TORU Foorum

Foorumi maine - Torule uuesti jalad alla!

Puer - 8.4.2010 19:30

Leian, et on vajalik filtreerida uute liikmete registreerimist.
Uue kasutaja registreerimisel sarnane test mis oli vanas foorumis - see filtreeris välja kasutajad kes ei oska "iseseisvalt infot otsida".
Lamba staatus pani enne "tee uus teema" nupule vajutust mõtlema ja enda postituse sisu üle lugema ning ehk ka otsingut kasutama.
Vähem müra, vähem postitusi prügikastis - parem kvaliteet & maine!

E: et teema laiali ei valguks siis palun selles teemas arutada vahendeid kuidas IT teemalist foorumit (nagu seda oli vana Toru foorum) elus hoida.

[Muudetud: 8.4.2010 Puer]

Undefined - 8.4.2010 19:35

Tooge lammas tagasi!

Gals - 8.4.2010 19:36

Selles osas täitsa nõus, et minule tegi küll vana Toru range iseloom kohe alguses selgeks, kuidas asjad käivad. Praegu pole sellest rangusest enam kahjuks eriti midagi järel, aga teisalt jällegi on tore näha palju uusi inimesi, kes huvituvad ja keskenduvad erinevatele valdkondadele selles foorumis, vanas foorumis aga eriti selliseid uusi liikmeid ei aksepteeritud.

Aga endist mainet võiks taastada küll!


edit: lammast tahaks jah tagasi.

[Muudetud: 8.4.2010 Gals]

Def - 8.4.2010 19:48

Vanas foorumis pidid sa lihtsalt selle "aksepteerimise" kuidagi moodi välja teenima.

Kuigi siis oli kord parem, või siis ka vana harjumus. Pole sellel praeguselgi häda midagi. Sisutuid poste on lihtsalt rohkem ja mõned vana foorumi lisad on puudu, kuid muidu on täitsa vonks. Aga lammas võiks küll tagasi tulla.

[Muudetud: 8.4.2010 Def]

aeron - 8.4.2010 20:09

Hinnangute süsteem on üks valus teema, et ta normaalselt toimiks etc, aga kindlasti oleks mingit "kontroll mehhanismi" selles vallas vaja, sest preaguse hetke seisuga on meil siin täitsa läbula. Kindlasti on suur osa ka modede tööl , mida tolereeritakse ja mida mitte. Vb peaks alafoorumite funktsioonid ja võimalused algatuseks korralikult kirja panema , et mula oleks mula jaoks ettenähtud kohas ja mujal ikka normaalse inimese jutt ikka. Võiks kaaluda ka üldisi käitumis normatiive - viisaka inimesene ei pea ma taluma tiinekate ropendamist igal sammul ja väga raske on seda normaalseks pidada. Korra ja sõnavabaudse koha pealt on tegelikult palju mõtteid, kui keegi huvi üles näitab, siis panen kirja...

Stroch - 8.4.2010 20:59

Nõus eespoolkõnelejatega, asi peaks olema rohkem kontrolli all, hetkel on antud foorum muutumas sarnaseks tüüpiliste läbufoorumitega, kus paska mõistlikust jutust annab eraldada... siinkohal peaks mainima, et igatsen tagasi ka foorumite ignoreerimise süsteemi.


Gals - 8.4.2010 21:07

Aga mõõdukas koguses mitte-IT teemalisi teemasi on pigem kasuks kui kahjuks. Kui täielikult keelata ära jutt elust, huumorist ja millestki igapäevasest, siis see mõjuks juba jamasti, foorum ei köidaks üldse.

(isiklikult tunnen puudust veel sellest nn. avalehest. Oli selle nimeks vanas torus vist Portaal, kus kajastatakse erinevaid värke-särke siis.)

[Muudetud: 8.4.2010 Gals]

DonQ - 8.4.2010 21:20

Palju seda läbu siis õieti on? Mu 24h esilehel hetkel vaid kaks läbuteemat, teine neist niikuinii joobeastmega foorumis, kuhu vist läbuvabade asjade postitamine polekski normaalne. Võimalik, et tegelikult on rohkem - aga näiteks mina REQ/OFFER teemasid tavaliselt ei vaata ja seal kasvavast läbust teada ei saagi.

Soovitan agaramalt report nuppu kasutada ja vaieldava teema puhul ikka põhjendus ka lisada. Reklaami ja isiklikke solvanguid sisaldavad teemad muidugi põhjendust ei vaja, raporteerimist küll.

Mis hindamisse ja ignoreerimisse jm lisadesse puutub, siis võiksite 'foorumi haldaja' (admin) staatuses liikmeid pommitada - võib-olla keegi reageerib. Praegusel aastaajal on muidugi üsna vähe lootust.

Gals - 8.4.2010 21:24

Kes üldse kogu selle torufoorum.net omanik on praegu? Mitte, et kelle serveritesse see kuulub, vaid et kes selle torufoorumi üldse taaslõi ja kelle kujundatud, seadistatud, välja mõeldud jne. see kõik on praegu.

DonQ - 8.4.2010 21:28

lepik on kindlasti kõigevägevam, tema käest peaks ülejäänud detaile küsima.

Fugitive - 8.4.2010 21:53

Minu arust on see pigem moderaatoritele ja administraatoritele arutlemiseks.. kui nemad näevad et midagi mäda on küll siis ka asja parandatakse ma usun. Ja need "lambad" nagunii jätavad endast jälje, kasutajanimi jääb ju meelde kes niisama pläusti välja ajab suust ja kellel midagi öelda on..

