laur_laur
Toru
 
Registreerunud: 16.8.2009
Asukoht: kuskil...
Kasutaja on eemal
Tuju: vaata üles
|
|
Üsna varsti lähen lõpuekskursioonile Peterburgi ja tekkis selline küsimus, et kas ja kui paljudes kohtades on võimalik maksta Swedbank kaardiga?
Siia tuleks kirjutada midagi originaalset, aga ma praegu ei viitsi.
|
|
0 |
|
tanel534
Teenekas toru
  
Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal
|
|
|
Deebetkaart ei pruugi toimida tõesti. Krediitkaart oleks kindlam variant. Samas Swedbanki kliendina võid uurida ka Deebetkaart Pluss varianti, sellega mul endal küll kasutuskogemus välisriikides puudub.
|
|
0 |
|
Alexander
Toru
 
Registreerunud: 21.7.2009
Asukoht: L-Eesti
Kasutaja on eemal
|
|
Kuigi Peterburi on üks arenenumaid linnu Venemaal, siis noh, pelgalt Venemaa elule mõtlemine tekitab minus tunnet, et mõistlikum oleks sularahaga minna. Ise plaanisin suvel minna ja siis olin kindel, et lähen ainult sularahaga, paraku jäi sõit sedapuhku ära.
|
|
0 |
|
laur_laur
Toru
 
Registreerunud: 16.8.2009
Asukoht: kuskil...
Kasutaja on eemal
Tuju: vaata üles
|
|
Swedbank'i kodulehel on näiteks selline info:
Üldjuhul saate välismaal deebetkaarti kasutada samamoodi nagu Eestiski: tasuda ostude eest ning võtta automaadist sularaha. Mõnes riigis ei ole võimalik deebetkaarte kasutada. Kontrollige enne reisile minekut, kas Teie deebetkaarti saab sihtkohariigis kasutada.
Siia tuleks kirjutada midagi originaalset, aga ma praegu ei viitsi.
|
|
0 |
|
s3ri0us
Veterantoru
   
Registreerunud: 7.7.2010
Asukoht: Tallinn
Kasutaja on eemal
Tuju:
|
|
mingi protsendi võtab pank endalale ka kui välismaal välja võtad.
|
|
0 |
|
0n3_Sh0t
Toru
 
Registreerunud: 17.7.2009
Asukoht: Connecting...
Kasutaja on eemal
|
|
See jutt pole otseselt maksmise kohta, aga raha saab pangaautomaadist kaardiga kätte küll. See protsent, mis vahelt võetakse on tegelikult päris suur. Raha välja võtmine toimis ilusti. Kaardiks oli nüüdse Swedbanki kaart. Automaati ma kahjuks ei mäleta, ehk oli mingi vene panga oma, automaat asus muidugi hotellis. Linnaks oli tookord otsi, mis jääb Peterburist palju kaugemale kagusse. Aasta oli siis 2006.
Ma loodan, et tänaseks on automaate natuke rohkem ilmunud. Kuid nagu juba eelpool soovitatud on kindluse mõttes parem sularaha omada, kuna ei usu et igal pool kaardiga maksmine võimalik oleks, tegu on ikkagi Venemaaga.
Tsitaat Minuraha kodulehelt
| Välismaal deebetkaardiga sularahaautomaadist raha välja võtmise teenustasu sõltub mitmest asjaolust. Kui sinu pangal on sularahaautomaate ka mõnes välisriigis, näiteks Lätis, Leedus, Rootsis, Soomes, Venemaal, võib sinu jaoks sealsetest sularahaautomaatidest raha välja võtmine olla teenustasuta. Kui tegemist on riigiga, kus ei ole käibel euro, lisandub üldjuhul valuuta konverteerimise tasu. Kui võtad välismaal deebetkaardiga raha välja võõra panga sularahaautomaadist, tuleb maksta teenustasu. Tavaliselt on selleks fikseeritud summa, mille suurus sõltub pangast. Fikseeritud summale lisandub üldjuhul protsent väljavõetavast summast ning selle protsendi suurus sõltub konkreetse panga hinnakirjast.
Krediitkaardiga oma kontolt raha välja võtmise eest tuleb üldjuhul maksta teenustasu nii Eestis kui välismaal. Üldjuhul koosneb teenustasu kahest osast - fikseeritud tasu ning teatud protsent väljavõetavast summast. Teenustasu sõltub konkreetsest pangast ja krediitkaardist. |
[Muudetud: 5.4.2012 0n3_Sh0t]
|
|
0 |
|
Reeferer
Teenekas toru
  
