pärast rq/ffr teemade kaotamist (kuigi tõsi see on, et toru 1. ja toru 2. on mingi vahe olemas jah).

Aga nagu DazBoot ütles päris õigesti, et üks feature on ainult kadunud. Aga selle asemele peaks siis mingi muu feature tekitama, sest muidu jääb toru natuke kõhnaks lihtsalt. Peamine nišš on tegelikult jah IT ja siis kõrval-features on filmide, mängude, muusika arutelud ja siis pur.jus teema (mis on kohati kaunis mõttetu) ja "üldine loba". Võib-olla ei peagi uut "feature't" tekitama, aga vähemasti nendes muudes teemades aktiivsemaks muutuma peame ju kindlasti.

(kuigi kes tahab tuuleveskitega võidelda, siis mingeid võimalusi on ka req/offr teemade taastamiseks kindlasti, üks mul mõtteis mõlgub, aga sellele praegu keskenduda ei viitsi, pealegi raudselt on see täiesti ajuvaba)

ivokas - 15.9.2010 15:49

Kui läinud, siis läinud. Suht külmaks jätab.

Kermit - 15.9.2010 18:03

No aga ikkagi. Miks ei võiks taastada vana Toru, kus oli registreerimine piiratud või teha üldse kutsed?

Puer - 15.9.2010 18:39

No aga ikkagi. Miks ei võiks taastada vana Toru, kus oli registreerimine piiratud või teha üldse kutsed?

Üldiselt nõustun selle ideega. Samas kuna torufoorum juba luubi all on siis on selleks natuke hilja.

Ühe ideena pakuks välja alamfoorumid kuhu ei pääse ligi verivärsked liikemed. Ligipääsuks on vaja nt teatud staatuse saavutamist või adminni poolset approve või miskit kolmandat.

Kermit - 15.9.2010 19:07

Nojah, antud hetkel see idee läbi ei näriks. Ehk uuel aastal või kevadel.
Ja muidugi alamfoorumite värk. See vast vääriks mõtlemist, kuna selle rakendamist saaks alustada ju pmst koheselt. Lisaks kui on sellised kinnised teemad, kus jutustamisele lisaks tehakse muudki, siis vastuvõtt sinna alamkatti peab tulema modede kinnituse alusel. Et siis mingid lambid vennad ei saa sinna, kuid olles olnud aktiivsed ja tublid Torud ja end tõestanud, siis saavad ligipääsu.

Kindlasti aitaks praeguses olukorras rate-süsteemi taastamine. Eriti, kui tuleb vaadata, kellega sa u2u enda "mõtteid" jagad. Mina olen igapäevane fooromipede, kes siin tolkneb ja tean kasutajaid ja nende käitumisharjumusi. Siiski paljud ei tea. Oleks vast imelik hakata lootma, et keegi viitsib kasutaja postitusi hakata lappama teada saamaks, kas ta on asine vend või mingi lohh. Rate annaks hea ja kiire ülevaate. Lisaks oleks ka hea kasutajate kommenteerimine sarnaselt HV süsteemile.

DazBoot - 15.9.2010 19:40

Oleks vast imelik hakata lootma, et keegi viitsib kasutaja postitusi hakata lappama teada saamaks, kas ta on asine vend või mingi lohh. Rate annaks hea ja kiire ülevaate.

Isiklikult mina viitsin, rate ei annaks midagi, sest kui näiteks Kermitil peaks olema lammas, olen temaga alati nõus arutlema... :)

Veix - 15.9.2010 20:05

Lammast tahaks tagasi. :P

Kermit - 15.9.2010 20:15

Oleks vast imelik hakata lootma, et keegi viitsib kasutaja postitusi hakata lappama teada saamaks, kas ta on asine vend või mingi lohh. Rate annaks hea ja kiire ülevaate.

Isiklikult mina viitsin, rate ei annaks midagi, sest kui näiteks Kermitil peaks olema lammas, olen temaga alati nõus arutlema... :)

Heh, no seda ma usun. Oleks vast imelik, kui sa mind blokiks:)

Aga näiteks mina ei tea, kas mul on Onu Bella lugulaulu. Ja hetkel mul pole ka viitsimist hakata selle kasutaja tausta uurima. Oleks seal juures kasutajale antud hinnang, siis oleks mul kindlasti parem ülevaade. Alternatiivina oleks ka see, kui kuvataks postituste arv.

onks - 15.9.2010 20:16

Muide kui on plaanis hakata torude "taustasi" uurima ja tuvastama usaldusväärset ja tubli ja abivalmis toru, siis ei peagi välja mõtlema kiiret viisi kuidas see salafoorum kiiresti täita, minuarust kui sinna iga päevgi ainult üks liige lisandub, on ka täitsa ok. Moded ja vanad torud teavad kindlasti juba paljusi "nägusi" ja kui ei tea, siis võivad uurida teistelt kes teavad, kiiret ei ole, peaasi et sisse ei satuks "kits" vms.

Rate süsteem noh äkki mingi tagasihoidlik versioon võib olla, aga endal pole suurt vahet, kas on või ei ole. Meeldiks küll olla "tähtedega" üle kullatud nagu vanasti, aga samas neid hindamisi tehti paljudele ka ainult sõbramehe poolest. Mul polnud ühtki sõpra kes oleks üldse tähti omanud tol ajal, ja kui omas siis ei olnud ta võimeline hindama, ma sain need siis vist ikka ausal teel.

Dzidzi - 15.9.2010 20:30

Iga asja lõpp on millegi uue algus

Natuke kahju on aga mis seal ikka. Peab kuidagi kohanema.

Hoidke kõva!:lol:

Karlsson - 15.9.2010 22:21

Karta on, et sihukest kinnist asja teha ei saa. Nagu ei loe see "rate" suurt midagi, nii ei saa ka postituste järgi aru kellega tegu on. Isegi see ei näita midagi, kui keegi meeletult abivalmis on. Reaalselt inimest tundes on võimalik see asi, aga kes jõuab valdava enamusega tutvuda ja kas see üldse on võimalik?

Üks võimalus oleks jagada kutseid. Nt. igal tüübil 3 kutset kinnisesse sektorisse ja kui vale mehe kutsud, siis endal ka konto kinni. Kuid see risk, et kits seltskonda satub on ikka olemas :( Ja kui mingi jama peaks tekkima, siis võidakse võtta terve kinnine võrgustik ette.

togli - 15.9.2010 22:45

Minu tagasihoidlik arvamus: Kes hunti kadab, sel metsa asja ei ole. Pealegi tänapäeva tehnika juures ei ole vastavatel "seltsimeestel" mingi probleem mitte ainult kasutajanime isik kindlaks teha, vaid isegi kinga number ning talje ümbermõõt. Kõigiti pederasti omadustega EAKO muidugi sellist võimekust ei oma, aga meie kõigi salvestatud digijälg üllatab ka kõige "korralikumat ja ausamat" kodanikku. Sellega tahan lihtsalt öelda - pira oma ringis palju jaksad, aga ära eputa avalikuse ees. Nii nagu üldsust eriti ei häiri kapis nahistavad pepupoisid, nii talub ka EAKO "kapis" omaette toimetavaid "piraate". Eks otsese kaebuse peale peavad reageerima, aga erilist isiklikku iniatsiivi ei usu. Seega - mõõdukus eelkõige.

damc - 15.9.2010 22:49

Heh, no seda ma usun. Oleks vast imelik, kui sa mind blokiks:)

Aga näiteks mina ei tea, kas mul on Onu Bella lugulaulu. Ja hetkel mul pole ka viitsimist hakata selle kasutaja tausta uurima. Oleks seal juures kasutajale antud hinnang, siis oleks mul kindlasti parem ülevaade. Alternatiivina oleks ka see, kui kuvataks postituste arv.

:D Jah ma olen BSA-st ja nimelt tegin selle teema, et äkki keegi läheb õnge.
Ja päris kindlasti valisin ma ka õige loo:D
Ma tean ise ka, et kellegil see kindlasti arvutis olemas on. Mul endal on see ka kuskil mp3 plaadil mis on kuskil kellegi käes ja mida ilmselt minu silmad enam ei näe.
Naljakas on see, et niiöelda alternatiividest "google,mulve,torreni otsingud" ei leidu (onu bella-aitab küll) mitte midagi. Lihtsalt suht vähelevinud lugu.
Ja kui sa vaataks mu postitusi siis endale vähemalt ei meenu, et oleksin kunagi requestinud lugusi stiilis eminem-kõige popim kommerts. Sellised leian ise ülesse.
Req/Offerist niipalju tunnengi lihtsalt puudus, et just vähe levinud lugusi oli lootust, et kellegil kuskil võib olla.
Aga isegi kui oleks mul mingi ilge "reit" siis ilmselt 80% kasutajatest ei oska ridade vahelt lugeda:P

Samas see väide on ka siin õige mis läbi käis, et palju ikka requestiti.
Võrreldes 6-7 aasta taguse ajaga või äkki isegi rohkema, siis 80% postitusi oligi req/offer.
Eks sai isegi esimese celeroni kõvaketas suurema panuse siit foorumist ja ftpdest mis veel elasid täies jõus.

Ja ilmselgelt sellest, kui teha nüüd mingi alam foorumid kuhu saavad niiöelda valitud näod ei tuleks midagi välja.
Kui see autorikaitse tahab siis küll ta ligi saab.

Ja Kermiit:D Taustasi sa päris nii uurida ei saa, et vaatad postitusi või seda kas on uus kasutaja. Minul peaks see olema nende pikkade aastate jooksul kolmas kasutaja nimi. Ja asi pole selles, et oleks mingi pasa kokku keeranud vms...aga vanusega muutub natukene mõtlemine ja selline nimi ala .0dmx0. <---no kuhu kohta??:D

Kermit - 15.9.2010 23:04

Mul on see ikka mingi viies konto nende aastate jooksul:)
Sarvi jooksen siiani maha:yes:

p2rdik - 16.9.2010 09:20

mis mõte on siin enam kaagutada? kama jagamine = ebaseaduslik tegevus ja jutul lõpp minu arust. vahet pole kes seda piirab/kontrollib kas eesti politsei, naabrimees või eako...