[Muudetud: 8.4.2010 Fugitive]

Borderliner - 9.4.2010 17:46

Selle teema peale meenub Planet (endine Zone Foorumid) kus vist iga aasta käib arutelu teemal et distsipliin on kadunud, kuidas varem oli parem ja kuidas foorum peadselt lõplikult põhja läheb. Ja nii mingi viis aastat järjest juba :smilegrin:

Muidu nõustun DonQga - pole seda läbu midagi nii palju. Võib-olla tõesti veidi rohkem kui varem, vast on ka neid uusi liitujaid rohkem kelle esimene teema kastisaatmist väärivaks peetakse, aga üldiselt... metel nüüd olemas ekstra läbuks mõeld alamfoorum ja muudes alamfoorumites kah aktiivsus vähenenud, seega peaks vähesisukate teemade arvu mõningane kasv loomulik nähtus olema. Ainult puhtalt reklaami huvides loodud kontod on nõme nähtus mida varem ei esinenud (IMHO).

kikas - 9.4.2010 22:49

Ühte võiks küll siin foorumis teha, mis on paljudes teistes kohtades, avatarid võiksid olla normaalsuse piirides ning võiksid olla jpg või png, mitte gif jne. Häirivad foorumit lugedes.

aeron - 9.4.2010 22:57

Siin tuleb läbu mõiste üle vaadata. Kui me võtame läbuks vaid ilmselgelt läbu teemad, siis neid tõesti eriliselt palju pole, aga ma arvan, et suur osa täiesti normaasetest teemadest või noh, mitte otseselt ebanormaalsetest teemadest on ikka suht üle käte lastud. Kuidagi mingi elementaarne viisakus on ära kadunud inimestest ja normaalsete sidesõnade asemele on kerkinud profäänsused (see vist pole päris sõna) ja noh, mis seal salata, sellest hetkest kui esimene "l****" teemast läbi kaotan suht huvi...

Aga jah, selles suhtes tuleb nõustuda, et see on pigem modede kokkuleppe küsimus, et kuhu see joon tõmmata jne. Samas, on väga normaalne foorumirahvast teada anda, kui selline probleem on.

margus - 9.4.2010 23:05

Niimoodi kirjutas: kikas  
Ühte võiks küll siin foorumis teha, mis on paljudes teistes kohtades, avatarid võiksid olla normaalsuse piirides ning võiksid olla jpg või png, mitte gif jne. Häirivad foorumit lugedes.


heeey!!

donzoomik - 10.4.2010 19:25

Üks probleem võib olla selles, et osa "vanast kaardiväest" kes olid tehniliselt tasemel, on liikunud muudele jahimaadele, sh Hinnavaatlus.
Kui mina kümmekond aastat tagasi Toru FTP ja hiljem foorumi avastasin, polnud veel neid konkurente ja üsna palju IT alast seltskonda tegutses või alustas TF's.
Ajaga on HV suureks kasvanud ning TF pädev seltskond laiali rännanud (ka üle maailma). HVl on ka selge eelis olles piraatlusevastane - professionaalidele ei ole kasulik ennast siduda piraatlusega. Internet on su mitteametlik CV ning see võib jätta imidžile pleki.
Hetkeseisuga on siin minu hinnangul üksikud pädevad inimesed, väike keskklass ja suur hall mass noori. Vanad on laiali rännanud ning uut põlvkonda pole peale kasvanud.
Suurt osa vana kaardiväge tean isiklikult ning siin tegutseb neist vaid mõni üksik, jutukas on jäänud aktiivseks ning Kokukatelgi on üht või teist nägu näha.
Teine faktor on vanade FTP'de sulgemine, mille ümber omal ajal kodumaine piraatlus tiirles ja paljusid inimesi kinni hoidis. P2P ja FTP sulgemine ei hoia enam inimesi kinni.

Kermit - 10.4.2010 19:56

Niimoodi kirjutas: margus  
Niimoodi kirjutas: kikas  
Ühte võiks küll siin foorumis teha, mis on paljudes teistes kohtades, avatarid võiksid olla normaalsuse piirides ning võiksid olla jpg või png, mitte gif jne. Häirivad foorumit lugedes.


heeey!!


Ma vist sekundeerin:smilegrin:

kikas - 11.4.2010 08:55

Teie omad veel kuidagi lähevad peale, kuid mõnel on ikka seal ainult dissid, läbu jne, nagu väiksed lapsed.

[Muudetud: 11.4.2010 kikas]

kurjajuur - 11.4.2010 09:59

Minu arust võiks neid +1 asju koondada kuskile prügikasti. Mida kuradit see tähendama peaks? x+1=y või?

[Muudetud: 11.4.2010 kurjajuur]

Kermit - 11.4.2010 10:02

Njaa, Torufoorumi maine... Minagi mäletan neid vanu aegu, kui ikka sai pube eas see foorum koos ftp.toru.ee (vms ta oligi) ja ftp.datanet.ee serveritega enda jaoks avastatud kui Püha Graal, sest P2P ei julgenud kasutada, kuna Napster oli põhiline koht, kus tõmmates sai viiruseid. Nii kirjutas vähemalt tolleaegne meedia. See selleks.
Vana TF oli ka minu jaoks foorum, mis üllatas erilise korrapidamisega. Kuid korda hoidsid lihtsalt moded ja adminnid niivõrd hästi. Tegelikult ma usun, et see lambasüsteem ja reitingud hoidsid kasutajad kontrolli all. Kermit on minul nt siin foorumis viies kasutajanimi. Päris hea hulk on läinud sinna maale, kust tagasi tulla on raske. Ehk siis bännitud. Olen olnud nii lamba staatuses kui ka viie-tärniga. Igal juhul annab see lammas läburile märki, et miski on valesti. Üldiselt kasutaja ei soovi olla lamba staatuses, seega püütakse ennast parandada. Kuid kindlasti ei saa seda üldistavalt väita. Kuid see, kuidas mina asja näen/nägin, kinnitab seda.
Kuid lamba ja muudest statidest veel. Mäletan, et aastavahetustel muudeti kõigi kasutajate reitingud nulli, ehk siis uude aastasse puhta lehega. Päris agaralt üritati ja püüti enda reitingut hoida ja parandada. Kirjutati palju "how to" kirjutisi ning abistavad postitused mingi vea puhul olid pikad ja põhjalikud. See oli hea, sest teemad hoiti rangelt puhtad läbust. Eks seda tehakse ka nüüd. Aga kui ma müügi teemas, kus keegi slaavi nimega vend müüb suurtes kogustes toorikuid, küsin kauba päritolu, siis ei ole see lisaküsimus kindlasti prügikasti väärt.

