TORU Foorum

Mis võis juhtuda vana foorumiga?

jkddp - 15.7.2009 12:09

Juba probleemide ilmnemisest saati oleme pidanud läbirääkimisi foorumi andmebaaside üleandmise osas, kuid need pole osutunud tulemuslikeks. Muuhulgas oleme pakkunud võimalust hüvitada foorumi andmebaaside üleandmisega seotud kulud, kuid sellest on keeldutud.
Peale selle tsitaadi lugemist tekkis mul küsimus kas see ikka oli juhus?

lepik - 15.7.2009 12:32

Vana server lihtsalt suri maha.
Elionil ei olevat ressursse (ega ka erilist tahtmist) torufoorumiga edasi tegeleda.

Aviator - 15.7.2009 12:55

Aga mina olin paugu otsas kui puu käis!
Ma arvan, et pahad inimesed käisid siin ja tegid terrorismi.

Andres - 15.7.2009 14:24

Niimoodi kirjutas: Aviator  
Aga mina olin paugu otsas kui puu käis!
Ma arvan, et pahad inimesed käisid siin ja tegid terrorismi.

Mina arvan, et siin on noorukid teinud kuriteo... ma arvan, et need on purjus noorukid. :D

marius - 15.7.2009 14:49

Täpsustaks siis, et ausalt öeldes me ei teagi kas andmed on alles, kustunud või mis nendega juhtunud on. Kõik mida teame on see, et server suri ära ning elionil ei ole vabu resursse taastustöödega tegelemiseks.

siuts - 15.7.2009 15:14

leidsin killukese vanat foorumit üles:lol:
NÄE SIIN

jkddp - 15.7.2009 15:17

õnneks või kahjuks see on ainult kullafond

admiral - 15.7.2009 16:35

Autorikaitse kuidagi aktiivne viimasel ajal, kujutan ette, et toru on üsna suureks pinnuks silmas neil.

mixer - 15.7.2009 16:40

Niimoodi kirjutas: estonianadmiral  
Autorikaitse kuidagi aktiivne viimasel ajal, kujutan ette, et toru on üsna suureks pinnuks silmas neil.

No foorum ei hostinud ise ju sisuliselt midagi piraatset. Iseasi muidugi, kui see oli "õnnetus" ja elioni server "ei pidanud enam vastu".

koiott - 15.7.2009 16:53

Ja milleks see poll nüüd siin vajalik oli?

204810 - 15.7.2009 17:02

Pole vaja uskuda kellegil sellist iba nagu õnnetus.
BSA või kes iganes pani ftp kinni, nüüd kas tühjendas, kustutas või rikkus andmebaasi ja vabanduseks mõeldi välja, et server suri.

Selline vabandus on naeruväärne. Foorumis oli palju linke mitte eriti puhtadele asjadele, ka sellepärast võib lehe sulgeda.

Borderliner - 15.7.2009 17:18

Kujutan ette, et tegelikult oli just vastupidi - kogu info ühes kohas. Võtsid hommikul foorumi lahti, käisid viimase 24h postid läbi ja kui kuskil midagi silma jäi mis otsapidi sinu huviorbiiti käis siis sai otseteed kas serveri kus kraami hoiustati esindajale meilida/kõllata või kui tegu mõne eriti pakilise asjaga siis otseteed politseile avalduse teha. Selle asemel, et terve .EE maastik pidevalt läbi kammida.
Kui FTPd veel aktiivselt töötasid siis oli see muidugi hoopis midagi muud, nende kinnipanek oli autorikaitse jaoks eluliselt oluline - paar määratud trahvi on sulaselge nali nende mitmekümnete (või isegi sadade) GBde valguses mis FTPdest iga päev läbi käis.
Tuletame meelde - piraatluse täielik lõpetamine ei ole tegelikult autorikaitse huvides, vähemalt Eesti mastaabis. Kui poleks piraate siis poleks artistidel ka erilist põhjust EAKOga üldse liituda. Me pole USA kus RIAAl/MPAAl on ka terve posu muid ülesandeid (MPAAl näiteks filmidele reitingu määramine, RIAAl salvestusstandardite väljatöötamine ja müügil põhinevate aunimetuste nagu "platinum" väljaandmine) kui kraamilevitajatele jahi pidamine, Eesti autorikaitse laias laastus ainult maksude kogumise ning ähvarduskirjade kirjutamisega tegelebki. Seda on IIRC nii mõnigi väiksem muusik öelnud, et EAKOga liitus vaid selle pärast et siis on keegigi kes loomingu tasuta jagamisel silma peal hoiab (autoritel endil pole ju sageli aega ning teadmisigi kust üldse otsida napib).