Registreerunud: 20.7.2009
Asukoht: Tartu/Sõmeru(L-V)
Kasutaja on eemal
Tuju: Hihihiiii
|
|
Venemaale soovitan minagi sularahaga minna, igaks juhuks ka mingi kogus EURe kaasa, kuna endine miilits tihtipeale enne tutisti minema ei lase kui kviitung/pistis käes. Kuigi nüüd vist võid nõuda neilt, et enne kui midagi toimetama hakkad, paned telefonist diktofoni käima ning seejärel hakkad asja ajama ja uurima, mis neile päris täpselt sinu juures ei meeldinud, et hoidagi siis ära olukorda, kus sinult lihtsalt hakatakse pommima pistist mingite olematute ja jaburate süüdistuste alusel.. Aga see selleks, igal juhul on seal sularahaga lihtsam tegelda kuna palju väikesi poekesi, turuputkasi jms, kus saad tõepoolest venemaa odavamat poolt tunda(mida tegelikult klassieksursioonil piiterisse reaalselt ei tunne) ning neis putkades/butiikides kaardiga enivei maksta ei saa. Nagu ei saanud ka mäkis burksi eest, mis seeeest olid meeletult odavad, seal oli hind umbes nii, et kui meil oleks sama, oleks arvatavasti 90% noortest paksud nagu USAs.
Kokkuvõtteks mu soovitus, võta sulli kaasa, pole probleemi.
When things are tough, turn up the music and crack open another beer. Cause then at least you´ll have a beer.
|
|
0 |
|
kreator
Toru
 
Rate: 
Registreerunud: 26.9.2009
Kasutaja on eemal
|
|
dollarid, vana tallinn, tallinna kilud ja anne veski plaadid kaasa ja korras, mis siin keerulist?
|
|
0 |
|
Reeferer
Teenekas toru
  
Registreerunud: 20.7.2009
Asukoht: Tartu/Sõmeru(L-V)
Kasutaja on eemal
Tuju: Hihihiiii
|
|
Ot: tõsi Vana Tallinn seal tõesti hinnas, ma nägin kõige rohkem topelt hinda siinsega võrreldes.
When things are tough, turn up the music and crack open another beer. Cause then at least you´ll have a beer.
|
|
0 |
|
Hill6
Toru
 
Registreerunud: 25.7.2009
Kasutaja on eemal
Tuju: on kah eemal
|
|
Eesti panga kaartidega saab Peterburis maksta ja sularaha võtta .... rublasi muidugi ... enne peaks ikka pangast läbi käima ja uurima kas see panga kaart venemaal toimib ... ise pole kaua ..kaua aega venemaale saanud . aga poeg käis just Märtsis Peterburis ja rääkis , et saab küll väga hästi kino pileteid ... muuseumi pääsmeid ja sula raha võtta eesti kaartidega.
Bussi ja trolli piletid on ikka täpselt sama sugused kui 30-aastat tagasi ... aint maksavad 21 rubla... IRWW ( noo.. enam vähem nagu meilgi ...)
No igas asjas on midagi ... ole vaid ja leia see
|
|
0 |
|
laur_laur
Toru
 
Registreerunud: 16.8.2009
Asukoht: kuskil...
Kasutaja on eemal
Tuju: vaata üles
|
|
Minek on meil kruiisilaevaga Tallinnast, seega tahaks ka teada, mis võimalused laeva peal maksmiseks on? Laevaks Princess Anastasia.
Siia tuleks kirjutada midagi originaalset, aga ma praegu ei viitsi.
|
|
0 |
|
üljes
Noor toru

Registreerunud: 10.8.2009
Kasutaja on eemal
|
|
|
Multi koht, eur, taal, rubel, kõigega saab hakkama. Kõige vähem vaidlemist, lihtsam ja tüngavabam on sularaha.Nii soovitas kohalik mulle.
|
|
0 |
|
sohni
Toru
 
Registreerunud: 22.7.2009
Asukoht: Rakvere
Kasutaja on eemal
|
|
kui kasutada Krediidipanga kaarti siis ei ole vahet kus maailma otsas raha võtad .vahendustasu ei ole .peaasi on ,et ATM tunnistab Maestrot .
|
|
0 |
|