Soovitaksin teha valimised ning määrata lisa adminne, kes kammiks ringi muudes teemades kui vaid läbu. Kindlasti peaks kontroll olema rangem. Kui on näha, et kasutaja tegi konto vaid selleks, et tulla siia oma ptc ref linke reklaamima, siis on täiesti normaalne, kui selline bänni saaks.
Ja siis muidugi see registreerimiste teema. Mäletan, kui nt aastas olid vaid teatud perioodid, millal registreerimine võimalik oli. Sellest perioodist jäid välja eelkõige koolivaheajad. Just vältimaks pädarike massilist juurdevoolu. Nüüd on meil siin aga kari tarkpäid, kellel pole veel aimugi, et kunagi võiks kube karvaseks muutuda. See test, registreerumise juures aitaks samuti väga hästi kontrolli hoida. Kuid siis tuleks jällegi asi põhjalikult läbi mõtelda.

Kui juba viginaks läks, siis vigisen end tühjaks. Asi, mis hetkel TF puhul on nagu "pain in my assholes", on kogu foorumi mootor. XMB on hea küll, kuid kui ei suudeta talle teha selliseid lihtsaid lisasid nagu "Vaata enda postitustega teemasid" või muud analoogsed väiksed lisad, siis äkki peaks mõtlema foorumi mootori vahetusele. Nt phpbb on vägagi korraliku tugifoorumiga. Lisaks on kasutajate ja foorumite haldamine seal lihtsaimast lihtsam. Aga pigem on asi tegijate puuduse või viitsimatuse taga. Miks muidu on saadud installida keelepakett, kuid graafilised lingid nagu "uus teema", "uus küsitlus", " postita vastus" on endiselt inglise keelsete tekstidega. Nende kodumaiseks muutmine on veerand tunni töö. Kui juhtfiguuride seas pole tegijaid, siis paluge kedagi foorumist. Me oleme valmis panustama enda aega foorumi hüvanguks. Kui vaid küsida:)

Ja noh, kosmeetilised vead ei häiri suurt. Kuid siiski, need emotikonid on juramast juramad. Ikka väga lahedaid emotikone on olemas, mida võiks foorumiga siduda.

Aixx - 14.4.2010 00:16

teeks nii, et iga referral lingi spämmer saam VÄHEMALT temp bani? siis oleks järgmisetele õpetuseks...

Kermit - 1.6.2010 19:42

Saab siis asjast asja ka või passitakse kusagil, kotid ripakil?

Puer - 1.6.2010 19:53

Peaks tegema humoorika häbiposti eriti tobedatele postitajatele :smilegrin:
Kullafond, kus sa oled?

toruneeger - 1.6.2010 20:19

Lamba süsteem tagasi ja hirmuvalitsus saaks taaskord õitseda. Nulltolerantsus trollidele (va. vastavad teemad/alafoorumid)!

RustyZ - 1.6.2010 20:54

/me jäi just marguse avatari vaatama. Läks muusikaga kokku mis hetkel mängis. Tra kiilakas, vaheta ära :D

Kermit - 1.6.2010 20:59

Niimoodi kirjutas: RustyZ  
/me jäi just marguse avatari vaatama. Läks muusikaga kokku mis hetkel mängis. Tra kiilakas, vaheta ära :D


karelkuubis oli kiilakas :D

Gals - 2.6.2010 22:11

Imelik, aga kui ma nüüd nii pealiskaudselt käisin silmadega foorumi avalehe üle, siis ma ei leidnud kusagilt (ja ei leia siiamaani) kuskilt seda suurt ja punast silti nagu REEGLID!. Vanas foorumis oli see üleval valikuribal kohe suurte tähtedega ja punaselt olemas.
Mõtlesin, et kuna "uues" torus on rohkem sellist möödapanemist teemade koostamise ja üldse postitamisega, siis võiks äkki need reeglid kuidagi uustulnukatele kättesaadavamaks ja silmatorkavamaks teha. (kuidagi naljakas mõelda, aga ma tõesti ei leia kuskilt reegleid :D )

tiitus - 2.6.2010 22:15

KKK on asja nimi, valikuribal ilusti olemas. :)

Timukas - 2.6.2010 22:19

KKK on teine asi. See räägib rohkem foorumi kasutamise tehnilisest poolest, aga reeglites oli kõik muu kirjas (pealkirjastamine, enne teema tegemist kasuta otsingut jms).

Gals - 2.6.2010 22:24

Ma uurisin ka seda KKK lehekülge, aga see pole ikka päris see sama mis "Reeglid".
Ega korduma kippuvad küsimused pole veel see, mis sunniks uued torulased tegema teemasi nii, nagu ette nähtud.

[Muudetud: 2.6.2010 Gals]

onks - 3.6.2010 00:52

Registreerimine võiks olla piiratud, või lubatud juhuslikult teatud üksikutel päevadel täiesti juhuslikult. eelmisesse torufoorumisse sain nii kasutajaks, et nädalaid, ja päevast päeva proovisin registreerida, mitu korda päevas, kuni ükskord oligi tee lahti ja sain. Kes väga tahab, see ka saab võimaluse, kes tahab korra siit ainult piraatkraami allalaadimislinki saada või lolli juttu ajada, see ei viitsiks siis jamama hakata. Samas ka piiramine võib mainele halvasti mõjuda, kuid eksklusiivsus võib jällegi parandada. Registreerimine ka kutsete alusel on võimalus.
Kui vaja piirata mainet alla viivate isikute liikmeks astumist, siis tuleb ka leida optimaalne tee selleks, et see teisi ei ahistaks. Et uutel liikmetel oleks ka reeglid selged, siis võiks olla midagi enamat kui linnukese panek et "lugesin reeglid läbi ja nõustun nendega vms" võiks olla valikvastustega ülesanne, mille õiged vastused on elementaarsed vormistus-ja käitumisreeglid. Ja kes reeglid läbi sirvib, siis need vastused pole ka probleem õigesti vastata.

