Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Suvaliste lihtsate küsimuste ühine teema?
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 22:25
Suvaliste lihtsate küsimuste ühine teema?
Ma ei tea küll kuidas teil, aga mul tuleb küll üsna tihti ette, kus ma tahaks lihtsalt midagi kiiret küsida, kus parimad vastused saab kätte just inimeste enda kogemustest/soovitustest, mitte Googelist, KUID, mis on piisavalt tühine, et sellest lausa uut teemat teha.
Muidugi põhjalikumad küsimused, millest kujuneb kindlasti välja ka mingi mitmete postituste pikkune arutelu, tuleks esitada uue teemana, arusaadav, aga minuarust oleks asi lihtsam, kui mingeid igapäevaseid küsimusi saaks esitada ühtses "Küsimused" teemas.

Kas on mõtet teha igale väiksele küsimusele uus teema?

Igapäevased küsimused inimestel:

"Keegi ei tea kus Mustemäe kandis on mõni asjalik mobiiliparandus?"

"Mingit asjalikku tuule info ennustus lehekülge ei oska keegi soovitada?"

"Kus Tallinnas oleks hea piljardit mängida, kus oleks ka odav õlu?"

"Kuidas riietelt puuvaiku maha saab?"

"Kust ma saaksin Tartust odavalt ülikonda laenutada?"

Ei "raatsi" teha iga väikse küsimuse pärast uut teemat, aga üks suur tava-küsimuste teema tekitaks kohe parema tunde ja teadmise, et kui millegagi hädas oled, võid vabalt küsida, foorumirahvas aitab ja ausaltöeldes oleks endalgi väga huvitav mitu korda päevas sellest teemast läbi hüpata ja vaadata, ehk keegi on küsinud just midagi sellist, mida ma tean ja oskan talle soovitada.

Et lihtsalt teha siis sticky'ks "Üldine loba" alla "Küsimused" või "Igapäevased küsimused" vms.

Või mis keegi teine arvab? Ajaviiteks kuluks mõni uuendus ka foorumisse ära ju :)

Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 22:32
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17919
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17895
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17908
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17912
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17858
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17760
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17768
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17512
http://torufoorum.net/viewthread.php?tid=17406

Näiteks kas kõik sellised küsimused nõuavad tõesti kohe eraldi t e e m a t, sellepärast et inimene ühte väikest kiiret asja küsib?

[Muudetud: 23.11.2011 Gals]
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 23.11.2011 22:40
Jama idee. Mina küll ei viitsi mingit teemat refreshida koguaeg, et näha kas kellegil on mingi küsimus millele ma vastust teaksin.
Vaata kasutaja profiili
0
Kinu
Toru

Registreerunud: 26.11.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 22:40
Mis sind häirib, et nad eraldi on? Mulle küll ei meeldi kui oleks kõik ühes hunnikus ja ei leia enam midagi üles.
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 22:47
Arvata oligi, et uuendused teile ei meeldi. Ei ega mul pole vahet, ma võin iga tühja-tähja pärast uue teema ka kohe teha, pole hullu.

Kohati tundub lihtsalt veider, et ma küsin ometi nii väikest ja ajutist küsimust, ja teen sellest kohe uue teema - teistes maailmafoorumites pole selline asi üldse teretulnud.
Sõna "Teema" oma algses tähenduses ja ka interneti foorumite tähenduses peaks tähendama mingit disgussiooni ja millegi lahkamist, mitte mingi väikse kiire asja küsimist.

Lihtsalt mõtlesin küsida teiste kaasfoorumlaste arvamust, aga ilmselt on juba asi otsustatud..
0
RenegadeX
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 22:55
Minugi poolest võib olla, keegi ei käsi sul seda refreshida kuna foorum ei ole koht kus sa peaksid oma vastuse saama 1 tunniga ( muidugi tore kui saad, aga ei tasu sellele loota ). Lihtsate küsimuste teema võiks olla küll, on kogu värk ühes kompotis kui see küsimus tõesti selline lihtne, mis ei nõua pikemat juurutamist ( Kas küsimused ja Miks küsimused ).