Kermit - 16.9.2010 09:22

Kama, segaviljadest jahvatatud jahu, jagamist ei keela politsei, naabrimees ega EAKO. Sa p2rdik oled millestki vist valesti aru saanud.

Gals - 16.9.2010 12:41

Kas ma ei või siis teha sellist teemat, a'la, et "Kas kellelgi Rammsteini uusimat plaati on?" ja siis lihtsalt keegi ei vastagi midagi, aga see kellel on, saadab mulle U2U'ga lihtsalt lingi ja ongi kõik?

Ja vastupidiselt siis, kas ma ei või teha sellist teemat, et "nänänä, mul on kõik James Bondi osad:)" ja jällegist ühtegi linki mul postituses ei ole ja keegi midagi ei kirjuta ka, lihtsalt U2U peale saadavad kõik huvilised mulle "sooviks seda Goldeneye osa palun:)" ja mina saadan vastu talle lingi?

Tegelikult ei oleks see üldse raske isegi ja harjuks suht kiiresti ära. Aga mitte keegi suvaline sellesmõttes midagi tõmmata ei saa ja ühtegi asja me avalikult ei jaga ega midagi.

(see oligi see mõte mille peale ma öösel pubis tulin)

Sõnastaks näiteks need alafoorumid ümber "Mul on mäng" ja "Kas sul on mäng?"

"Mul on muusika"
"Kas sul on muusika?"

Naljakalt jabur, aga jah.

[Muudetud: 16.9.2010 Gals]

A.S. - 16.9.2010 12:47

lihtsalt U2U peale saadavad kõik huvilised mulle "sooviks seda Goldeneye osa palun:)" ja mina saadan vastu talle lingi?

Ja siis selgub, et küsijaks oli kas EAKO või BSA tegelane. Pärast nalja kui palju. :lol:

Borderliner - 16.9.2010 12:58

OT: kusjuures ilmselt ei saa. Teemas on avalik esitamine, mitte isikliku koopia tuttavale jagamine. Mis *ei ole* keelatud, see mahub isikliku kasutamise alla. *Täpselt* seesama kui sa laenad naabrimehele DVD. EAKOle & analoogidele see ei meeldi (nende seisukoht on et igaüks kes teost tarbida tahab peab selle eest maksma, olen üpris kindel et nad pole rahul ka sellega et raamatukogudele ja arhiividele seaduste poolt posu erandeid on tehtud), aga nad ei keela seda, mitte seetõttu et nad ei saaks vaid et neil pole mingit alust keelamiseks.

DolphinDream - 16.9.2010 15:04

Kui palju siis külastajate arv langenud on ka juba? :D Äkki langeb minimaalselt...

"Mul on mäng"
"Kas sul on mäng?"

"Mul on muusika"
"Kas sul on muusika?"

Kõlab tõesti naljakalt... aga mõnusas mõttes naljakalt :lol:

[Muudetud: 16.9.2010 DolphinDream]

kurjajuur - 16.9.2010 15:08

666 kasutajat on viimase 24h jooksul foorumit külastanud

DolphinDream - 16.9.2010 15:12

Niimoodi kirjutas: kurjajuur  
666 kasutajat on viimase 24h jooksul foorumit külastanud

Ma ei tea foorumi statistikat peast... palju varem on olnud? :)

DazBoot - 16.9.2010 15:22

Ma ei tea, kas ta loeb botte ka koos külastustega või ainult regatud foorumivaatamisi?

Timukas - 16.9.2010 15:47

Ainult regatud kasutajad. Link

agu - 16.9.2010 16:49

Tiba kahju küll jah ,et REQ/OFFER ära kadus aga samas minu arust on põhiline ,et torufoorum ise püsib ma usun ,et paljud veel mäletavad aega kui sai vahitud tühja desktopi ja ei osanud midagi peale hakkata ,sest torufoorum 1 oli hingusele läinud. Hea on ka see ,et igasugu läbu tekkib vähem.
Gals-i idee on küll väga hea , kui oleks keegi kes suudaks seadustest välja lugeda kas nii võib , ja kas foorumi haldaja tahab riskida siis miks mitte.
Nišši leidmine on vist kõige keerulisem samas see võib ka aja jooksul ise välja kujuneda aga vaaates praegust teemade topi siis ...Üldine loba -19797 postitust ja kõik muu jääb kaugele maha siis peab ikka ajusid ragistam.
Aga loodan ,et haldaja uksi kinni ei pane ja mina jään truuks ikkagi, masu aeg las kärbivad.

kalapoiss - 16.9.2010 20:19

inimesed on vast natukene vähem mängima kah hakkanud, kui nüüd konkreetselt sellest alast rääkima hakata. oli ju ajad tõesti, kus mängude alafoorumis oli koguaeg jutt käimas, nüüd ikka tunduvalt vähem. oli ju L2 teema nii popp, et jube jube. pikalt kõikidest teistest topicutest ees :D

0n3_Sh0t - 16.9.2010 20:41

Niimoodi kirjutas: kalapoiss  
oli ju L2 teema nii popp, et jube jube. pikalt kõikidest teistest topicutest ees :D

Pole kuulnud kah.

DolphinDream - 17.9.2010 08:10

Niimoodi kirjutas: kalapoiss  
inimesed on vast natukene vähem mängima kah hakkanud, kui nüüd konkreetselt sellest alast rääkima hakata. oli ju ajad tõesti, kus mängude alafoorumis oli koguaeg jutt käimas, nüüd ikka tunduvalt vähem. oli ju L2 teema nii popp, et jube jube. pikalt kõikidest teistest topicutest ees :D

Ja nüüd kus talv ja külmad-pimedad õhtud tulemas... nüüd kisub mängumaailma poole veelgi rohkem :)

Lord M.T - 17.9.2010 08:41

OffT:
Minu jaoks on piraatlus = demomine = Kasum firmale kelle toode mulle meeldib sest ma ostan selle.
Milleks minna poodi osta kaup ja hiljem tuleb välja et tegu on totaalse prahiga `?

Aga hei see olen mina !

OnT:
Kahju jah et Torufoorumi Req/Offer kinni pandi aga ega intutsioon kes selle sulges sellega nagunii midagi ei saavutanud. Selliseid lehti tekib iga päev nagu seeni peale vihma.

Eribruul - 17.9.2010 11:29

no loomulikult on väga kahju sellest, aga endiselt saan ma üldjuhul kõik filmid kätte, mida näha soovin, selleks on vaja lihtsalt google otsingusse kirjutada vaid üks sõna filestube:)

xps - 17.9.2010 11:53

Selle teema peaks peale tulemuseni jõudmist kohe lukku panema vist :lol:

edit: või kokkusaamist ei oleks võimalik korraldada? Kuskil liftis ja nii, et kokkusaamise koht muutuks vahetult enne koosolekut.

[Muudetud: 17.9.2010 xps]

p2rdik - 17.9.2010 16:00

Niimoodi kirjutas: Lord M.T  
OffT:
Minu jaoks on piraatlus = demomine = Kasum firmale kelle toode mulle meeldib sest ma ostan selle.
Milleks minna poodi osta kaup ja hiljem tuleb välja et tegu on totaalse prahiga `?

Aga hei see olen mina !

selle jaoks on olemas demod ja trailerid... julgen pakkuda, et 75% piraatidest ei tõtta mängu poodi ostma...

Kermit - 17.9.2010 18:32

Niimoodi kirjutas: Lord M.T  

Kahju jah et Torufoorumi Req/Offer kinni pandi aga ega intutsioon kes selle sulges sellega nagunii midagi ei saavutanud. Selliseid lehti tekib iga päev nagu seeni peale vihma.

Tekkib ikka ka või? Milliseid on siis nüüd tekkinud?

--e--
Aga mina käin nüüd välja arvatavasti kõige parema idee, mida seni üldse on keegi pakkuda suutnud!
Mäletate seda kodumaise filminduse teemat? Seal olid failid jagatud nii, et postituse lõpus olid vastavalt faili juppide arvule smaile, millel klõpsides viitas faili dl lingile. Vajadusel oli juures ka parool. Minu idee järgi saaks sama süsteemi rakendada. Lollimate jaoks teen nüüd toreda näite.

Pealkiri: Muumitrollide läbu
Sisu: See film on ülikõvv!
a43ce6a7be8354.jpg - 103kB

Minu meenutused sellest filmist: :starhit::starhit::starhit:

Enivei. Parooli vihje võib lisada kas enda singasse või lisada märge, et huviline saab ühendust võtta u2u teel.
Aga signa näide oleks parem ja minu ettekujutluses näeks välja selliselt: Minu passipilt on hapukapsas
hapukapsas
oleks siis parool, mida see kasutaja enda pakkide puhul kasutab.

[Muudetud: 17.9.2010 Kermit]

DonQ - 17.9.2010 19:04

:starhit::starhit::starhit:

Ja mismoodi see naeratamine seadusekuulekam oleks kui linke visata?

Kermit - 17.9.2010 19:19

Selles suhtes, et kui on kirjutatud, et seal on kõik muu kui failid, mis on lisaks parooliga turvatud(keerulisem kui 123abc), siis hui hakkabki sul keegi siin seletama, et "õuu, seal sees on piraadifail!". Lisaks, fail on ju nö katki tehtud. Ilma ühe jupita on asi kasutu. Loomulikult peab ka paki sisu ära krüptima, et ei näeks, mis sees istub.
Lihtsalt huvilisel on ka lihtsam. Tirib faili ära ja see on tal olemas. Kui paroolivihjet pole, siis ootab, kuni saab u2u vastuse. Mina eelistaks näiteks sellist varianti rohkem.