Aga üldiselt ei näe põhjust miks kõik 3 väljatoodud stsenaariumit koos ei võiks toimida - server suri maha, mis omakorda tekitas Elionile hea võimaluse nende imagole mitte just kõige paremini mõjunud kliendist lahti saada. Suveaeg ja tööjõudu vähe, seega pole ka kedagi andmeid taastama panna. Samas aga tekitab see paigalseis sobiva ajalise augu juhuks kui ükskõik kellel peaks originaalse foorumi asjus mingeid ametlikke järelpärimisi olema...

Andres - 15.7.2009 17:35

Niimoodi kirjutas: 204810  
Pole vaja uskuda kellegil sellist iba nagu õnnetus.
BSA või kes iganes pani ftp kinni, nüüd kas tühjendas, kustutas või rikkus andmebaasi ja vabanduseks mõeldi välja, et server suri.

Selline vabandus on naeruväärne. Foorumis oli palju linke mitte eriti puhtadele asjadele, ka sellepärast võib lehe sulgeda.

Ei tahaks eriti sellist julma vandenõu teooriat uskuda.

HHE - 15.7.2009 22:41

Kahju kui vanu andmeid ja postitusi tagasi ei saa.

koiott - 15.7.2009 23:25

Sarnaselt vana torufoorumiga, elas sellise "surma" üle veel üks autofoorum -> http://foorum.vwklubi.ee/
Õnneks teemad kõik jäid alles, kadus enamus u2u kirjavahetusest. Mingi anomaalia tekkis ka täpitähtedega teemade pealkirjades peale andmebaasi ülekandmist.

megaats - 15.7.2009 23:33

Mis vahet seal on mis vana foorumiga juhtus. Kõige tähtsam, et ta jälle tagasi on. Tänud selle eest Mariusele ja marekule. aplaus neile ja kui kokukas tuleb, ning masu ja täpe mind päris maha murdnud ei ole siis mõned õlled kindlalt minu poolt. :P

ivo - 15.7.2009 23:41

Niimoodi kirjutas: koiott  
Sarnaselt vana torufoorumiga, elas sellise "surma" üle veel üks autofoorum -> http://foorum.vwklubi.ee/
Õnneks teemad kõik jäid alles, kadus enamus u2u kirjavahetusest. Mingi anomaalia tekkis ka täpitähtedega teemade pealkirjades peale andmebaasi ülekandmist.

Ta kolis lihtsalt uude serverisse ja ei olnud seal mingit "surma". Vana foorumgi veel alles: http://www.vwklubi.org/forum/

KimsSky - 16.7.2009 04:27

Tudvustan foorumi tiimile uut tänapäeva lahendust, kuidas kaotsi läinud asjad alati tagasi saada -> BackUp :thumbup:

Larz - 16.7.2009 08:25

tore vähemalt ,et foorum uuesti tagasi on :)

Abec7 - 16.7.2009 14:54

Tore jah, et foorum tagasi on :)

JAnx - 16.7.2009 17:14

Niimoodi kirjutas: megaats  
Mis vahet seal on mis vana foorumiga juhtus. Kõige tähtsam, et ta jälle tagasi on.

Täpselt minu mõte. Vahel ongi hea uuelt lehelt alustada. Teha teoks ideed, mis vb vanas foorumis jäid tegemata, kuna ümberehitamine liiga vaevarikas tundus.

Lord M.T - 16.7.2009 19:26

Lol. Paar päeva tagusin vana aadressi ( järjehoidjas otse foorumisse ^^ )
Ja mõtlesin noh nüüd kinni pandud ja maha tapetud.
Ega jh tore et taipasin proovida /forum 'ita aadressi.
Muidju oleksi mu jaoks vist foorum surnuks jäänud.
Aga tänud eestvedajatele et asja ikka edasi veate :)

asyc - 16.7.2009 19:56

Jõudu ja kannatlikku meelt foorumi juhtkonnale!

