Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  

Leheküljed: 1 3

Autor: Pealkiri: Söögisoovitused
HK-Pro
Noor toru
**

Registreerunud: 19.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 17.9.2010 00:36
Kui raha otsa teen enamasti makaron hakklihaga. Retsepti pole vast vaja kirjutada ja hinnaks peaks tulema ühe suure panni peale kukil max 30.-

Üldjuhul kui raha väga otsas ja tõesti järgmise palgapäevani välja ei vea kontakteerun ema või vanaemaga... kuna olen maalaps siis sealt saab alati kartulit, hapukurki/-kapsast ja muud maamanti :)

Üks vägahea "roog" on kusjuures makaronivorm.

Keedad makaronid ära, panen ahjupannile kihi makarone, kihi hakkliha (Praetud muidugi), tükeldatud tomateid ja hapukurki, natuke hapukoort, uue kihi makarone ning kõige peale juustu. Pistad ahju ning kui juust on peal ilusti pruun annad aga kahvlile valu. :)
Vaata kasutaja profiili
0
Reeferer
Teenekas toru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Hihihiiii

[*] postitati 22.9.2010 17:44
Q: Kotletisetsepti
Mõtlesime, et teeks õhtul kotlete.
Täiega lihtsat tahaks, mingi ettekujutus nagu on asjast, et umbes viskan hakkliha, riivsaia, muna ja maitse järgi mingit maitsestamiskraamiks sibulat/paprikat juurde aga kindluse mõttes tahaks mõne teadjama pannilabida sensei käest kinnitust enne kui möllutama hakkaks köögis:punk:
When things are tough, turn up the music and crack open another beer. Cause then at least you“ll have a beer.
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
tiitus
Veterantoru

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: :thumbup:

[*] postitati 22.9.2010 17:52
Ehk saad siit hüva nõu.
http://www.naisteleht.ee/node/1952
Vaata kasutaja profiili
0
Argentum
Toru

Registreerunud: 18.11.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Päris hea

[*] postitati 22.9.2010 18:01
E: Mina jahu näiteks ei pane, see teeb kotletid kuivaks (jahu imeb vilinal)

Head kodused kotletid:

0,5 kg kodust hakkliha
1 viil röstsaia (2 viilu tavalist saia)
0,1 l piima
1 muna
pool sibulat
1 küüs küüslauku
sool, pipar

leota röstsaia piimas ning pärast pigista liigne piim välja.
Tükelda väikesteks kuubikuteks sibul ja purusta küüslauk
(maitse asi aga mina näiteks kodus kuumutan eelnevalt suts võis ära need)

Lisa ühte kokku piimas leotatud sai
Sibul, küüslauk
hakkliha
muna
sool, pipar (maitse asi, palju mida)

Sõtku ühtlaseks massiks.

Pärast seda kas lõikelaua või kuskil siledal pinnal kukuta seda liha massi mõned korrad vastu lauda, kraabi kokku ja uuest ( jõudu väga ei ole vaja kasutada)
Mõte selles, et see peksab õhu liha massi seest välja ja kotletid jäävad mõnusalt lihasemad ja mahlasemad, see tegevus seob seda massi veel paremini.

Pärast seda (mass on mõnusalt tihe) veereta 5 ühe suurust palli ning käte vahel vorbi ilusad 1cm pakused kettad. Prae mõlemilt poolt vähese rasvaga ja õrnal tulel (kodusel hakklihal rasvasisaldus ca 20%). usun et praadimine võtab aega 5-10 min

Kokku ajakulu ca 25-30 minti

kui kahtled tulemuses
Mine proovi Kohvik Kompottis tulemust ;)

Tervitades
Ag

[Muudetud: 22.9.2010 Argentum]
Vaata kasutaja profiili
0
Argentum
Toru

Registreerunud: 18.11.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Päris hea

[*] postitati 22.9.2010 18:12
Niimoodi kirjutas: HK-Pro  
Kui raha otsa teen enamasti makaron hakklihaga. Retsepti pole vast vaja kirjutada ja hinnaks peaks tulema ühe suure panni peale kukil max 30.-

Kusjuures Makaronid haklihaga ei ole kõige odavam söök midagi ning toiteväärtus ei ole just teab kui kõrge. Kunagi ühika aegu mõtlesin ka seda, et kas makaronid hakklihaga v turbokad kõigeodavaamad.