Need on minu kiired mõttekäigud mis on läbimõtlemata, kui midagi jaburat ütlesin, siis ärge risti lööge, parandage või täiendage, kui midagi halvasti ütlesin.

aeron - 3.6.2010 08:35

Ma arvan, et maine peaks ikka inimestest tulema, mitte registreerimisest. Kas kellelgi on üldse aimu, millest me räägime? Mul näiteks ei ole selget pilti, mida see maine endast kujutaks. HV-ga me ilmselt konkureerida ei saa ja piraatluse seisukohast on parem, kui pigem seda mainet poleks - vähem tähelepanu. Enne, kui midagi luua või millegi pärast muretseda võiks nö missioon ikka paigas olla...

Rääkides Puer'i mõtetest, siis on tegemist lihtsalt meetoditega, mis viivad saastpostituste osakaalu alla ja see pole halb. Samas, tuleb mainida, et suurem idiootpostituste tegemise eufooria on üle läinud ja foorumi vananedes on ka rahvas maha rahunenud - üldine pilt on palju paremaks läinud.

Ma ei tea, kuidas meil on seisukord modede ridades, kui suur koormatus on etc, aga reeglite karmimaks tegemine, tooks kindlasti tööd juurde. Ennetavad meetodid aitavad ja mis lamba staatusesse puutub, siis see hindamissüsteemi osa ja vb peaks selle enne loomist läbi mõtlema - liiga tihti on need süsteemid puudulikud ning neid ei osata kasutada või ei anna need õigeid väljundeid kasutajatele. Paar mõtet, mis vennasfoorumis arutades sai välja käidud:

Need, kes ei viitsi lugeda arutlust hindamise olemusest, jätke see lõik vahele...

----------------------------
Et vajadus hinnangut anda on juba olemuselt emotsionaalne, siis on ka enamik arvamusi tugeva emotsionaalse komponendiga. See tähendab pea asjalikult, et hindame inimese võimekust või võimetust mitte tema tegude vaid "näo" järgi. Ma ei tule siinkohal ütlema, et viga on inimestes, sest neid me muutma ei hakka, küll aga minu meelest on viga vahendites. Käesolevalt ei ole meil mingit võimalust oma otsest suhtumist teistesse avaldada ja selle tulemina valdav enamus talitab umbes sellise skeemi järgi:

a) oi, küll see või teine on tore - väljendus 10, sisu 10, suhtumine 10 jne
b) oi, see mees ikka imeb 100ga - väljendus 1, sisu 1 jne

Veel üks oluline faktor võiks olla nt hindamissageduse muutmine, mis võimaldaks inimestel tajuda oma tegude tulemit vahetult.
..ka anonüümsus on küsitav, ma ei näe põhjust miks peaks keegi oma arvamust häbenema - vb see ajendaks inimesi ka mõtlema enne.
..vb peaks arvamuste keskmisest või keskmistest looma jooksva joondiagrammi või midagi sellist, mis pakuks kah vb üht-teist..

Sõltuvalt hindamissüsteemi olemusest võiks see väljendada ka nt foorumumlaste omavahelisi suhteid - ei oleks anonüümne. Kui mainupuleerida hindamissagedust või muuta selle korda - nt iga post on hinnatav ning hindaja läheb ka kirja (lisaks hinnangutele "õigekirjas" võiks olla ka mingi emotsionaalne komponent), siis on võimalik kordusmõõtmiste ja nende "suunavektorite" alusel luua suhete võrgustik, mis peegeldaks mingil määral foorumlaste omavahelisi suhteid... - kas see on midagi mille poole püüela, võta kinni..

Oluline on, et ei tekiks olukorda, kus kasutajate vahelise vaenu või sõpruse väljundiks on hindamissüsteem, mis kujuneb nõnda sõprade haipimis- ja vaenlaste lammastamis vahendiks. St, et kui mees ei meeldi, siis on õigekiri 1, postituste sisu 1, kodukorrast kinnipidamine 1 jne ning kui meeldib, siis on 10, 10, 10 jne... Pigem võiks olla 1 valdkonnas, mulle meeldib keegi kasutaja, kuigi tema õigekiri on 10 vms..

Ok, mul on palju mõtteid veel, aga las esialgu jääda..

e:

Seda pitseri pilti lisades tuli selline mõte, et algselt on loodud nt 5-15 erinevat pitserit, mis igaüks kajastab mingit tüüpi kasutajat ning iga posti all on mingi suunaga hinnangu võimalused ning nt pärast 50 hinnangut koorub sealt 1 domineeriv joon ja see pitser lisatakse kasutaja avatari alla hinnangu asemel vms...

--------------------------------

Samas, kui me otsime enda foorumisse lihtsalt lollusepeksmisvahendit, siis miks mitte, siis samas võiks olla ka kopika teine pool:

clipboard_upped.png - 176kB

Ei tea kas foorumis peaks olema kuidagi kirja pandud see ka kuskil, et foorum ei saa olla vastutav intellektuaalse omandi levitamise eest etc..? Sel juhul peaks mõtlema läbi süsteemi, kuidas REQ offer teemades talitada, et seda väidet saaks väita korralikult...[Muudetud: 3.6.2010 aeron]

margus - 3.6.2010 15:41

Üldiselt niipalju kui ma su pikast tekstist suutsin aru saada, siis mina küll ei viitsiks mingit nelja erinevat hinnet kellelegi panna. :P
Anonüümsuse kohta arvan ma isiklikult niimoodi, et anonüümselt hinnates tuleb tulem alati "õigem".

aeron - 3.6.2010 15:55

Kas vana hindmissüsteem mitte ei koosnenud 5 alakategooriast, või ajan ma selle vennasfoorumiga segi?

Kodukorrast kinnipidamine
Postituste sisu
Suhtumine kaasfoorumlastesse
Teadmised
Väljendusoskus foorumis

vms..

...ja mis "õigemasse" puutub, siis see pole tõsi. See võtab täielikult ära sinult vastutuse oma posti(hinnangu) eest ja seda nii positiivses, kui negatiivses võtmes. Kui korraks viidata kas või nt HV foorumile, kus hinnagud eeldavad põhjendusi, niisama ei panda halba hinnet kellelgi - alati on põhjendus. Ma ei näe, kuidas läbipaistvus saab halb olla.