Timukas - 17.9.2010 19:50

Keegi teab, kus kohast see "piraatluse piir" läheb. See on selge, et toru serveris ei tohi pirakraami olla. Ilmselt on EAKO arvates teises serveris asuvale failile viitamine ka kuritegu. Aga kui näiteks foorumi link suunab lehele, kus on omakorda link, mis suunab õigesse kohta? Või on link mõnda teise foorumisse/blogisse, kus muuhulgas räägitakse ja viidatakse kraamile? Tervet internetti ka ei saa ära keelata (kuigi EAKO tõenäoliselt seda soovib).

Kermit - 17.9.2010 19:54

Täpselt!
Siiski leian ma, et kui pakk piirata piisavalt haardkoor parooliga, siis puudub igasugune ratsionaalsus hakata neil jooksutama miskit übermasinat, mis kolm aastat seda parooli lahti muukaks.

Muerte - 17.9.2010 20:07

lihtsalt mõte: upload.ee ütleme on mürtewithbigtoysandsomeanimals.avi

aga speedyshare.com on .txt fail milles on aadress ülal toodud filmile

`???

edit: pluss.. veel need kermiti pakutud krüptimised...
ja paroole jagatakse.. mingit teist teed kaudu...

[Muudetud: 17.9.2010 Muerte]

Kindral - 17.9.2010 20:45

Kas on mõtet seda asja ajada nii keeruliseks?
Äkki oleks mõtekam jagada googeldatud linke?
Näiteks keegi soovib mingit faili ning tema teemas vastatakse talle, et ma leidsin googlest (või muust sellisest kohast) sellise lingi, mis peaks sobima.
Minu teada ei ole failide internetist leidmise abistamine keelatud, pigem on ju autoriõiguseta faili üleslaadimine seaduse vastane.

Timukas - 17.9.2010 20:55

Siiani ei toimunudki mingit üleslaadimist. Üks kasutaja lihtsalt küsis faili ja teine juhtus sobiva lingi leidma. :cool:
Google'i kasutamine põhimõtteliselt hea idee, aga nagu siit teemast välja tuleb, siis probleeme valmistab just eestimaine kraam ja sellele linke raske leida.

DazBoot - 17.9.2010 20:55

Kindral, üks asi on teiste "abistamine" failide leidmisel, teine asi on otselinkide postitamine!

Kindral - 17.9.2010 21:06

Seda küll, aga kui upitada oma fail kuskile välismaise teenuse pakkuja saitile ja siis pakkuda seda läbi google otsituna.
Tekkis lihtsalt selline uitmõte:smilegrin:

Timukas - 17.9.2010 21:07

Kindral, üks asi on teiste "abistamine" failide leidmisel, teine asi on otselinkide postitamine!

Siin tulekski oteselingi definitsiooni teada. Eeldame, et see on otselink, mida ei tohi postitada. Kas siis link lingile, link lingi lingile või google'i link on samuti keelatud?

[Muudetud: 17.9.2010 Timukas]

DonQ - 17.9.2010 21:27

Te kaldute veidike kõrvale.

Seadusega pahuksis on "teose või selle osa üldsusele kättesaadavaks tegemine või sellele kaasaaitamine" - ehk siis isegi täpse torrentifaili nime mainimine käib paragrahvi alla, rääkimata link-link-link skeemidest. Niipalju kui mina aru saan, ei saa kellelegi hõlma hakata vaid juhul, kui info vahetus käib privaatselt.
Privaatselt edastava parooliga asjad on muidugi natuke hall ala - ma ei viitsi hetkel seadusi üle lugema hakata, et täpsemalt aru saada, kas (tundmatu) parooliga kaitstud, aga teost sisaldava faili üldsusele kättesaadavaks tegemine kuulub ülaltoodud definitsiooni alla või ei.

Teisalt saaks mõningatel juhtudel apelleerida sellele, et avaliku info linkimine ei muuda kättesaadavuse astet - peaks mingi juristi käest küsima, kuidas nemad arvavad. Kas meil siin juuratudengeid liikumas pole?

[Muudetud: 17.9.2010 DonQ]

DazBoot - 17.9.2010 21:34

/.../ehk siis isegi täpse torrentifaili nime mainimine käib paragrahvi alla/.../

Siinkohal tahaks vaielda - kui ma nimetan kellegile torrentifaili nime (nt. Mafia.II-SKIDROW) ilma linki andmata, siis olen kohe süüdlane BSA ees?

Kermit - 17.9.2010 21:39

/.../ehk siis isegi täpse torrentifaili nime mainimine käib paragrahvi alla/.../

Siinkohal tahaks vaielda - kui ma nimetan kellegile torrentifaili nime (nt. Mafia.II-SKIDROW) ilma linki andmata, siis olen kohe süüdlane BSA ees?

Pmst on see ju kuriteole kaasaaitamine. Ja kuna tirimine pole illegaal, vaid jagamine, siis muutud sa siiski hoopis ise põhikurjamiks... lisaks kaasosalisele. Ja see, kes tirib, on puhas poiss :P

Faking paradox:starhit:

DazBoot - 17.9.2010 21:45

OT: Kermit, loe uuesti mu küsimust!

-edit- ... kui ma ei lae üles, ainult nimetan failinime (mille järgi edasi otsida)

[Muudetud: 17.9.2010 DazBoot]

DonQ - 17.9.2010 21:47

No ma arvan, et meie maal otseselt failinime alusel kedagi peedistama ei hakata; samas mõnedes maailma tuntumates foorumites (doom9, eMule) on igaks juhuks jah ka täpsete failinmede esitamine keelatud. Seda ju saab kaasaaitamiseks lugeda, ehkki asjalik advokaat ilmselt pareerib ära.

Timukas - 17.9.2010 23:45

teose või selle osa üldsusele kättesaadavaks tegemine või sellele kaasaaitamine

Siin tekib küsimus, mis see "üldsusele kättesaadavaks tegemine" on. Üritasin natuke seadust lugeda, aga ei saanud aru.

Minu loogika (mis võib olla natuke kallutatud :p) on selline: üldsusele kättesaadavaks tegemine = üleslaadimine (avalikku kohta)
Kui ma üldsusele kättesaadavast kohast võetava lingi kuskile mujale postitan, siis põhimõtteliselt ei tee ma enam midagi üldsusele kättesaadavaks, sest ta juba on seda. Analoog: laiba pussitamise eest ei saa mind süüdistada mõrvas ega selle kaasaaitamises, sest inimene oli juba surnud (saab süüdistada laiba väärkohtlemises vms, aga see juba teine paragrahv).
Aga see ainult minu visioon. Pole paraku piisavalt pädev, et seda teemat edasi arutada.

xps - 18.9.2010 00:55

Nii. Ja nüüd kokkuvõttes jõuame sellisele järeldusele, et juhatusel siiski natuke aega ikka on, arutada jagamise seaduslikkuse üle. See kõik on väga hea. Aga kas seda asja ei oleks võimaliks natuke privaatsemalt arutada kuidagi?

Üks idee enda poolt ka:P Viide läbi mingi laialt kasutatud emotikooni konkreetsele krüptitud failile, mille sisu kaitstud parooliga ja sisus siis viide välismaisele serverile, kus nõutud fail asub. Ei ole nii, et klikk ja kraam kohal, aga kokkuvõttes neil viskaks lõpuks kopa ette ja jätaksid rahule. Ei ole vaja kasutada ka winrari krüptimist. Siin on progejaid ka küllalt, kes hea parooli kaitse välja mõtleksid.

Krt, see faking eako võiks tegeleda pigem sellega, kuidas legaalselt müüa asju nii, et see oleks paari kliki kaugusel, mitte koinida inimesi, kes oskavad mõelda :mad:

[Muudetud: 17.9.2010 xps]

Kermit - 18.9.2010 07:32

Äkkää, iks-pee-ess, winrar krüpt on igati vinks-vonks. Krüptid faili sisu ära nt parooliga g#58ZÜ9?rE ja seda kräkib mingi täisvõimsusel megamasin lahti sada aastat. Vaevalt neil on ressursse, et sääraseid protseduure läbi viia. Eriti, kui faili pealkiri on nt "Memme tissid ja pudrupõll.part1".

sohni - 18.9.2010 08:04

kas keegi oleks minuga nõus vahetama muljeid sellise kogumiku üle nagu :Riho Sibul, Jaak Tuksam,
Bonzo „Mets on rohkem, kui mõistame mõõta”:)

http://rmk.ee/press/paeva-teemad/olulisim/ilmus-cd-plaat-mets-on-ro...

[Muudetud: 18.9.2010 sohni]

aeron - 19.9.2010 13:16

Kas selline varianti ei või olla mõeldav, et on ainutl REQ teemad ja vastamine on privas.

Gals - 19.9.2010 13:34

Niimoodi kirjutas: aeron  
Kas selline varianti ei või olla mõeldav, et on ainutl REQ teemad ja vastamine on privas.

Ma ei saa ka aru, miks ei võiks nii teha. Küsija suu pihta ei lööda ju.
Ja keegi kõrgema staatusega inimene võiks nüüd ära öelda, et ei, me ei tee enam midagi ja jutul lõpp, või siis võtab asja mõtlemise alla ja sobiva idee korral lahendab ära. Pole mõtet ju lõputult siin mingeid geniaalseid ideid välja pakkuda, kui ainult ideeks need jäävadki.
Aga see, et ainult REQ tundub hea.