Stroch - 17.7.2009 01:47

Kas siis kellelgi s.adminnidest foorumi failide ja andmebaasi koopiat enda masinas ei olnud? Eks ta kahtlane ole jah, arvan, et puhtalt "väljasuremisega" siin päris tegu ei ole.

alter - 17.7.2009 11:38

Salamisi soovisin ka, et torufoorum maha sureks, aga see oli küll üllatus, kui ükspäev maas oli ja nüüd tuleb välja, et enam tagasi ei tulegi. Vana foorumi kujundus oli 10x parem, see on armetu kloon sellest, mis oli. Server suri siis maha, aga üle poole miljoni postituse läks vist kaduma, sellest on kahju, andmed ei saanud ju täielikult hävida, miks neid ei taastatud.

Quentin - 17.7.2009 14:58

Väga tore, et torufoorum tagasi on. Tundsin kohe puudust selle järgi ;) Kahju ainult sellest, et vanad kasutajad ja postid ära kadusid. Aga elame üle :D Edu administraatoritele ja moderaatoritele!

redman - 17.7.2009 18:09

Ka ise ei suutnud kõrgemat ära tänada kui avastasin et foorum tagasi. :) Väga tublid! :)

DazBoot - 17.7.2009 18:29

Mina nutsin ja nutsin ja nutsin ning helistasin lepikule, tema tiba lohutas... siis jälle nutsin ja nutsin, kuna ta ei vastanud mulle orkutis.
Siis tuli koiott msn-i ja ütles: "Ära nuta, DB - toru taas olemas!" Ja siin ma nüüd olen oma esimest posti tehes... :)

-edit- ... nutsin jälle vahepeal, kuna selgus, et lepik oli mulle vahepeal orxi vastanud ning mina ei märganud! :fake sniffle:

[Muudetud: 18.7.2009 DazBoot]

TigeKala - 17.7.2009 18:49

Kiidetud olgu k6igev2gevam:)
aga reekides asjast, need elijooni jutud tunduvad paras pask minuarust,vabandage v2ljendit m6te samaks j22b.
Kahju jah et t2rnid ja v2rgid kadund:)Paljud 6petused etc, aga keerame uue lehe, ja ehk oligi vanal foorumil aeg ymber saand:)Et teeme nd uue ja paremini:)

KimsSky - 17.7.2009 19:11

Et andmed kaduma läheksid siis peab andmekandja totaalselt hävitatud olema. Kas elion hoiab vana torufoorumi tarvis ainult torufoorumi ketast? Järelikult on sama ketta peal ka palju muid portaale ja lehti. Kas need jäid korda?

See jutt, et "suri" ära on väga imal.....:mad:

[Muudetud: 27.7.2009 KimsSky]

diitrium - 17.7.2009 19:43

Tegelikult oli vaja mõne liikme seotus TF'iga kustutada. Kuna aga igasugune postituste ja muu säärase kustutamine oli liiga töömahukas, siis otsustati hädakorras kogu TF eemaldada.

[Edited on 17.7.2009 by diitrium]

kurjajuur - 17.7.2009 21:00

Keegi lihtsalt teadis liiga palju. Sellepärast oligi vaja andmed kõrvaldada.

loliman - 17.7.2009 21:16

Tõde on kusagil olemas.

jonn256 - 17.7.2009 23:33

/me valmistab juba usinalt fooliumist mütsi.

Elmar - 19.7.2009 01:23

Mina kui eriti "aktiivne" liige, tunnen puudust nendest teemadest, kus tuli arvutit parandanda või uuendada. Hea andmebaas oli, kui midagi raalis valesti oli, aitas otsing. nüüd kahjuks on andmebaas kadund.

Peeter Paanika - 19.7.2009 17:46

Niimoodi kirjutas: Quentin  
Väga tore, et torufoorum tagasi on. Tundsin kohe puudust selle järgi ;) Kahju ainult sellest, et vanad kasutajad ja postid ära kadusid. Aga elame üle :D Edu administraatoritele ja moderaatoritele!

Olin ise ka ehmunud. Loodame , et enam nii ei lähe.
Adminnid hoian pöialt!:thumbup:

Fugitive - 20.7.2009 16:15

Mulle isegi meeldib, et kõik ära kadus :D Kerkivad uued tegijad esile ja need kes muretsevad, et probleemile lahendust ei saa enam otsingust, siis alati saab ju uuesti küsida. Ei näe probleemi.