[Muudetud: 3.6.2010 aeron]

margus - 3.6.2010 16:38

1. Jah, sa ajad segi.
2. Anonüümse hinnangu andmise tulem on õigem sellepärast, et seda on võimatu mõjutada/kallutada kuna puudub kontroll kes, kas ja kuidas hindas. Elementaarne :)

Def - 3.6.2010 17:56

Anonüümne hinnangu andmine ei ole tõesti eriti tore lahendus. Kunagi 2002 aastal, kui mina selle foorumi kasutajaks asusin sain alustuseks pidevalt omale kusagilt lamba, aga miks? seda keegi ei põhjendanud. Enda arust ei teinud nagu midagi nii "oluliselt" valesti. Aga see selleks. Ja jällegi jõudsime HV foorumini. Seal peab vähemalt kirja panema, et mille või tolle eest just selline hinnang:thumbup:

Aga läbustamist see aitab hoida igaljuhul. Lamba kartus on ju siiski suur:smilegrin:

aeron - 3.6.2010 18:41

Hv-s on nõnda, et kui hinnang pole õigustatud, siis palud adminil lihtsalt ära võtta selle. Ofc tehakse päring hinnangu pannud kasutajalt. Kuna kõik kasutajad on huvitatud oma profiili puhtana hoidmisest, siis töötab süsteem päris hästi minu meelest. Mis puutub mitme valdkonna (sisu, õigekiri, teadmised etc) hindamist kasutaja juures, siis see on lihtsalt 1 clicki asemel 5 ja ei ole eriline vaev - been there, done that.

Ma ise arvan, et iga posti hinnatavaks tegemine annab mõnusalt kaalu juurde neile. Kuna iga kasutaja saab ühte posti ühe korra hinnata, siis niisama naljalt jampsi ei püstita, sest kui 40 tüüpi selle ühe posti pealt sulle panevad "mõtetu tüüp" sildi külge, siis võib see oluliselt koondpilti sinust mõjutada, kui on sellise mehhanismiga hindamissüsteem loodud... samas, vb tekitab see liiga palju lisatööd ... mõtteainet on igatahes...

margus - 3.6.2010 19:16

:d Ma arvan, et HV ja torufoorumit ei saa võrrelda omavahel. Ma tegelikult ei kujuta üldse ette, et milleks peab kõiki asju keeruliseks tegema ja igasugu kulinaid külge riputama. Võibolla ma lihtsalt olengi selline imelik, lihtne inimene. Pole mulle kunagi meeldinud mingid lisaprogrammmid arvutis kui sama asja saaks natukese nuputamisega ja juba olemas olevate vahenditega ära teha. Ei meeldi mulle jõulude ajal kuuselegi linte ning munakesi külge riputada, paar käbi on täpselt parasjagu :p.
IMHO oli vana "lambasüsteem" geniaalselt lihtne taltsutaja.

Borderliner - 3.6.2010 19:21

Niimoodi kirjutas: aeron  
Hv-s on nõnda, et kui hinnang pole õigustatud, siis palud adminil lihtsalt ära võtta selle. Ofc tehakse päring hinnangu pannud kasutajalt. Kuna kõik kasutajad on huvitatud oma profiili puhtana hoidmisest, siis töötab süsteem päris hästi minu meelest. [...]

Vaidleks vastu. Mis seal töötab on äritehingute kajastamine. Kõik ülejäänu on aga suuresti tühi koht, vähemalt nüüdseks. Foorumlase kellega äri pole ajanud kommenteerimine tuleb vast ainult siis ette kui tegu on isikliku tuttavava või kellegagi kes pikalt positiivse/negatiivse jutuga silma on jäänud. Kusjuures viimast, isegi kui see asjakohane on, naljalt kirja ei panda just selle pärast et ei taheta teise ärimainet rikkuda. Äri on TFis teisejärguline, seega nii nagu HVs asi on ei saa meil see kuidagi käia.
Kunagise anonüümse hindamise tõsine pluss oli see, et kuna ei teadnud mille eest täpselt hinnati siis ei saanud ka üheleainsale tahule rõhumisega oma mainet "plussis" hoida. Lambaks saamine tahtis siiski vähemalt 2te hindajat, seega hoolimata sellest mida keegi väidab - lambist ja põhjuseta polnud võimalik lambasilti külge saada.

aeron - 3.6.2010 20:43

Keerukuse seisukohalt on kriitika õige , vb ma tõesti veidi ülemõtlen asja. HV-s puutun kokku valdavalt ostu-müügi teemades ja muu kohta ei oska kommenteerida eriti. Kokkuvõttes taandub ikka asi sellele, et mida me sellelt süsteemilt ootame. Ma lähenesin väga üldiselt ja ladusin letti paar mõtet, kuidas saaks teha mingit nö kõike hõlmavat süsteemi, aga on väga võimalik, et see on mingi minu fetiš. Mulle juba vaimusilmas tekkisid silme ette kasutajate suhete visualiseeringud - internetist tehti ka pilt, midagi sellist...[Muudetud: 3.6.2010 aeron]

Fugitive - 4.6.2010 07:18

Niimoodi kirjutas: onks  
Registreerimine võiks...


Minu arust ei ole sellel mõtet, kuna uusi tulijaid on nagunii kordades vähem kui vanas voorumis oli..
Foorumi korrastajatele peaks ikka tööd ka jätkuma, sest kui neil midagi teha ei ole, muutub asi igavaks ju ? :dork:

Timukas - 5.6.2010 13:07

Reeglid kuluksid tõesti ära. Hetkel on reeglid ainutl filmide REQ/OFFER alafoorumis. Kui uus tulija pole neid lugenud, siis on tal üsna võimatu teada, kuidas muusika, mängude või programmide REQ/OFFER käib. Stickyst vastavas alafoorumis täiesti piisaks, kuigi üldised reeglid oleksid ka head.

MuRKs - 5.6.2010 13:13

Tooge lammas tagasi jah!

Kermit - 5.6.2010 13:24

Pole reegleid, pole ka keelde. On anarhia :)

onks - 5.6.2010 13:41

Vanast foorumist jäi mulje et lamba omanikud suhtusid lamba omamisse suvaistlikult, jäi mulje et mõned lausa jahtisid seda, nagu oleks naljakas teisi närvi ajada lollide teemade ja juttudega.... Äkki on võimalik, siis kui tulevad lambad tagasi, et see lammas ei näeks nii "nunnu" välja, ja et see oleks selline ikka et seda ei tahetaks oma profiili lehele saada, vb mingi lisatekstiga, mis postitajat iseloomustab, nagu "spämmija, pettur, loba ajaja, jne " ja muidugi ka positiivselt käituvaid inimesi kiita profiili lehele lisades omadus sõnu, mis sorti kasulikke teeneid osutades ta usaldusväärne on vms.

Kui ma aru saan siis eesmärk on see et liikmed käituks eeskujulikult ja et rämpsteemasi/postitusi ei tekiks. Ning eesmärk oleks ka eristada silmapaistvamaid torusi tõstes neid rohkem esile. Nagu juba on kasutuselt iseloomustavad sõnad: noor toru, toru, teenekas toru, veterantoru..., kui sellele tiitlile saaks hinnangute järgi rohkem iseloomustavamaid sõnapaare panna, oleks ka juba eesmärk täidetud.

Tähekesed olid vanas foorumis ilusad küll, paistsid kohe silma, isegi sain neid vist kaheksa tükki kanda, aga need tekitavad paljude kasutajate suhtes feimijanu ja hakkavadki lavastatud kiitmised tekkima ja ehitatakse maine kunstlikult ülesse. Kui neid reitinguid saab tagasihoidlikumalt esitada, siis vb ei hakata neid nii kõvasti jahtima, sest niikuinii ei paista eriti välja vms...
Jälle hetkeline mõttelend, võib parandada ja kritiseerida kuid mitte kurjaks saada:)

elDiablo - 5.6.2010 14:01

Ma ei mõista, miks kiitmist ja iseloomustavaid sõnu meil vaja on? See on foorum, igast kasutajast kujuneb igaühele oma nägemus ja arvamus. Selline kommenteerimine ja "piima ja küpsise" andmine jäägu ikka igasuguste reitide ja muude selliste asutuste pärusmaaks. On ilusti olemas hetkelgi "poolaasta parim kasutaja" vms. teema. Oled asjalik olnud, siis küll keegi ära märgib su.

Endale meeldiks, kui tuleks tagasi nupp "enda postitused". Vanas Torus oli ja oli väga mugav funktsioon. Lõi kohe ette viimased paarkümmend teemat, kus sõna oled võtnud.

Gals - 5.6.2010 14:09

Oleks see nupp mugav küll jah, kuigi ka praegu saab seda teha, kuid ühe lisaklikiga.
Üleval paremal nurgas: "Sisse logitud nimega Gals" vajutad kasutaja nime peale ja järgmisel leheküljel päris all "Otsi kasutaja postitusi".

Aga alustada võiks sellest, et need nupukesed eestikeelseks muuta.

(vanas foorumis meeldis mulle isiklikult selline avaleht ka. Bookmark viis alati mind sinna "Portaal" esileheküljele, kus olid enda "stats"'id, siis 5 kõige rohkemate postitustega kasutajat ja mingit muud üht koma teist värki oli veel seal Portaal leheküljel.

[Muudetud: 5.6.2010 Gals]

onks - 5.6.2010 15:26

Tegelikult nende iseloomustavate sõnapaaride eesmärk ongi et just ei olekski nagu reit, vanasti olnud tähekesed ja lambad on nagu hinne 10 vs. hinne 1.
Üldiselt polegi neid hinnanguid eriti vaja, ärifoorumis on muidugi hea, sest usaldad ju ikkagi enne vana foorumlast kes on saanud positiivset vastukaja, uut ja võõrast kasutajat ei saa niipalju usaldada. Olles vanem kasutaja, siis ma tean jah keda rohkem usaldada, aga kui on täiesti võõras inimene siia konto teinud, siis tema jaoks on kõik võõrad.
Kuna tegemist pole nagu ärifoorumiga vaid pigem it/multimeedia teemaline foorum, siis äriusaldusmärgid ei tohiks ka prioriteedid olla, kuid kui on teemas suvaline arutlus ja tekib vaidlus, siis usaldaks ikka seda inimest rohkem kes ei ole tuntud kui möla ajaja või mõtetute teemade algataja.
Kindlasti saab foorumi hinnatavust reguleerida nii et see ei oleks reidilik ja omaks ausat infot.
Muidugi Poolaasta kasutajate kanditaadid on ikkagi top paarikümne hulgas, healjuhul, aga usaldusväärseid kasutajaid kidlasti palju rohkem, hea toru ei pea veel tegija toru olema:)

Kuna see teema on "toru foorumile jalad alla", siis ei peaks siin suurem osa jutte olema teemal kuidas kedagi reitida, vaid et kuidas olukorda parandada. Selleks vead lagedale tuua ja pakkuda lahendusi, Vaevalt siin probleemiks on et ei tea kui usaldusväärne keegi on, vaid juba eelpool mainitud nupu vajadus näiteks ja vb ka muid mugavusi, mis vanas foorumis meeldis aga uues ei ole, või mis on mujal parem.
Kuidas teha nii et kõik teemaalgatajad vormistaksid teema korrektselt et see prükkarisse ei lendaks ja et ei tekiks lobateemasi mis sama teed läheksid. Ma ei tea, kuidas, aga vanas foorumis kui liikmeks sain, siis enne teema tegemist ma kasutasin otsingut, lugesin reeglitest vormistused ja sõnastused üle ja hakkasin teemasi tegema, pole siiani ühtegi prükkarisse pandud. Võibolla osad inimesed õpivad reegleid natuke kauemini selgeks kui mina, aga võibolla pole reeglid nii silmatorkavad/lihtsad/või kättesaadavad, et neid lugeda, muidugi eksimine on inimlik aga igal asjal on piirid. Loba ajamiseks on juba Pur.jus foorum olemas, mis isegi palju kraami täis mida lugeda ei tahaks. Ma ei arva et korralikus foorumis modedel igav hakkaks, sest ka nemad on samal ajal kaasliikmed, kes loevad/kommenteerivad/küsivad ja nad ei pea saama end välja elada postitusi eemaldades, nii et kõigil kergem kui rämpsposte ei tekiks, aga eks see ole utoopia, mida ei saavuta vaid millele saab püüelda ainult lähemale.

Aga mis on selle toru foorumi mainega nii halvasti et seda peaks nii kõvasti parandama, alati saab paremaks teha midagi, aga ma arvan et foorum on ise suht ok, kuid mingi asi mis vanas foorumis oli, on siit puudu, seda ütleb sisetunne, aga ise veel ei taipa. Ja ma ei räägi nendest tähekestest ja lammastest...

Gals - 11.10.2010 12:24

Need smailid ei kõlba ka kuhugi. See : ) on ainuke normaalne.


[Muudetud: 11.10.2010 Gals]

laur_laur - 13.10.2010 16:40

Smailid võiksid tõesti olla natuke tagasihoidlikumad ja vähem ka. :) :( :thumbdown: :post: :exclamation: :question: Nendest piisaks ju täielikult.

thisisit - 13.10.2010 17:10

Niimoodi kirjutas: laur_laur  
Smailid võiksid tõesti olla natuke tagasihoidlikumad ja vähem ka. :) :( :thumbdown: :post: :exclamation: :question: Nendest piisaks ju täielikult.


pigem need: :smilegrin::lol::):(;):ninja:

jonn256 - 13.10.2010 17:54

Miks on küsi- ja hüüumärgi jaoks emotikoni vaja?

laur_laur - 13.10.2010 18:51

Niimoodi kirjutas: jonn256  
Miks on küsi- ja hüüumärgi jaoks emotikoni vaja?


Kui on pikemad tekstid, siis on nendega hea teatud kohti rõhutada või suunata tähelepanu.

Whitesnake - 13.10.2010 23:06

Aga mina tahaks oma postituste vaatamist, nagu eelmisel foorumil oli. Oleks hea vajutada lingile ja näha oma postitusi ja näha kohe kas-kus-ja-millal keegi vastanud on.

thisisit - 14.10.2010 12:41

Niimoodi kirjutas: Whitesnake  
Aga mina tahaks oma postituste vaatamist, nagu eelmisel foorumil oli. Oleks hea vajutada lingile ja näha oma postitusi ja näha kohe kas-kus-ja-millal keegi vastanud on.


Sekundeerin.

DazBoot - 14.10.2010 12:45

Mina isiklikult olen juba nii harjunud oma poste mitte avalehelt üles otsima, et enam ei häirigi :)

Whitesnake - 14.10.2010 13:48

Niimoodi kirjutas: Whitesnake  
Aga mina tahaks oma postituste vaatamist, nagu eelmisel foorumil oli. Oleks hea vajutada lingile ja näha oma postitusi ja näha kohe kas-kus-ja-millal keegi vastanud on.
Antud asi ei ole ju ülemõistuse teha, tõenäoliselt paar rida php-d. Tundub, et keegi lihtsalt ei hooli.

Whitesnake - 14.10.2010 14:08

Niimoodi kirjutas: ranirahn  
Niimoodi kirjutas: Whitesnake  
Antud asi ei ole ju ülemõistuse teha, tõenäoliselt paar rida php-d. Tundub, et keegi lihtsalt ei hooli.


Kui tahta seda oma postituste otsingut kuskile ülesse esilehele, siis selle tegemiseks küll paari rida ei ole vaja. Kood ise on ju tegelikult profiili all olemas. Kujunduse faili lisada üks rida ja peaks toimima.

Samas ma ei tahaks näha kõiki oma postitusi vaid teemasid, kus ma olen postitanud ja see päris ühe reaga tehtav pole.
Ma arvan teisiti. Antud asi juba toimib (peaaegu) aga oleks vaja see esilehele tõsta ja natuke "tweakida", et näitaks kes ja millal on vastanud.

MuRKs - 15.10.2010 12:23

Rahu poisid.

xps - 15.10.2010 13:09

Küsiks moderaatoritelt, et mis põhjusel enda postitusi esilehelt otsida ei saa? Kas ei ole nõudlust/vajadust/soovi? Enamus foorumitel see olemas ja väga mugav tegelikult.

Whitesnake - 15.10.2010 13:17

Sellest oli mitu head kuud tagasi ka juttu, pundis olid ka moderaatoid ja ka vist administraatorid.

xps - 15.10.2010 21:35

Ei ole vaja midagi maha võtta või juurde panna. Peaasi, et 5-ks tunniks leht ära ei kaoks jälle.

MuRKs - 15.10.2010 21:36

Niimoodi kirjutas: xps  
Ei ole vaja midagi maha võtta või juurde panna. Peaasi, et 5-ks tunniks leht ära ei kaoks jälle.


+1

Rauno266 - 15.10.2010 21:37

Niimoodi kirjutas: xps  
Ei ole vaja midagi maha võtta või juurde panna. Peaasi, et 5-ks tunniks leht ära ei kaoks jälle.

+6

telex - 15.10.2010 21:45

Kuna pole veel TF-is näinud nuppu:

Blue_20Donate_20Online_20picture.jpg - 82kB

, siis ei hakka ka põrkama, et ...miks leht maas oli...

DazBoot - 15.10.2010 22:09

Niimoodi kirjutas: xps  
Küsiks moderaatoritelt, et mis põhjusel enda postitusi esilehelt otsida ei saa? Kas ei ole nõudlust/vajadust/soovi? Enamus foorumitel see olemas ja väga mugav tegelikult.
Äkki mõtled, enne kui sellise lausega välja tuled ? Misajast moded foorumimudelit ja kujundust haldavad?

xps - 15.10.2010 22:25

Moderaatorid ei pea lehte kujundama. Aga nende sõna maksab ehk rohkem kui foorumi liikme sooviavaldus.

Timukas - 15.10.2010 22:35

Kui vaadata Super Administraatorite aktiivsust (ja ma mõtlen foorumist sõna võtmist, mitte "Viimati aktiivne" kuupäeva profiilis), siis jäävad üle ainult (Super) Moderaatorid, kellele oma muret kurta. Moded omakorda võiks (peaks) teema edasi kõrgematele isikutele suunama.

Kui nüüd reaalsest olukorrast rääkida, siis iseenesest on hea, et foorum on püsti (parem kui mitte midagi), aga mingi areng võiks siiski toimuda. Viimase aasta on selgeks saanud, et kõrgematel isikutel pole aega foorumiga tegeleda, samas pole seda kohustust (võimalust) ka kellelegi edasi antud. Kui päris tavakasutajale ei usaldata sellist võimu, siis võiks vähemalt mõnele (php-d tundvale) modele ligipääs anda. Foorumikasutajad on meeleldi nõus php-ga aitama ja nimetatud mode saaks valmis koodi õigesse kohta pista.

Borderliner - 15.10.2010 23:25

Aga milleks on üldse "otsi omaenda postitusi" linki vaja? Ei ole TFis ju nii aktiivne elu et 24h alt neid teemasid kus sõna sai võetud üles ei leiaks (ja kui tõesti tekib vanemast kirjutatust otsida siis on vaja ühe kliki asemel 2 teha). Praegu on just need lingid mis konkreetset funktsiooni täidavad.

Whitesnake - 16.10.2010 09:53

Demokraatia? Rahavas tahab!

DazBoot - 16.10.2010 11:04

Ma olen telexiga ühel nõul - seni, kuni pole "Donate" nuppu ja ma pole siia oma panust andnud - seni mina isiklikult ei ütle lauset "Mina tahan!" või "Rahvas tahab!"

... ärge kõvasti nahutage mind ... :)

Whitesnake - 16.10.2010 11:49

Donate ei muudaks ka ju midagi. Donate ehk annetus mitte hääleõiguse ostmine. Foorum on ikka kasutajatele orienteeritud.

DazBoot - 16.10.2010 11:52

Ma ütlen siis uuesti: Seni, kuni ma siia oma panust andnud pole, senikaua ma ei ütle sõna "TAHAN!" ning senikaua teen ainult ettepanekuid.

Whitesnake - 16.10.2010 12:13

Ettepanekuid on antud, oma postituste, teemal olnud üle ühe.

xps - 16.10.2010 12:46

Sellisel juhul tekib tegelikult küsimus, et milleks üldse selline teema tehtud on. Või miks foorumi tagasiside alajaotust vaja on...

DazBoot - 16.10.2010 13:06

Ma arvan, et selline alajaotus käib teemade reastamisel lihtsalt asja juurde.

Paraku tundub, et foorumi haldajatel pole aega asjaga tegeleda? Moded ei pääse asjale ligi, adminnid saavad vist alamteemasid luua ja kasutajaõiguseid mudida... ning ainult haldajad pääsevad ligi koodile.

-edit- ... loomulikult on mugavam oma postitusi avalehelt leida, reiting ja reeglid tagasi saada... aga mängime nende kaartidega, mis meil käes on! :)

[Muudetud: 16.10.2010 DazBoot]

xps - 16.10.2010 15:36

Seda mõtlesin ma ise ka- et see teema alajaotus käib asja juurde. Kuid enamikes foorumites käib asja juurde ka esilehelt enda postituste vaatamine... Tegelikult on väga hea foorum ja millegi muuga ei taha nokkida ka. Peaasi et kuhugi ära ei kaoks ja oleme sõbrad ikka edasi sr_beer.gif - 1kB

Gals - 17.3.2011 23:23

Kas selle väikse nõksu võiks ehk keegi ikka ära teha, et kui mingit koodi lisada, siis kursor oleks nende märkide vahel kohe, ja ilma mõttetute vahedeta.

Paras nuhtlus on see ikka kogu aeg neid korrigeerida, enne kui õigesti saab, eriti kui pilte või linke on mitu.

Kermit - 18.3.2011 07:41

Niimoodi kirjutas: Gals  
Kas selle väikse nõksu võiks ehk keegi ikka ära teha, et kui mingit koodi lisada, siis kursor oleks nende märkide vahel kohe, ja ilma mõttetute vahedeta.

Paras nuhtlus on see ikka kogu aeg neid korrigeerida, enne kui õigesti saab, eriti kui pilte või linke on mitu.


Jagan seda ideed täielikult!
Ma ise nt eelistan juba linkide puhul "käsitsi" toksida sisse "url=..." jne, sest kursurikoha tagaajamine on suht tüütu ja tülikas. Ka suht nigelad foorumimootorid(no vähemalt mitu viimast phpbb põlvkonda) on automaatse lingisisestusega. St klõps ikoonil, sisestad lingitava jutu ja seejärel lingi enda. Tegelikult on kogu vaev editori taga. Siin http://www.xmbforum.com/download/ on imo piisav materjal olemas... Oleks siis tegijat.

aeron - 1.1.2012 17:36

Paistab, et mingil moel on midagi tekkinud.
Kas ma eksin, kui mulle tundub ,et muutmata kujul lihtsalt vana süsteem?

Kermit - 1.1.2012 17:41

Muutunud on vist nii palju, et reiting on tagasi. Hetkel on nii tundunud. Ja modede-adminide staatused on eraldi märgistet.
Aga las sepad ise räägivad, mis sai tehtud! :)
Aga seda näha oli hea meel. Lõpuks on miskit siis tehtud. Olgu see nii väike liigutus kui tahes :D

DazBoot - 1.1.2012 18:10

Niimoodi kirjutas: aeron  
Kas ma eksin, kui mulle tundub ,et muutmata kujul lihtsalt vana süsteem?
Kas ma eksin, kui väidan, et kas mitte Sina polnud üks nö. "vanade aegade" pooldaja? :)

aeron - 1.1.2012 20:19

No kui sa minu sõnavõtte vaatad, kas või siin teemas, siis ma ei ole sisuliselt hindamise süsteemi vastane, küll aga peaks selle süsteemi sisu kallal enne veidi vaeva nägema...

Loe nt minu käesoleva teema 3. posti...