DazBoot - 19.9.2010 13:40

Gals, ära hädalda! Sa arvad, et "kõrgema staatusega" tegelased ei aruta asju omavahel?

margus27 - 19.9.2010 13:41

mõeldavam oleks ehk, et req/offer teemad oleksid foorumi varjatud osas, kuhu pääseksid ainult valitud liikmed. Kasutaja peaks ennast mingit pidi tõestama, et ta on nn. usaldusväärne ja väärib varjatud osale ligipääsu.

koiott - 19.9.2010 14:05

Logige ennast korraks foorumist välja ja siis vaadake, mis hülgemöla kõigile näha on, eksole.

mogo - 19.9.2010 17:42

Jälgisin kah seda teemat huviga. Tekkis minu arust täiesti õigustatud küsimus: miks ja kuidas on võimalik, et starmani pump siiamaani kenasti toimib???(Ise olin enamasti elioni kunde, aasta tagasi vahetasin starmani peale)
Kas starmani juhtkond kuulub ehk keskerakonda? :lol:

Kermit - 19.9.2010 17:46

Tähepump ju täielik Toru kloon.

mogo - 19.9.2010 17:56

Ei no las ta olla kloon, aga kuidas eako sellel tegutseda lubab?

Kermit - 19.9.2010 17:58

Just...

koiott - 19.9.2010 18:01

Pane ennast põlema...

Borderliner - 19.9.2010 18:43

Niimoodi kirjutas: mogo  
Jälgisin kah seda teemat huviga. Tekkis minu arust täiesti õigustatud küsimus: miks ja kuidas on võimalik, et starmani pump siiamaani kenasti toimib???(Ise olin enamasti elioni kunde, aasta tagasi vahetasin starmani peale)
Kas starmani juhtkond kuulub ehk keskerakonda? :lol:
OT: FTPd pole kunagi keelatud olnud ning Pump teeb sedasama mis kõik teisedki: kui neile ebasobivatest failidest teada antakse siis kustutavad need. Toru&Co ei pannud oma uksi mitte autorikaitse tõttu kinni, vaid seetõttu et ISPidele ei tasunud nende pidamine end enam ära (kulud ülalpidamiseks on suuremad kui tulud mis säärasest puhvrist tulenesid). See et Starman peab üldse vajalikuks FTPd pidada IMO veelkord kinnitab et võrgunduse poole pealt on nad küsitav valik...

mogo - 19.9.2010 21:28

Tänud, BLiner!
to koiott... peaksin vist omale signatuuriks panema näiteks: 'olen foorumis olnud, nii kaua kui ma mäletan. Ainult mu mälu toimib kõige rohkem 2 nädalat...
(Vajadusel võib selle OT tõsta 'Pu.jus' foorumisse.)

koiott - 19.9.2010 21:42

mogo, sinu luule talletub mällu... kübar maha sinu ees.

wqest - 20.9.2010 01:27

Niimoodi kirjutas: sohni  
kas keegi oleks minuga nõus vahetama muljeid sellise kogumiku üle nagu :Riho Sibul, Jaak Tuksam,
Bonzo „Mets on rohkem, kui mõistame mõõta”:)
[Muudetud: 18.9.2010 sohni]

Mis siin ikka muljetada, halb plaat on... :lol:
Nii halb, et ei tasu klikkimise vaevagi, veel vähem ostmist.

aeron - 20.9.2010 06:49

....mis see järeldus meil siin nüüd siis on - kaovad ära täielikult ja jäädavalt req/offer või püüdleme mingi lahenduse poole ?

logard - 20.9.2010 08:48

Aga Saarlane...............
Seal saavad saarlased seda mida nad.................

DolphinDream - 20.9.2010 09:23

Varsti on see teema kõige populaarsem :) Rekordite sünd...

sohni - 20.9.2010 10:08

ju nad seal siis "külmema kõhuga".Subland ju ka töötab .Eks siis tee kasutaja endale sinna ja asi korras .Seal küll mingi süstem ,et peab kogu aeg klikkima ,muidu osa teemasid suletud

Vara vist kommisin ,viimased "rindeteated" näitavad ,et Subland vist ka langes .kaua seda tähepumpagi siis enam .RIP:thumbdown:

[Muudetud: 20.9.2010 sohni]

DazBoot - 20.9.2010 10:50

Niimoodi kirjutas: sohni  

... kaua seda tähepumpagi siis enam .RIP
OT: Starpump on muidugi kõva REQ/OFFER foorum kah...
Postitage oma Ctrl+V, Ööteema, Pikim thread jne... :)

Kermit - 20.9.2010 10:52

ot: Kas kasutad kondoomi?:smilegrin:
Igal foorul on oma isikupära. TF on söögi ja joogifoorum suht :lol:

Gals - 20.9.2010 11:02

ot: Kas kasutad kondoomi?:smilegrin:
Igal foorul on oma isikupära. TF on söögi ja joogifoorum suht :lol:

Need teemad on viimasel ajal päris moodi läinud jah. Samas on TF suht kõige-foorum, orienteeritult IT'le, mitte REQ/OFFILE, kuigi see feature oleks siiski vajalik.

kuusik - 20.9.2010 11:22

Olen saanud siit TF palju kasulikke nõuandeid, nii kaua kui TF elus, käin siin ikka lugemas, noh kui REG/OFFER pole, mis siis ikka...:(
muud on alles mida edasi lugeda.

Constituo - 21.9.2010 18:05

Muud juttu on ka huvitav lugeda, ent REQ/OFFER teemadest veits kahju.

ats - 21.9.2010 18:54

REQ/Offerit kasutasin ise ainult niipalju kui eesti musa tahtsin kätte saada ja seda ka aharva. Üldiselt saan ikka kusagilt mujalt endale vajaliku kraami kätte. Foorum ju siiski endiselt elus ja abi saab igakell küsida :)

Kermit - 21.9.2010 20:07

Konnad tiigis krooksusid, et SC saab homme võib-olla tagasi vabadusse. Tänase seisuga on vajalik end regada ja siis saab kõik jutud ikka kätte:)

sohni - 22.9.2010 08:35

see on küll tore uudis :)

Kaarel55555 - 22.9.2010 14:24

Kahju, et asi ära langes.
Ehk oleks kellelgi adminnil võimalus liigutada kogemata mõnede teemade sisud(eesti filmid req/offer, estdub multikate req/offer) torrentisse anonüümselt?

KingOfDrumAndBass - 23.9.2010 10:09

Weebi leht otseselt ise ei hosti midagi ju....keegi võiks eesti it seaduste lehe anda.

Timukas - 23.9.2010 13:30

Ja sealt Autoriõiguse seadus.

Kermit - 23.9.2010 18:28

See idee käib nüüd jällegi seaduse seljataga. Kui mina sain kunagi EAKO kirja, siis see saadeti algselt tegelikult serveripakkujale. See omakorda saatis minule. Sain aru nii, et esmase löögi saab server, seejärel virutab server minule kui lõpptarbijale. Selles kirjas soovitati mul failid maha võtta või muuta privaatseks(st parooliga kaitsta). Seega, kui käivituks jälle mingi Toruloru sarnane analoog, mis oleks nt kasvõi kutsetega(siiski) ja kus jagatav oleks rangelt RS või analoogsete linkidena ja muudetud nimega.

HiTek - 25.9.2010 23:10

Konnad tiigis krooksusid, et SC saab homme võib-olla tagasi vabadusse. Tänase seisuga on vajalik end regada ja siis saab kõik jutud ikka kätte:)

Keegi oskab kommenteerida, et mis seal siis seekord välja mõeldi? ;)

tiitus - 25.9.2010 23:12

Koliti lihtsalt teise serverisse üle.

mogo - 26.9.2010 20:02

Oot, tekkis väikene ideelaps. Kas asja ei saaks ajada koos sc-ga? Nuh et jutustus on siin ja väike filmiklipp kah... 'no see on mõte. lihtsalt mõte...'

Gals - 27.9.2010 12:48

Vaatan, et viimasel ajal on hakatud vägisi tegema ikkagi REQ teemasi. :smilegrin:
Vahet pole et nad kasti lendavad, ma saan teemat ikkagi vaadata ja kui mul on see asi olemas mida soovitakse, siis see pole enam kellegi asi, kui ma talle rõõmsalt privaatsõnumiga ühe lingi saadan. Nii et REQ töötab taas :lol:
Kes tahab, võib Offerida ka midagi, lendab küll samuti kohe kasti, aga kõik näevad seda ja saavad privaatsõnumiga küsida ilusti. :)

sohni - 27.9.2010 16:15

tahtsin hästi kaval olla ja : http://www.archive.org/ -ist Req/offeri teemad üles leida ,aga millegipärast Torufoorumit ei saa seal avada :( Pole küll kursis ,aga kas osasid asju nagu näiteks eesti asjad ,audiobook jne ei saa kuidagi torrentina üles panna ,nagu sc on ?ma ei tea muidugi kas see võimalik on üldse ?aga seal olid ju viited linkidele mis töötavad ka praegu ,ainult kuidas neid leida?Paljud asjad olid näiteks http://www.upload.ee/ -s ,aga sealt otsimine on nagu nõela heinakuhjast :(

Kermit - 27.9.2010 18:51

Mina kavatsen esialgu teha nii, et jagatavad teemad algavad (+) ja soovitavad (-) märkidega. Ja mõtte-vahetus siis läbi u2u, kuigi mul volaskleb peas mitu alternatiivi :)

koiott - 27.9.2010 19:18

Mina kavatsen esialgu teha nii, et jagatavad teemad algavad (+) ja soovitavad (-) märkidega. Ja mõtte-vahetus siis läbi u2u, kuigi mul volaskleb peas mitu alternatiivi :)

Idioot, ehk räägid veel mõnest nipist avalikkusele?

HiTek - 27.9.2010 22:58

Niimoodi kirjutas: koiott  

Idioot, ehk räägid veel mõnest nipist avalikkusele?

Nja, sellest süsteemist on niigi raske aru saada :lol:

Kermit - 27.9.2010 23:05

Noo mõni loll nagu koiott ei ole suuteline nii primaarsest asjast aru saama. Siis mõtlesingi asja täpsustada:)

--e--
Warez-tüüpi foorumitest on saanud harjumuseks kasutada otsingus teatud kindlaid märksõnu. Saamaks MU(megaupload) linke kirjutan otsingusse: mu failipealkiri
Vastuseks saan teemad, kus jagatakse megaupload linkidega soovitud materjali. Lihtne, mugav ja loogiline. Praegu just taipasin, et minu + ja - süsteem toimib sarnaselt. Otsingus otsid pealkirja järgi. Algusesse kirjutad + ja järele selle, mida sa otsid.
:) mõnna

[Muudetud: 28.9.2010 Kermit]

p2rdik - 28.9.2010 10:42

hetkel on nii, et mingi kari jobusid seletavad foorumis, et "jagage kriitikat" "arvamusi" vastava albumi kohta jnejne kuigi otseselt mitte keegi asjalikku ei ütle. selline komejant nüüd ka mitte midagi normaalset ei ole?!

[Muudetud: 28.9.2010 p2rdik]

xps - 28.9.2010 11:34

Algselt see idee käidi vaikselt välja ühe mode poolt tegelikult. Kuid nüüd on asi nii puust ja punaseks tehtud, et mu naabri kass jagab ka biiti. Üldiselt nagu mitte midagi ei ole muutunud :lol:

Gals - 28.9.2010 11:34

Ega ta ilus välja ei näe küll ausaltöeldes, aga vähemalt sellise komejanti piiri peal ei lähe teemad prügikasti ja samas saavad kõik asjast aru ka mida silmas peetakse. Mul on hea meel, et eesotsas Kermitiga on midagi reaalselt välja mõeldud ja hakatud katsetama. Küll me parandame ennast ja üritame asja viia võimalikult ilusa väljanägemiseni. Praegune "sooviks ka arvamusi :):):) " on natuke tobe küll jah. Minu arust ei ole üldse seda "+1" meetodit vaja kasutada, aitab sellest teemaalgataja ühest postitusest küll, ja siis vastuseks ootaks ainult midagi sellist, et "ma võin sulle lahkelt sellest albumist jutustada, PM kes tahab et ma talle sellest lähemalt "räägiksin". Siis saavad kõik soovijad pöörduda pakkuja poole, ja ei ole vaja eraldi lunida neid "arvamusi"

Kurikael - 28.9.2010 13:12

Oot, tekkis väikene ideelaps. Kas asja ei saaks ajada koos sc-ga? '

Subclub pole tolle jaoks

Üleüldiselt - filmide ostukohti terve nett täis - amazon, dvd pacific,, hmv... ja nii edasi.
Millist ostukohta nende hulgast eelistada, saad ju alati uurida selle käest, kes konkreetse teose ümberjutustas

[Muudetud: 28.9.2010 Kurikael]

Kermit - 6.10.2010 20:48

Ei ole siin nüüd jälle suurt miskit arutatud. Püüan omalt poolt seda viga vähe siluda.

Sai siin aretatud seda teemajagamist (+) ja (-) prefixitega, ning asi toimis ilusti. Päevas laekus minu u2u kasti kena paar-kolmkümmend kirja, kus sooviti teose üle arutleda :P Paraku oli see minule ülimalt tüütu. Hommikul Toru avades kisas vastu terve kari näljaseid filmihuvilisi, keda tuli rahuldada. Siiski, see muutus väga tüütuks :D

Kunagi sai kirja pandud enda filmid, seriaalid ja muusika, mis olen kogunud. Siis käis aga masinast üle apokalüpsis, ning mälestused kadusid. Seejärel hakkasin enda materjali netis hoiustama, kus seda on mugav ja teistes kohtades "vaadata":dork:

... igatahes, avatud on nüüd esimestele testijatele säärane sait nagu ToruLoru v1. Registreeruge, tutvuge sealses foorumis oleva juhendiga ning jagage muljeid :)

PS: ma väga palun, et te kasutaksite registreerumisel sama kasutajanime, mis siin foorumis. Mingil hetkel ma sulgen registreerimise ning asi muutub rangelt kutsetepõhiseks. Seda muidugi juhul, kui asjal saab olema jätkusuutlikkust :)

sohni - 6.10.2010 22:23

kas ei oleks võimalik mingi sama süsteem nagu tähepumba foorumis kus osad teemad avanevad ainult "aktiivsetele " kasutajatele ,see +ja - värk läheb ju ikka maru tüütuks kui koguaeg pead mingitele u2-dele vastama .Aga eks ise tea .Ega eriti ei kao ju midagi kui Req/offer üldse kaob .Õnneks paistab ,et torrente praegu ei rünnata .

Timukas - 6.10.2010 22:40

Siis tuleb skript teha. Iga üks saab teha endale kasutajate white-listi ja u2u automaatvastajad (kui pealkiri on "see" ja saatja on white-listis, siis vasta "nii").

[Muudetud: 6.10.2010 Timukas]

DolphinDream - 7.10.2010 07:23

Niimoodi kirjutas: Timukas  
Siis tuleb skript teha. Iga üks saab teha endale kasutajate white-listi ja u2u automaatvastajad (kui pealkiri on "see" ja saatja on white-listis, siis vasta "nii").

[Muudetud: 6.10.2010 Timukas]

See kõlab küll hästi!

RenegadeX - 7.10.2010 08:30

Tahtsin just pleierisse uut muusikat otsida, ah no elu tehti raskemaks :D

Üsna üllatunud olin igatahes kui avastasin et REQ/OFF teemad on kadunud, pärast teisest kontinendist tagasi tulemist lootsin uusi filmi ohtralt leida aga ei midagi

Timukas - 10.10.2010 11:44

Käiks sellise idee välja:
Lükkame käima mingi uue, torufoorumist sõltumatu lehe, näiteks http://torufoorum.wikispaces.com/ (aadress on kokkusattumus :p). Kui keegi teeb nüüd teema pealkirja "(+) Filmi nimi" (vms), siis võib aadressilt http://torufoorum.wikispaces.com/Filmi nimi leida midagi huvitavat. Postitusse seda linki muidugi ei pane. Alguses tuleb natuke seda baasaadressi levitada ja siis see nö ära unustada ja enam mitte mainida. Kõik, kes asjaga kursis, leivad kraami üles.
Wikispace'is võtsin seepärast näiteks, et sinna saab praktiliselt igasuguse aadressiga lehti lisada ja muuta saavad ka registreerimata kasutajad (uue lehe loomiseks on vaja registreerida siiski). Samas pole kindel, kuidas sellise sisuga lehed seal vastu peavad.

Detaile saab muidugi muuta, aga põhimõtteliselt peaks toimima.

jkddp - 24.10.2010 18:23

kermit, toruloru on väljas olijate jaoks offline?

kermit_by_midnightgloom.gif - 39kB

Kermit - 24.10.2010 21:24

Jah, Loru sisu on nähtav vaid registreerunutel.

Madz - 25.10.2010 22:50

Jah, Loru sisu on nähtav vaid registreerunutel.

404 not found :(

Kermit - 25.10.2010 23:31

Tundub nii
http://zepac.eu/

Imelik, et mina ühtegi meili pole saanud.

[Muudetud: 25.10.2010 Kermit]

Kermit - 26.10.2010 17:32

Ja täna sain ka meili, kus olen kohustatud kõik EAKO poolt kaitstud materjalid maha võtta.

Ametlikku vormi saab näha ka -siit-

...kahju, kuid seadus on seadus, ning Torus istub arvatavasti nuhk sees.

savi - 26.10.2010 18:06

kole avalikult kuulutati välja ja kahjuks ei tunne me üksteist kuigi hästi.pealekauba pole meil mingit konspiratsiooni kogemust.

Click - 26.10.2010 18:15

Jälle üks ebameeldiv üllatus, et toruloru ka maha võeti. Ei lasta no olla:(

thisisit - 26.10.2010 18:18

Aga kui välismaa serverisse paigaldada asi? Hetkel oli netpoint'is nagu ma aru sain..

Kermit - 26.10.2010 18:28

Kurat, siin ei julge enam midagi ju arutada, sest isik, kes tegutses loru kallal, on suure tõenäosusega TF kasutaja.
Aga muidu jah, probleem hetkel selles, et Eesti EAKO vingerdab seetõttu, et failid olid netpointis...

Timukas - 26.10.2010 18:34

Miks seal ametlikkus vormis kaks viimast http://www.toruloru.zepac.eu/ linki torufoorumisse suunavad?

Igatahes kui ressurssi oleks, saaks nendega (kasvõi natuke) vaielda. Kaasaitamisest ja kihutamisest ei saa kuidagi rääkida, sest linkidele klikkimine ja alla laadimine on legaalne, seega ei kalluta sa kedagi seadusvastasele tegevusele. Samuti pole kuskil defineeritud, mis on teose avalikuks tegemine. Minu arust on see faili üles laadimine. Mis faili või lingiga edasi juhtub, enam tähtsust ei oma. Analoog on katki löödud aknaga poest sõbrale teavitamine. Süüdi on akna lõhkuja ja isikud, kes aknast kraami varastavad, mitte inimesed, kes katkise akna avastavad ja sellest teistele teada annavad.

Kermit - 26.10.2010 18:43

Kurat, nende kahe lingi TF suunamist ma ei märganudki :|

DazBoot - 26.10.2010 19:00

Kermit, Sul oli vist palve/nõue regamisel kasutada TF-i aliast, kuid IIRC tekkis sinna ka teisi nimesi?
Lihtsalt tekkis mõte, et ringi oleks saanud koomale tõmmata... :yes:

Kermit - 26.10.2010 19:06

Õige muidugi, jah. Siiski, pea pool kasutajatest ei olnud siinse fooru kasutajanimedega.

Aga noh, mis läinud see läinud. Tuleb vaid teha omapoolsed järeldused, ning vigadest õppida:dork:

zmz - 27.10.2010 15:19

/thats_when_kermit_decided_biology_wasnt_for_him.jpg
thats_when_kermit_decided_biology_wasnt_for_him.jpg - 130kB

[Muudetud: 27.10.2010 zmz]

CyberTiger - 27.10.2010 15:50

Niimoodi kirjutas: thisisit  
Aga kui välismaa serverisse paigaldada asi? Hetkel oli netpoint'is nagu ma aru sain..

+1 Välismaa servusse panna siis nad ei saa midagi enam teha! ;)

DonQ - 27.10.2010 15:53

Noh, mõnel välismaal saavad nad ikkagi kisa tõsta (neid maid pole väga palju, kes autorikaitsjate peale kaarega lasevad) ja lisaks saavad nad siis kohalike teenusepakkujate käest näiteks senised logid välja nuiata.

vkivi - 27.10.2010 19:59

Oi plaa. Loru jah maas. Alles märkasin.
Mul oli "Eestiasi" ja "Kuldkalake" Kanada hostingus, domeen Lõuna-Koreast. Failid Panamas (Hotfile.com). Aega võttis, aga EAOK tõmbas maha kõik.
Lohutuseks Kermitile: http://eestiasi.wordpress.com/2010/10/12/avaldus/
Ma enam ei viitsi. Või siiski...?

Kermit - 27.10.2010 20:16

Kuuldes, et sul asi isegi hajutatud oli, siis eriti nagu ei viitsi tõesti...

HiTek - 27.10.2010 21:39

Õige muidugi, jah. Siiski, pea pool kasutajatest ei olnud siinse fooru kasutajanimedega.

Kaua aktiivne oli ja palju neid kasutajaid lõpuks kokku sai ka? :)

Kermit - 27.10.2010 21:46

Ei saanud kolme nädalatki täis(täna muidu oleks kolmas nädal) :P
Kasutajaid sai kokku napilt alla 100, ei mäleta, kas paar test-userit ka oli.

IceVice - 28.10.2010 05:53

Oeh sellised uudised hommikul pole just kõige toredamad, mitu päeva arvasin,et leht lihtsalt maas korra aga asi nii hull siis jah

Kermit - 28.10.2010 13:20

Küsimuse tekitas minus see, et kuidas nende Ühikarottidega siis on? Tegelikult on ju fail Kanal2 serverist kättesaadav. Siiski oli see sari kirjas mainitud.

Aixx - 28.10.2010 13:36

No kui ta avalikult kanal2 enda serveris on, siis ei tohiks ju probleeme olla?

Kermit - 28.10.2010 13:37

Või jääb variant, et on luba näidata vaid K2 lehel...

IceVice - 28.10.2010 18:08

Nu sellistel nagu toruloru tuleks järgmine kord teha selline kord, et sõbrad saavad vaid kutseid saata keda tasub liikmeks votta

xps - 28.10.2010 18:50

Ja Jõulueelne kokkusaamine tähendaks kitsede riidale saatmist. Sobiks küll.

agu - 28.10.2010 20:57

Ebanormaalne , tunnen kaasa Kermit suur töö tehtud ja kõik vastu taevast.
Ma arvaen,et ega jäägi muud üle kui ehitada midagi sinna serverisse kuhu EAKO käsi ei ulatu netis kolades kindlasti leiaks selle koha ka aga tõenäoliselt see maksab midagi , see aga on isegi hea kui lehe kasutajaks olemine maksab midagi , peletab juhukülastajad eemale (summa ei tohiks muidugi suur olla vastasel juhul kaob asja mõtte ära) ja kas see leht peaks olema TF või toruloru , selles osas võiks TF haldaja ka kaasa rääkida.

Kermit - 29.10.2010 08:57

Ja Jõulueelne kokkusaamine tähendaks kitsede riidale saatmist. Sobiks küll.

Ega variant on, et teha asi päris rangeks, pmst näpujälje ja vereproovini välja. Kuid asi võtab sel juhul üpris totra kuju. Ja vaevalt leidub keegi, kes tegeleks kasutajate taustaga.

xps - 29.10.2010 09:36

Aga mis ftp-l viga oleks:P? Total Commanderil tolm peal juba :lol:

Kermit - 29.10.2010 09:39

Ma pole kindel, kui efektiivselt annab ftp-d turvata?
Mingi serveri rent jääks igal juhul ära. Mõte oleks vaid juhul, kui on laiemalt levinud Elioni hüperkiire. Hetkel on DTV ühenduse otsas elajad suhteliselt olematute upload kiirustega.

DazBoot - 29.10.2010 12:34

Kermit, mul on üks idee ToruLoru jätkamiseks... aga peab enne seedima natuke.
Kokkutulekul võib arutada? :) Saaks ka irtsus, aga ma olen pikk nv vahetus tööl ja jõuan sinna alles öösiti.

-edit- foorumi REQ/OFFER'i arutlus on vaikselt üle läinud toruloruks?

[Muudetud: 29.10.2010 DazBoot]

Kermit - 29.10.2010 12:58

DazBoot, see on hea, kui idee-ollus tekkimas :D Endal võttis see feil muidu küll suht lambi kustu. Iseasi, kas see asi ka siinse kitse silme eest ka varjata suudab? Ma ise muidu pläägutab hetkel irtsus. Aga homme võib ka rääkida.

Arvatavasti saab kokukal ehk isegi mingid uue-aasta plaanid kirja panna ;)

xps - 29.10.2010 16:53

ftp majandust saaks ka nii teha, et ftp-s ainult lingid üleval. Ja ftp-sse ligipääs kutsetega. Ftp ajad olid ikka head- asjad jõudsid küll megapikalt kohale, aga seda suurem oli rahulolu :lol:

Aga siin on väga vale koht selle arutamiseks üldse...

Peeter Paanika - 29.10.2010 18:17

Ftp aeg oli päris põnev. Öösiti olid serveri umbes. Alles vastu hommikut sai asjale ligi. :)

0n3_Sh0t - 3.11.2010 14:42

Üks asi veel, mis on ehk päästnud Starpumba foorumi meie saatusest. - Uued kasutajad ei näe kohe REQ/OFFER teemade all tehtud postitusi. Nad näevad küll et sellised alamteemad on olemas aga aga ei näe topicute sisu, kuni on välja teeninud mingisuguse staatuse. Miks meil ei võiks olla samamoodi? Ehk see meie komistuskiviks saigi, et kõik võõrad said kohe failidele ligi.

DazBoot - 3.11.2010 14:51

Niimoodi kirjutas: 0n3_Sh0t  
Nad näevad küll et sellised alamteemad on olemas aga aga ei näe topicute sisu, kuni on välja teeninud mingisuguse staatuse. Miks meil ei võiks olla samamoodi?
Ja mismoodi see takistaks EAKO-l meile ettekirjutust tegema?
P.S. Starpump on muidugi jube kõva REQ/OFFER foorum ka muidugi :)

kurjajuur - 3.11.2010 15:00

Kui mina pumpa regasin aastate eet, siis pidi mingi 5 postitust lampi tegema kuhugi. Pole nagu eriline kaitse suvaliste tüüpide eest. Praegusest olukorrast muidugi ei tea.

DazBoot - 3.11.2010 15:06

No praegu on seal 20 postituse nõue, seoses sellega tekkis sinna hiljuti ka jubedam postiralli (rääkimata läbust, mis seal niigi toimub)... ei näe põhjust, miks peaks seda siin juurutama.

DolphinDream - 3.11.2010 15:45

Muidugi saaks ka nii, et kasutaja, kellel on "salajastele postitustele" ligipääsu õigus, saab anda seda õigust ka teisele kasutajale, keda ta usaldab... või on see õigus vaid käputäiel inimestel, kes on torueluga tuttavad ja tunnevad kasutajaid. Nii tekiks suletud ringkond. Siis peab väga hoolas olema keda valida... näiteks eelneva torupostituste kaudu... kui isik on ise jaganud linke ja requestinud päris palju jne, olnud toru liige juba kaua, siis peaks olema suht turvaline teda ka "sisse lasta".

Timukas - 3.11.2010 15:56

Üldiselt mõjutab REQ/OFFER kinni keeramine ikka algajajaid, kes ise ei oska filme/muusikat/mänge tõmmata. Kui teha 1337 kasutajatele eraldi foorum, siis ehk kord kvartalis toimuks seal midagi, ülejäänud aja oleks vaikus. Teiste kasutajate OFFER teemasid sirvisin vaid selleks, et mõnele uuele filmile peale sattuda. Konkreetse teose hankimiseks kasutasin teisi, minu jaoks mugavamaid lahendusi.
Et kokkuvõttes jääb minu arust kasutegur väikseks, aga kui EAKO peaks peale sattuma (mille tõenäosus kasvab siseringi liikmete suurenemisel väga kiiresti), siis potentsiaalne karistus (näiteks foorumi sulgemini või omanike tahvimine) sellest ei vähene.

DolphinDream - 3.11.2010 16:05

Sellest oleks tõesti rohkem kasu inimestel kes soovivad eestimaist kraami... mida pole just google otsingut kasutades lihtne leida.

HiTek - 3.11.2010 16:21

No praegu on seal 20 postituse nõue, seoses sellega tekkis sinna hiljuti ka jubedam postiralli (rääkimata läbust, mis seal niigi toimub)... ei näe põhjust, miks peaks seda siin juurutama.

Seal jah see 20 posti teema. Kui siin kraan kinni keerati, siis paljud, kaasa arvatud mina, tegid sinna ka kasutaja. Siis oli nagu elu sees kohe sellel foorumi, aga nüüd jälle kokku kuivand. :lol:
Toru isegi ilma req/offer'ita parem.:yes:

koiott - 3.11.2010 16:59

Üldiselt mõjutab REQ/OFFER kinni keeramine ikka algajajaid, kes ise ei oska filme/muusikat/mänge tõmmata.

Jah, olengi algaja vs n00b. Kas sinu vaatevinklist sõltub ka see millist arutelu soovitakse? DVD, Xvid, x264 jne?

Timukas - 3.11.2010 17:00

Ei saa su küsimusest aru.

koiott - 3.11.2010 17:02

Ei peagi saama...sry

superior - 5.11.2010 11:31

Normaalne, mul on pumbas ajaga postitused miinustesse läinud. -9 postitust.

kurjajuur - 5.11.2010 12:44

Üldiselt mõjutab REQ/OFFER kinni keeramine ikka algajajaid, kes ise ei oska filme/muusikat/mänge tõmmata.

Torufoorum paistab selliseid täis olevat sel juhul, sest isegi need kasutajad, kellest võiks arvata, et oskavad ise otsida(loe: teavad mis asi torrent on jne), ei oska ikka seda teha küll.

Timukas - 5.11.2010 14:30

No aga kui meenutada filmide REQ-imise teemasid (ehk teemasid, kus kasutaja ise ei suutnud filmi leida ja vajas torufoorumi abi), siis 90% neist lahendas ära Tiitus, kes google'das lingid välja. Mina isiklikult ühtegi sellist, kes google'it ei oska kasutada, mingisse väiksemasse ringi ei laseks.
Võib-olla sõna "mõjutab" oli natuke vale, sest tegelikkuses mõjutab ta ju kõiki, kes REQ/OFFER teemasid kasutasid (mind ka). Samas olen üsna kindel, et enamik (kui mitte kõik) liikmed, kes vääriksid salajaste postituste liigipääsuõigust, ei istu hetkel tühjade pihkudega vaid saavad vajaminema mujalt.

Eesti maise kraami hankimisega pole kursis, selle koha pealt võib kasutajal DolphinDream õigus olla.

Kermit - 5.11.2010 14:56

Üks asi on sheerida Potterit, teine lugu on aga vähetuntud välismaise kaubaga. A'la Ukraina ''Viimne reliikvia''. Minusugune filmipede tundis rõõmu BLineri offer-teemadest...

OFFERil ja OFFERil on vahe:dork:

Timukas - 5.11.2010 15:13

See mu algse postituse mõte oligi, et salajases foorumis jääks aktiivsus võrdlemisi väikseks (mitte ei kaoks ära). Lisaks võib kraami jagajatel ka motivatsioonipuudus tekkida, kui allalaadijaid on 1-2.

dm7 - 9.11.2010 23:46

Milleks leiutada jalgratast, maailmas vähe selliseid foorumeid ja trackereid on?

Kurikael - 10.11.2010 10:16

Üks asi on sheerida Potterit, teine lugu on aga vähetuntud välismaise kaubaga. A'la Ukraina ''Viimne reliikvia''. OFFERil ja OFFERil on vahe:dork:

Eriti ebatervislik on kodumaise ja ESTDUB kraami sheerimine ja kui see juhtub veel värske olema....

Aga noh filmisoovitusi jagada ning küsida võib ju ikka ja seda kust filmi osta saab :)

Gals - 15.11.2010 21:39

Võiks äkki vaikselt niimoodi tegema hakata, et +/- teemadesse enam mingit kommenteerimise juttu enam vaja ei ole. Vajaduse korral lihtsalt väike täpsustus, et kas oodatakse kommentaare mingi üksiku detaili kohta või siis albumi kohta või siis täpsustus mingite versioonide või osade kohta, aga üldiselt võiks jääda terve teema ilma kehatekstita, aitab pealkirjast küll. Ja kui kommentaarid kätte on saadud, siis järgnev postitus sisaldab tänusõna kommenteerijale, et teised ka teaksid, kust kommentaar tuli, et siis vajaduse korral tema poole pöörduda, või siis teemaalgataja poole pöörduda. Kui teemaga on liitujaid, siis pange +1 lihtsalt ja küll siis jõuavad kommentaarid ka teieni.

Et teeks nagu lihtsamaks ja ilusamaks asja natuke :)

[Muudetud: 15.11.2010 Gals]

Gals - 10.12.2010 00:28

Äkki hakkab aeg tasapisi sinnamaale jõudma, et filminduse ja muusika jaoks taaskord uued alafoorumid luua? Ma mõtlen privaatse kommenteerimise jaoks nagu oma alafoorumid.

[Muudetud: 9.12.2010 Gals]

Kermit - 10.12.2010 04:34

Aeg nagu oleks küll jah. Ses suhtes, et võiks taastada kasvõi personaalteemad. Nt teema: Konna filmilist. Seal on siis see, mida konnal on, ning sooviavaldused "müügikoha" või "kommentaaride/muljete" asjus saab saata u2u-teel. Simpl and kewl it is!

sohni - 10.12.2010 08:23

eks see oli ju nagunii mingi hirmutuskampaania.Tähepumbas ju on Req/Off ilusti alles

Reeferer - 10.12.2010 17:38

Aga mõtle, kui kahju oleks, kui varsti leiaks mingi variandi SELLEST hommikul torufoorusse sisse logma hakates:fake sniffle:

Gals - 14.12.2010 21:53

Otsingut kasutades vaatasin, et ainuke foorumlane kes muljeid jagab, on meie Kermit (tõsi, üks oli veel). Ilmselt lihtsalt liiga võõras metoodika veel paljudele, aga mainin lihtsalt ära, et "feel free to" jagama muljeid, kui on midagi huvitavat. :)
Eriti võiks turgutada Eestimaise loomingu tutvustamist ja vähe vähemtuntumate filmide üle pajatamist. miinus töötab juba päris kenasti, mille üle on mul äärmiselt hea meel, aga plussi peab veel takka aitama :)

Justice - 14.12.2010 22:13

Jagaks nii mõnegi uue asja kohta muljeid, aga ei viitsi päevas mingile 50-le u2u-le vastata.

Aixx - 14.12.2010 22:25

Niimoodi kirjutas: Justice  
Jagaks nii mõnegi uue asja kohta muljeid, aga ei viitsi päevas mingile 50-le u2u-le vastata.
Sama siin.

Gals - 14.12.2010 22:42

Ma ei oleks uskunud, et neid soovijaid nii palju ühel päeval tuleb... Eks siis peab seda plussi-tehnoloogiat veel arendama kuidagi.

Kermit - 15.12.2010 09:34

50 requesti postkastis on liialdus. Peale suuremat uploadi on kastis paar päeva paarkend kirja. Siis jääb n-ö tilkuma. Vahel harva on päev nullis.

u2u postkastiga ei hakka küll keegi tegelema...

Stroch - 15.12.2010 14:49

Miks ei võiks teha nii, et REQ/OFFER teemad oleks nähtavad ainult nö. kindlatele usaldusväärsetele kasutajatele ning nende alamite kasutamiseks jagab volitusi administraator? See tagaks selle, et igasugu suvalised jorsid neid alameid ei näeks ning EAKO "autorihooradel" ei oleks ka kobiseda midagi...

Selle süsteemi saaks teha ala. selliselt, et peab soovitajaid olema vähemalt 2 (kellel juba on ligipääs), siis saab ligipääsu varjatud foorumile.

[Muudetud: 15.12.2010 Stroch]

Kermit - 15.12.2010 14:51

Mille järgi teha usaldusväärne kasutaja kindlaks?

Stroch - 15.12.2010 14:53

Eino ma usun, et siinses kommuunis on teada kasutajad, kes sinna kindlasti ligi peaks pääsema ning keda nö. usaldusväärseks lugeda ning edaspidiselt juba saaks ligipääsu anda nö. soovituse kaudu, ehk siis ligipääsu saamiseks peab olema vähemalt 2, 3, 4 vms juba ligipääsu omava kasutaja soovitus.

Gals - 15.12.2010 14:55

Mõtlesin ka korra sellise idee peale jah, aga vist päris keeruline on seda usaldusväärsust kontrollida. Äkki ma soovin mingit täiesti suvalist eestimaist lugu, ja see oleks ka mingil suvalisel jorsil olemas, aga ta ei näe et ma seda tahan. Ja jällegi väga ebatõenäoline, et sellel väiksel hulgal inimestel, kes pääsevad sellele foorumile ligi, on alati just see olemas mida ma soovin. Ühesõnaga see on küll võimalik, aga see tõmbaks selle kogu asja suhteliselt kiduraks, sest mida vähem on seal rahvast, seda vähem liikumist seal toimuda saab.

DazBoot - 15.12.2010 14:56

Mille järgi sa ise kindlaks teed U2U kaudu? :)

koiott - 15.12.2010 15:01

Mina kahepaikseid ei usalda.

Stroch - 15.12.2010 15:03

Mõtlesin ka korra sellise idee peale jah, aga vist päris keeruline on seda usaldusväärsust kontrollida. Äkki ma soovin mingit täiesti suvalist eestimaist lugu, ja see oleks ka mingil suvalisel jorsil olemas, aga ta ei näe et ma seda tahan. Ja jällegi väga ebatõenäoline, et sellel väiksel hulgal inimestel, kes pääsevad sellele foorumile ligi, on alati just see olemas mida ma soovin. Ühesõnaga see on küll võimalik, aga see tõmbaks selle kogu asja suhteliselt kiduraks, sest mida vähem on seal rahvast, seda vähem liikumist seal toimuda saab.

Ma ei arva, et see kasutajate arv seal lõppkokkuvõttes niiväike oleks, neid kasutajaid, kelle osas kahtlust vast ei ole, on ikka päris palju ma arvan.

Peamine oleks see, et foorumisse registreerujad, kellel on ala. 5 postitust ja nädal aega liikmed olnud, ei pääseks alamfoorumile ligi.

massikommunikaator - 15.12.2010 17:20

Kas adminnid või keegi ei saaks kindlaks teha kasutajad, kes väga aktiivselt osalesid REQ/OFFER teemas omal ajal ja seal kõvasti stuffi jagasid. Kes ikka nendel aegadel üle 10 lingi piraga jagas ja kellel üle 100 posti on, need oleksid ju kindlasti usaldusväärsed. Vaevalt, et mõni EAKO ametnik ise pira jagamisega usinasti ametis oleks...

Gals - 15.12.2010 22:33

Ei teegi, aga asi on selles, et siis langeb süü ainult konkreetse kasutaja peale, mitte foorumi. Kui aga foorum jagab n-ö. "avalikult" mingeid linke, et paljud saavad sealt midagi kätte, siis langeb süü foorumile, et ta seda leivitab, aga U2U puhul saab süüdistada ainult levitajat ennast, mitte foorumit.

Stroch - 16.12.2010 10:18

Ei teegi, aga asi on selles, et siis langeb süü ainult konkreetse kasutaja peale, mitte foorumi. Kui aga foorum jagab n-ö. "avalikult" mingeid linke, et paljud saavad sealt midagi kätte, siis langeb süü foorumile, et ta seda leivitab, aga U2U puhul saab süüdistada ainult levitajat ennast, mitte foorumit.

Ehh... see loogika Sul küll nüüd paika ei pea.

Selles mõttes ei ole mitte mingisugust vahet, et mõlemad, nii u2u, kui postitus on üks osa foorumist ning u2u talletub samamoodi foorumi andmebaasis nagu postitus, lihtsalt ühte näevad ainult 2 kasutajat ning teisi näevad kõik või siis ainult need, kellel on konkreetsele alamfoorumile, kus postitus loodi ligipääs.

Süsteem on ikkagi sama.

Borderliner - 19.12.2010 22:17

Süsteem ei puutu asjasse. Kahe inimese vaheline vestlus on puhtalt nende kahe inimese asi, kui keegi kolmas on seisukohal et see vestlus puutub ka temasse siis hangib ta vastavad dokumendid (kohtuorder, süüdimõistev kohtuotsus, etc). Senikaua kui neid ei ole foorumi administratsioon ei pea (Infoühiskonna teenuse seadus) ega ka tohi (Isikuandmete kaitse seadus) privaatset suhtlust jälgida. Mis automaatselt ka tähendab et mittejälgimise pärast kaela ei saa karata.

savi - 23.12.2010 22:50

mina isiklikult olen usaldusväärne,aga ,kas teised mind ka usaldavad või mitte on nende asi.

Kermit - 24.12.2010 14:05

Niimoodi kirjutas: savi  
mina isiklikult olen usaldusväärne,aga ,kas teised mind ka usaldavad või mitte on nende asi.

See on siiski olulisel määral ka ju sinu enda huvides. Kui sa oled selline, kelle poste ei vaevuta vaatama ega requestidele vastama, või oled ultra-passiivne kasutaja, siis sinu requestidele vaevub oluliselt vähem kasutajaid reageerima võrreldes aktiivsete Torudega.

Kermit - 29.12.2010 11:18

Hommikul vähki toites tuli mulle mingisugune idee. Keelatud on faililinkide jagamine, see on selge. Kuid kui link ei viita sinna, kuhu ta peaks, siis pole ju kuritegu sündinud? Toon näite.

On Fileserve link http://www.fileserve.com/file/failikood
Kui aga postituse sisu oleks järgnev:

Pealkiri: (+) Meigo Kalapüügi eripära

Sisu: Tutvustav tekst, pilt, lingid-värgid.
Pikem jutustus Failiserveris koodiga xxxxx.

...see xxxxx siis tuleks ise lisada aadressiks. Kuid mõte on selles, et kättesaamisinfo on olemas kogu aeg teemas, mitte ei pea teiste postkaste ummistama. Seni, kuni keegi ei postita otselinki kujul http://www.fileserve.com/file/failikood siis pole ju tegu piraatlusega?

maario3 - 31.12.2010 01:52

Hommikul vähki toites tuli mulle mingisugune idee. Keelatud on faililinkide jagamine, see on selge. Kuid kui link ei viita sinna, kuhu ta peaks, siis pole ju kuritegu sündinud? Toon näite.

...see xxxxx siis tuleks ise lisada aadressiks. Kuid mõte on selles, et kättesaamisinfo on olemas kogu aeg teemas, mitte ei pea teiste postkaste ummistama. Seni, kuni keegi ei postita otselinki kujul http://www.fileserve.com/file/failikood siis pole ju tegu piraatlusega?

Aga viidatakse ikkagi lingile ju:)

MrLoL - 31.12.2010 02:08

Niimoodi kirjutas: maario3  

Aga viidatakse ikkagi lingile ju:)

Aga mitte otseselt , ei ole ju et klõpsad lingile ja olemas :)

Gals - 31.12.2010 08:50

Päris nii lollisti see seadus ilmselt tehtud ka ei ole. Kui sa ikka ütled avalikult, et minge selle põõsa juurde, seal on üks kivi ja selle all on sulle tasuta CD, siis on see piraatlus. Asi on ainult selles, et foorum ise ei tohi võimaldada mingit nähtavat ja avalikku failide jagamist, siis on foorum oma töö teinud, see mis liigub kasutajalt kasutajale, see pole enam kellegi asi. Ei ole avalik nende postituste sisu, ja isegi kui oleks, siis on see saatja enda viga, ja keegi nüüd üksiku eraisikuga küll kemplema ei viitsi hakata.

n3wb0y - 9.3.2011 12:16

kolige torrentisse!

DazBoot - 9.3.2011 13:37

n3wb0y - päriselt kaa vää? :starhit:

Mr.Black - 9.3.2011 16:00

0n3_Sh0t - 14.3.2011 21:34

Kas keegi on jälle torufoorumile kandadele astunud, et teemad kustuvad?

DazBoot - 14.3.2011 21:41

Jah

0n3_Sh0t - 14.3.2011 21:45

Peaksin u2u sisu pärast ka muretsema?

DazBoot - 14.3.2011 21:45

Jah

Kermit - 14.3.2011 21:47

Niimoodi kirjutas: 0n3_Sh0t  
Peaksin u2u sisu pärast ka muretsema?

See on küsitav. Ses suhtes, et U2U on eravestlus, mis pole avalik. Iseenesest ei tohiks keegi kolmas isik selle sisu üle arutleda.

DazBoot - 14.3.2011 21:51

Seda ei otsusta meie, Kermit. Hetkel lähevad lukku +/- teemad.

ragnarök - 31.3.2011 00:26

Thread Closed!
Forum Closed!

Danka - 31.3.2011 08:30

Ma saan aru, et see +/- süsteemi sisu ei olnud kõige raskem läbi hammustada, aga U2U sisu pärast muretsemine on nüüd küll natuke liig või mis?

Kas ma eksin kui pmtslt väidan, et sama hästi oleks mul aeg muretseda oma tava meilide sisu pärast? (ma mõtlen kui tavakodanik, selge see, et pätti ikka jälgitakse)
Et, kas see pole natuke proportsioonist väljas kui võrrelda minu rikutavat põhiõigust ning autorite kaitstavat huvi? Minu poolt rikutakse õigust salajasele kirjavahetusele ja kaitstakse, kellegi kolmanda majandushuvi?

DonQ - 31.3.2011 08:47

Tavameilide sisu pärast on niikuinii vaja muretseda. Tõsi, pigem mitte autorikaitse poole pealt, vaid lihtsalt info avalikkuse tõttu.

u2u sisu on loomulikult privaatne; kui aga kellegi vastu algatataks kriminaalasi, siis võib edasisest privaatsusest vaid und näha. Foorumi kontekstis hakatakse harja pigem sellistele asjadele, kus avalikus teemas promotakse u2u kaudu info vahetamist. Ma usun, et üks korralik jurist suudaks ka sellise asja kohalt mustad pilved laiali ajada, kahjuks pole meil siin ühtegi sellist võtta.

Proportsioonidest on natuke raske arutada - autorikaitsjate ja plaadifirmade lobitöö tulemusel on autorikaitse seadused ja rikkumiste eest määratavad karistused üle terve maailma proportsioonist räigelt väljas, samas nendega võidelda on isegi suurematele tegijatele üsna raske ülesanne.

thisisit - 31.3.2011 10:18

Võibolla oleks targem olnud need +/- ja 'pikem arutlus u2u' ära jätta ja oletada, et teema algatajal on midagi pakkuda kui ta juba teema algatas. Muidugi mõned sattusid ka nii ekstaasi juba sellest väitest nagu 'sooviks ka aadressit u2u teel' ja sarnastest lausetest, kuigi mõni post enne teda oli selgelt kirjas, et kel huvi kirjutagu.
Arvan, et ükski süsteem ei aitaks, kuna siin nii palju inimesi ja enamus neist ei täida lihtsamaid reegleidki. Ainuke lahendus võib-olla on kinnine foorum, kuid siis läheb raskeks kasutajate filtreerimisega :D

xps - 31.3.2011 10:52

Või ehk nii, et kui mõni liige eksib antud alafoorumi reegli vastu, saab automaatse bänni?

Aixx - 31.3.2011 11:20

prisonbars.gif - 3kB llp_my1.jpg - 126kB

AK_UK - 8.5.2011 20:45

= = =

13 lehekylge kommentaare ja keegi ei paku sellist lahendust: (?)

http://www.slsknet.org/download.html

= = =

thisisit - 8.5.2011 21:08

Niimoodi kirjutas: AK_UK  
= = =

13 lehekylge kommentaare ja keegi ei paku sellist lahendust: (?)

http://www.slsknet.org/download.html

= = =

oled meie päästja, bless you!
nali omg-___-

[Muudetud: 8.5.2011 thisisit]

kurjajuur - 8.5.2011 21:15

fastANDfurious oles ka parema lahendusega välja tulnud.

Aixx - 8.5.2011 21:34

= = =

jess, req/offer jälle töötab (!)

= = =