Blitzkrieg - 23.7.2009 12:35

see on kyll väärt tegu et foorum jälle üles seati. Respect!

poolpime - 23.7.2009 22:02

Ükskord ometi tagasi,välimus tsipa vööras aga harjub ära:thumbup:

Defenderman - 24.7.2009 09:15

Kmh, ega vana kujundust tagasi ei tule?...See kujundus kuidagi ei istu eriti

Jamh, koopia või midagi sellist võiks olla alles.

devil987 - 24.7.2009 09:48

mis juhtus,mis juhtus kaua sa ikka vanat trossid,tahaks ka vahepeal ka uut!
edu teile kõigile siin

joss2 - 24.7.2009 14:58

nja ma isegi tagusin mitu nädalat bookmarksilt mingi portal.php lõpuga url'i ja kirusin. viimaks harjusin ära ja salamisi mõtlesin juba, et hea ongi, kohe palju vähem aega läheb selleks et igapäevane netisurfamine ära teha, kuni ükspäev sain sõbralt mõned juhtnöörid kust alustada ;)

taimpsfm - 30.7.2009 15:00

Niimoodi kirjutas: Defenderman  
Kmh, ega vana kujundust tagasi ei tule?...See kujundus kuidagi ei istu eriti

Tuleb, aga see võtab omajagu aega, augustikuu jooksul ei julge lubada.

Enne välimuse kallale asumist on vaja päris palju kuvasid ja backendi ümber kirjutada, et vastaks meie nõuetele, soovidele ja vanadele harjumustele. Kahjuks on out-of-the-box XMB foorumitarkvara suht kärakas.

[Muudetud: 30.7.2009 taimpsfm]

Kekkou - 31.7.2009 11:40

Meeldiv näha, et põhitegijad ka siin foorumis tagasi. See ei oleks SEE foorum ilma taimpsfm'i või Borderliner'ita. Jõudu ja jaksu edasise arenguga (Y)

savi - 1.8.2009 17:42

väga tore,oleks nigu teine muna tagasi kasvanud:lol:

ClubStylerZ - 13.8.2009 22:35

õnneks et foorum päris ära ei kaotatud

et ta jälle alles on ja uues kuues

kahju muidugi vanaast torust

aga kyll tulleb see uus ka sama ja veel parem

raudkukk - 14.8.2009 18:39

ausalt, peaaegu iga päev foorumi linki tsekkimas! rõõm kui midagi jälle üles tuli. respekt

e: kahju muidugi, et minu max tärnidest sai jälle uus toru

[Muudetud: 14.8.2009 raudkukk]

kloobus - 18.8.2009 20:36

Niimoodi kirjutas: savi  
väga tore,oleks nigu teine muna tagasi kasvanud:lol:

sul üks muna ?

Sn1p3r - 19.8.2009 23:32

salu rääkis HV foorumis, et CAT pesa viies klemm oksüdeerunud :lol:

siuts - 9.9.2010 20:56

Mis siis nüüd lahti on? Ma ei näe teatud alafoorumeid enam!?

Def - 9.9.2010 20:57

Niimoodi kirjutas: siuts  
Mis siis nüüd lahti on? Ma ei näe teatud alafoorumeid enam!?

http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=13583

raunts92 - 9.9.2010 21:25

ja juba tunnen jubedalt puudust nendest:(

sohni - 9.9.2010 21:42

"....kas see on lõpp?"

Profit - 9.9.2010 21:59

Niimoodi kirjutas: sohni  
"....kas see on lõpp?"

See ei ole lõpp. Kõik kestab edasi. Selle tulekahju pärast ei lõpe veel meie püha üritus. Aidaku meid jumal.

Arguru - 9.9.2010 22:01

... Aamen.

Justice - 10.9.2010 00:10

Niimoodi kirjutas: sohni  
"....kas see on lõpp?"

No kuraus, kui oleks lõpp...
Oli just plaanis e-peenis pumbata postidega 30ne peale, nagu enamus post"cunt"ereid teevad(nimesid siin kohal ei avalda, aga väike spoila: http://torufoorum.net/misc.php?action=list&desc=desc&order=... )... oeh jah... kas jäängi nüüd väike nokuga poisiks ? Või hakkaks teemades tühja panema või prügikasti täitma? (Taaskord väike spoila: http://torufoorum.net/search.php?srchuname=Kermit&searchsubmit=... )

Peace, love from Paris!