Vaata kasutaja profiili
0
ScorpI0
Toru

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 23:02
Toru on niigi välja surnud.Kui nüüd üldise loba alla mingi pikk thread veel teha ,siis muudaks see asja kordades ebahuvitavamaks.Praegu käid vaatad ahaa konkreetne teema ja loed huvi pärast.Mingit pikka joru isiklikult lehitseda ei viitsiks.
$
Vaata kasutaja profiili
0
eevald
Toru

Kasutaja on eemal

Tuju: dlavee

[*] postitati 23.11.2011 23:05
mina oleks poolt
Vahet ei ole
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 23:15
Ehk siis põhimõtteliselt ma võin võtta alafoorumit "Üldine loba", kui "Teemat", kus ma võin kõike küsida ning kus iga väike küsimus omaette saab isikliku ja piiritletud Teema väljanägemise.

Minuarust lihtsalt üks Küsimus ei võrdu kohe Teema.

[Muudetud: 23.11.2011 Gals]
0
eevald
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.11.2011 23:32
ja hea oleks kui oleks nii et ei pea otsingut ka kasutama et kas on taoline asi olemas. sest otsing on suht haige minu jaoks
Vahet ei ole
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aina paremaks läheb

[*] postitati 24.11.2011 00:01
Ma kujutan ette, mis sellises "Ühises teemas" toimuma hakkab. :)

1. Esimene vend küsib näiteks midagi kiirtoidu kohtade kohta; 2. Teine vend vastab; 3. Kolmas vend paneb +1; 4. Neljas küsib midagi kingaparanduse kohta; 5. Viies mees vastab; 6. Kuues küsib kas postipakki saab saata vastuvõtja kulul; 7. Siis keegi vastab neljandale vennale; 8. Esimene vend tuleb tagasi oma küsimuse juurde ja palub veel soovitada;

9. Üheksas mees ei oska vastata aga arvab, et lahe teema :thumbup:

10. Kümnes küsib, kas kuues mees sai postisaatmise kohta midagi kasulikku teada; 11. Nüüd keegi tahab teada sama asja nagu esimene mees, ainult et Tartu ja Võru kandis; 12. Keegi vastab ja tahab samas teada Tallinna kohta; 13. Kolmeteistkümnes küsib seoses Tallinnaga, et soovitage kinosid seal; 14. Keegi vastab, et Tartus teaks küll soovitada aga Tallinnas mitte; 15. Neljas mees, kes küsis kingaparanduse kohta, soovitab hoopis filmi;

jne... jne...

-edit- ... NOTE: need olid esimesed 15 posti, mis siis saab kui teema kisub paarikümneleheliseks? ;)

[Muudetud: 23.11.2011 DazBoot]
u call me freak, cuz ay'em different...
... i call u freaks, cuz ya' all look same!
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 00:14
See on üks arvamus asjast, õigemini eelarvamus (ja seda kõige hullemas perspektiivis). Ma ei taha (ja ei hakkagi) siin ühtegi teist foorumit kiitma ega propageerima, aga ütlen anonüümselt siis, et see asi tegelikult toimiks, näen seda ju ise mõnes teises foorumis.

Aga mis oleks, kui teeks lihtsalt katseaja, ja proovime-vaatame, kas DazBooti mitte-optimistlik versioon peab paika? Kõik jääks endiseks, ainult need kõige lihtlabasemad küsimused oleksid ühes kindlas kohas, kus nad oleksid ka ("Otsi teemast") korral väga hästi kättesaadavad.

(Kui ma nüüd algataksin sellise teema, küsin esimese küsimuse, saaksin vastuse. Küsiks keegi järgmine, saaks vastuse jne. oletame kui jääbki toimima, kas siis kuuluks see teema koheselt siiski kustusamisele? )
See ju ei risustaks midagi, prooviks lihtsalt. Mina arvan et see õnnestuks küll.
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 00:22
Niimoodi kirjutas: DazBoot  

-edit- ... NOTE: need olid esimesed 15 posti, mis siis saab kui teema kisub paarikümneleheliseks? ;)