Igasugused pajaroad kordades odavamad ja tervislikumad. (kartul, porgand, sibul, mingi liha jne) või riisiga tehtud pajaroad

Makaronid hakklihaga 1 portsu hind ca 14-21kr (juustuga-ilma, ketsupiga-ilma jne)

Pajaroad ca 9-18kr ports (oleneb kui edevaid lihasi kasutad jne)

Ja muidugi soovitan, sööge tatart...kunagi oli odav (täna enam poes saada ei ole) aga tervislik ja kannatab igasugu asju sellest toota.
Vaata kasutaja profiili
0
retro900
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 22.9.2010 22:25
Kartuleid praadida on hea, ostad veel kotletti vms juurde. Üks õhtu läks mulle õhtusöök ropult kalliks, kuna keegi tropp arvas, et jube tore on terve kuradima pannitäis tooreid viilutatud hautama pandud kartulid koos klaaskaanega pihta panna, kolm minutit olin eemal, et tuua pannilabidas ja segada, kööki minnes... Jäin seisma nagu idikas pannilabidas pihus, vaatan pliit üürgab, aga midagi oleks nagu puudu, siiamaani teadmatuses mu kardulad.:mad: Aga vat homme ma praen siga, http://www.upload.ee/image/822857/22092010299.jpgmetssiga täpsemalt mmm ja kartulid keedan, kuna nüüd ainult üks pann.

[Muudetud: 22.9.2010 retro900]

[Muudetud: 22.9.2010 retro900]
Vaata kasutaja profiili
0
24h
Toru

Registreerunud: 31.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 25.9.2010 17:27
Midagi uut mis ise leiutasin siin soomes :cool:

Et 1 sibul praadida kõigepealt
siis 3-4 suuremat leivaviilu ka praadida
siis 3-4 muna ka praadida rohke pipraga ja soola ka natuke ikka

noja siis pane majoneesi või mis iganes juurde ja ongi "kiirelt ja vapralt" jälle valmis :smilegrin:

A seda ma siin õhtul teinud ikka,lõunaks on alati rootsilaud sest korra päevas peab hästi sööma :blush:
~* Life is a waste of time, time is a waste of life, so get wasted all of the time and have the time of your life.

~* Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
Dance like nobody's watching.

Vaata kasutaja profiili
0
Kermit
Veterantoru

Rate: *****

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: krooks tuju on...

[*] postitati 27.1.2011 13:20
Soovitage miskit teravat ja odavat :D
Vaata kasutaja profiili
0
kalapoiss
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 13:38
Dude tee 1 ost ja soeta omale 1 jalapeno purk. Suhtselt suur oli see küll, aga no mingi leivaviilu peale koos suurema tüki singi ja juustuga mingi 2-3 rõngakest ära jaotada on suhtselt super asi. Mulle vähemalt meeldis, kui 1 kord reisil õhtuti-öösiti süüa sai.
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aina paremaks läheb

[*] postitati 27.1.2011 13:42
Ja kui eriti priisata tahad, siis hakitud sinki ning riivjuustu topid jalapenode sisse ja ahju!
u call me freak, cuz ay'em different...
... i call u freaks, cuz ya' all look same!
Vaata kasutaja profiili
0
Kermit
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 13:43
Ma pidasin silmas mingit sooja toidu kujul olevat moodustist.
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 13:49
Chili con carne a'la DazBoot

200px-ChiliSinCarne.jpg - 10kB

1 pakk kodust- või veise hakkliha
1 suur purk (400g vist?) pruune ube
1 karp chillikaunu (need kiletatud)
kui eelarve lubab või kui kapis vedeleb, siis 1 pakk külmutatud köögiviljasegu (porgand, mais, hernes, paprika jne...)
maitseained oma meele järgi - pipar, oregano, basiilik, broilerimaitseaine, pizzamaitseaine jne...

Praed hakkliha küüslaugu ja sibulaga ära. Hakid chillit sisse (ja kui on paprikat).
Kallad suuremasse potti ümber, lisad purgitäie ube (võib koos selle vedelikuga).
Siis külmutatud juurviljad ja kaas peale ning hauduma. Väiksema potiga võid keeta riisi juurde.
Arvestades, et kaks inimest söövad kaks päeva seda, siis ei tule üldse kallis ;) :thumbup:

Et liiga paks ei jääks, võib vett või puljongit hautamisel juurde lisada (mina panin Thai Chillikastet või Mexican Salsat)

-edit- ... järgmine päev on maitse veelgi parem, chilli ja muud maitseained on sisse imendunud.
Kui vedeleb kodus tortillasid, siis keerad suure lusikatäie gemüüset juustuga sinna sisse ja ahju - kahest piisab, et kõht jälle täis.

[Muudetud: 27.1.2011 DazBoot]
Vaata kasutaja profiili
0
Sillu
Toru

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 14:06
*800g tomatikonserv (kas siis tükeldatult juba või siis kooritult omas mahlas/soolvees)
*1 korralik porgand (riivitult)
*1-2 sibulat (poolrõngasteks)
*Mõned küüned küüslauku
*Pool pakki frikadelle (võimalik asendad lihapallidega või olen isegi proovinud nii, et lõikasin poes müüdavad pihvid kuubikuteks ja panin need sinna sisse. Variant oleks see ka asendada seentega, näiteks šampinjonidega, kuid sel juhul lasta nad koos sibula ja porgandiga natukene pannilt läbi.)
*Puljongit umbes 300ml ehk siis tassitäis ja natukene peale. (Ise olen kasutanud puljongi jaoks Maggi Kostilja puljongikuubikut, kuid sobivad ak muud ning kui on lausa naturaalen puljong olemas, siis see peaks veel parem olema)
*Maitseaineid: sool, must pipar (ise eelistan purustatud, aga sobib ka jahvatatud väga hästi), kindlasti cayenne pipar (muidugi vastavalt sellele, kas tahta vürtsisemat või lahjemat), basiilik, pune ja kõik muu mis istub.
*Muidugi võib sinna ka igasugust muud kraami sisse panna, mis tundub sobivat ja parajasti käepärast, ise panin viimati näiteks porrut juurde kuid miks mitte ka näiteks jalapenosid, chillit või näiteks paprikat.

Sibulad ja porgandid lasete kergelt panni pealt üle oliivõlis. või kui on normaalne teraspott siis juba potipõhjas. Siis kallate tomatid sinna otsa, maitseained sisse, küüslauk sinna sisse (kui küüslauku praadida, siis see võtab poole küüslaugu äkilisuset ära!). Seejärel unustate vaikselt keema mõneks ajaks. Siis panete need külmund frikadellid või mingi muus vormis liha ka sinna ja keedate veel. Üldiselt kipub selle supiga olema nii, et mida kauem keedate seda parem tuleb (ise olen kõige kauem seda 2,5h keetnud).

Väga maitsev on ka järgmine päev, kui uuesti üles soojendada. Ning kuna tegu on suht tummise supiga ning ma ise olen seda suurema portsjoni ikka teinud (topelt kogus) siis viimase portsjoniga olen teinud nii, et peotäis või kaks sinna riisi sisse visanud, natukene vett ka juurde ning jätnud potti podisema- tulemuseks selline riisipaja moodi asi.

[Muudetud: 27.1.2011 Sillu]
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 14:36
Dazboot, kuidas selle teravusega on? Suud väga õhetama ei võta? Ei ole endal selle chilliga eriti varasemaid kogemusi. Muidu tundub maitsev.:)

[Muudetud: 27.1.2011 Gals]
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 17:04
Ei pea kõiki kaunu panema, mis karbis on - ühest keskmisest piisab. Mina panin mitu ja koos seemnetega, võttis ikka higi lahti küll... :)

Teemasse veel, soome keeles kutsutakse neid "Köyhäät Ritarit", eesti keeles siis "Vaesed Rüütlid":

- paar muna
- tilk piima
- vanad (kuivanud) saiaviilud

Klopid muna piimaga lahti, sool-pipar... kastad saia sinna sisse, natuke imendub ja praed ära.
Tulemus, nagu kohev pannkook... :)
Vaata kasutaja profiili
0
Don Rico
Toru

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 18:06
Hiljuti sai parasjagu "isast" tomatisuppi tehtud

1sibul
1porgan
2purki purustatud tomateid
3-4küünt küüslauku
tsillit- vastavalt oma võimetele
1 paprika
300g kodust hakkliha

Praed potis läbi sibula, porgandi ja hakkliha
Lisad tükeldatud paprika, küüslaugu, tsilli ja purustatud tomati.
Lisad vett vastavalt sellele kui paksu suppi tahad. Arvesta kas sellega, et mingi osa aurab ära.
Ise keetsin nii kaua kuni paprika oli mõnusa pehmuse astme saavutanud. Eks see ole kah igalühel erinev.

Tuli vihaselt terav ja võttis ikka pisara silma. Kasutasin 3 kauna mini chillit (sellised 3-4cm pikkused kaunad, poes pole müügil näinud, aga ema kasvatas.) . Ainus viga mille ise tegin oli see, et tegin seda väga pohmellisel hommikul ja muutis mu kõrvetised hullemaks. :D
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
jonn256
Teenekas toru

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 19:02
Niimoodi kirjutas: DazBoot  
Chili con carne a'la DazBoot

Pohmelliga võib selline asi lausa taevalik olla.
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 27.1.2011 20:39
Mitte ainult pohmelliga... tahad vahest kere imelikuks ajada, siis ka argipäeval käib... :)

-edit- ... pohma jaoks mul üks teine retsept.

Omlett a'la Boot:

- kõik, mis kapist leiad lihaolluse
- paar-kolm muna
- tomat
- hapukoor
- värske kurk
- väike sibul

Tomati hakid ära, jätad seisma. Edasi munad lööd segamini, hakid sibula sisse. Kallad tomatitelt selle nõmeda vedeliku ära (kuivatad paberrätikuga) ja samuti sisse.
Lihaollus (hakitud sink, vorst, peekoniviilud) pannile praadima (maitse järgi sool+pipar+cayenne+curry+chillipulber) kallad munasegu peale. Segad korra siva läbi.
Vahepeal hakid väske kurgi peeneks ja segad hapukoorega.
Omlett kahelt poolt valmis, siis taldrikule ja hapukoorekaste ("raita") peale!

NOM-NOM-NOM

[Muudetud: 27.1.2011 DazBoot]
Vaata kasutaja profiili
0
Kermit
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 25.11.2015 21:01
Meil osteti perre esimest korda mikrolaineahi. Päris vinge.
Soovitage nüüd maitsvaid (kiir)roogasid, mida selle aparaadiga on hea ja kiire valmistada. Samuti olen huvitatud joogiretseptidest.
(üleeile sain teada, et kui kohvi kuumutada 5 minutit, siis ei tasu sinna eelnevalt piima/koort lisada, sest see läheb tükki ja ei kõlba joomiseks. varem ei teadnud)
Vaata kasutaja profiili
0
togli
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 29.11.2015 17:12
Niimoodi kirjutas: Kermit  
Meil osteti perre esimest korda mikrolaineahi. Päris vinge.
Soovitage nüüd maitsvaid (kiir)roogasid, mida selle aparaadiga on hea ja kiire valmistada. ...

Mikrouunis on väga hea sokke ja aluspükse kuivatada (kui vaja kiirelt välja tormata ja varu puudub).
Toidu poole pealt võib teda häda pärast toidu soojendamiseks kasutada. Toidu valmistamiseks ei sobi, midagi head ja maitsvat sealt ei tule. Isegi lihtne võisai juustuga mis tavaahjus imemaitsev, saab uunis poolpidune jama.

Paar leitud retsepti, ise proovinud ei ole:

a) Kiire (ja väääga maitsev) šampinjonisupp mikros:

* karbitäis šampinjone
* 2 spl võid/margariini
* 1 sibul
* 2 spl jahu
* ½ l kuuma juurviljapuljongit (kuubikust)
* 200 ml kohvikoort või piima
* 100ml majoneesi
* soola, pipart maitse järgi

Või sulatada nõus (~30sek 800W võimsuse juures). Lisa hakitud sibul ja õhuseseks viilutatud seened. Hauta kaane all 5 minutit, seejärel lisa puljong, siis soojenda veel 2min. Samal ajal sega šeikeris hoolikalt kokku piim, majonees ja jahu ning kalla see šampinjonide hulka, soojenda veel 3min.

b) Porgandikook:

* 400ml riivitud porgandit
* 200ml jahu (või kuni taigen enam ei läigi)
* 200ml suhkurt
* 1/2 tl soola
* 2tl küpsetuspulbrit
* 1tl või enam kaneeli
* 100ml päevalilleõli
* 2 muna
* kreeka pähklid, kõrvitsaseemned, päevalilleseemned, linaseemned - midaiganes.

Kõik segada, mikros küpsetada 12min.

c) Juurviljad riivsaiaga mikros:

* pool lillkapsast
* 1 tomat
* 1 hapum õun
* pool porgandit
* riivsai
* juust ja majonees
* päevalilleseemned

Murda lillkapsas väikesteks tükkideks, panna võrmi põhja. Tükkide vahele panna tomati-, õuna-, porgandiviilud, raputada peale päevalilleseemneid, maitsestada Vegetaga ja kallata veidi majoneesiga üle. Panna mikrosse 10-12 minutiks. Siis katta riivsaiaga ja juustuviiludega ning kuumutada veel 4 minutit.
Vaata kasutaja profiili
0

Leheküljed: 1 3

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond