Tere!
Soov endale uut sülerit osta. Peaks vastama järgnevatele kriteeriumitele.
a. mille jaoks laptop ostetakse? kas seda veetakse kaasas või istub see kodus laual?
Laptop ostetakse peamiselt koju, aga veetakse ca 1-2 korda kuus kaasas (seljakotiga).
b. milline on selle laptop sihtotstarve - filmide vaatamine? töö cad'iga? mängimine? töö office'iga jne?
Nii üht kui ka teist. Kõige tihedamini Office, photoshop. Mõnikord ka mäng (ainus, mida mängiks oleks F1 2011 ja Dirt-ide seeria, ühesõnaga mingid rallimängud) ja ka videotöötlus (kuigi väga harva)
c. milline on selle arvuti eest väljakäidava raha hulk? kas on tarvis järelmaksu võimalust?
Maksimaalne summa, mida olen nõus välja käima on 580 eurot ja tahan otse välja osta. Ei taha jaurata järelmaksuga.
d. millised on muud erinõuded arvutile? kas aku peab kestma mingi hulga tunde? kas on tarvis mattekraani? mingit hulka mälu/kõvaketast? Kas on vaja mingit hulka usb/firewire/esata/hdmi jne sisendeid/väljundeid? blu-ray? kaal alla 2 kg?
Kaalu suhtes ei ole nõudeid. Kui on 2,5 kg, siis selle kannatab veel ära tarida. Aga kui on alla selle, seda parem. Aku kestvus, vähemalt 2 h. Sest kui liigun, siis on teekonnaks Tallinn-Pärnu maantee ja sel ajal saaks mõnd tööasja teha vms vajalikku.
e. millised on brandi/garantii nõuded? kas valite arvuti näitate kvaliteedi suhte järgi või tahate pigem ohutut valikut? kas sobib 2 garantii või peaks olema 3+?
Brandi eelistusteks on Lenovo, Dell või Toshiba. Garantii 2 aastat eraisikule.
f. muud nüansid
Kindlasti soovin seda, et oleks kohe op-süsteem peal.
Endale jäi äsja silma flexist üks Lenovo ja Toshiba. Ise eelistaks Lenovot, sest kergem ja väiksem. Aga mida spetsialistid arvavad neist isenditest?
Lenovo: http://flex.ee/3830-Lenovo-Thinkpad-Edge-E320-NWY3SMS-8GB
Toshiba: http://flex.ee/4176-Toshiba-Satellite-L750-1MH-Must
Parimatega,
hvaheme.