Reaalsus on selline, et lihtlabased küsimused ei arene nii suureks. Loomulikult kui inimene küsib kuidas midagi arvutis korda saata või kui küsitakse mingit põhjalikku arvamust mõnest asjast, mis on väga tõenäoliselt arenemas mingiks disgussiooniks, siis tehakse sellest ka uus teema, aga ma räägin just nendest "suvalistest" küsimustest, kus parima vastuse saabki anda üks-kaks inimest.
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 24.11.2011 00:24
Ma ei kujuta ette mis x foorumites sa käid kus mammut-teemad toimivad. Niipalju kui mina neid näinud olen on kõik üks suur pudru ja kapsad. DazBooti näide pole üldse kõige hullemas perspektiivis vaid täiesti tavaline interneti foorumi mammut-teema näide.

PS. Ma ei ähvarda midagi, aga mina igatahes sellisesse teemasse üldse ei vaata :rolleyes:
Minu jaoks on oluline, et ma saan teema pealkirjast juba aimu kas mul on mõtet teema sisusse süübida või mitte. Igat posti ma läbi kammima ei viitsi hakata kuskil suures teemas.

[Muudetud: 23.11.2011 margus]
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 00:29
Nuu jah... Vähemalt nüüd ma siis tean, et ei pea piinlikust tundma, et iga väikse küsimuse pärast uue teema teen.
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 24.11.2011 11:30
Niimoodi kirjutas: Gals  
(Kui ma nüüd algataksin sellise teema, küsin esimese küsimuse, saaksin vastuse. Küsiks keegi järgmine, saaks vastuse jne. oletame kui jääbki toimima, kas siis kuuluks see teema koheselt siiski kustusamisele? )

Miks selline teema peaks 'kustusamisele' kuuluma? Maha tõmmatakse üldiselt piraatlus ja kommerts, samuti isiklikud solvangud ja eriti purjus läbu (va sobivas alamfoorumis) - selline FAQ stiilis teema ei tohiks kellelegi varba peale kukkuda.

Muidugi, kui sa alustad mingi eriti lolli küsimusega (ei kujuta hetkel ette, millisega just, aga inimeste leidlikkusel pole kunagi piire olnud), siis võib ju nii juhtudagi:) Kui mõned vastused on eriti lollid (või teemavälised vmt), siis kustutatakse juba vastused, mitte teema. Kui üle poolte vastustest on eriti lollid, siis küll võib kogu teema veega alla minna.

PS. Üldhariduse korras - diskussioon on maakeeli vestlus, disgussiooni pole olemas. Inglise keeles on küll sõna 'disgusting', aga see pole kohaliku suhtlusega seotud. Või on?
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 12:15
Niimoodi kirjutas: Gals  
Nuu jah... Vähemalt nüüd ma siis tean, et ei pea piinlikust tundma, et iga väikse küsimuse pärast uue teema teen.
Selle pärast ära küll muretse, foorum ongi mõistlike küsimuste ja mõtete avaldamiseks kuhu teised saavad (samuti mõistlikke) lahendusi pakkuda.:)
Ma olen kindel, et paljud on saanud väärt nõu mitte ainult oma algatatud teemadest, vaid ka teisi lugedes.
Vaata kasutaja profiili
0
eevald
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 16:23
iga mees teeb endale oma teema siis. kus on tema küsimused
Vahet ei ole
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.11.2011 17:49
Jah, milles küsimus? Siiani veel töötab see variant. Lisaks, teemade kaaperdamine pole kunagi midagi head toonud, vaheletrügimised muudavad pudruks-kapsaks topicu (kuigi jah, kui teema-algataja on oma vastuse saanud, siis pole midagi selle vastu, kui keegi teine samas teemas analoogset asja küsib).

P.S. Seoses avaküsimusega, meenub eelmisest torufoorumist üks mammut-teema (võin eksida, aga kas polnud mitte Windows Vista arutelu, mis just välja tulnud oli?). Igatahes teema muutus 20+ leheküljeliseks, igal uuel postitajal oli oma küsimus/probleem, ning osad vastajad ei viidanud vastates küsijale. Teema muutus selliseks "juudi jõulupuuks", et keegi ei saanud enam aru, kes kellele vastas? :)
Mis siis veel rääkida üldisest "Lihtsa küsimuse" teemast?
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond