Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Läbi teise ruuteri on netiühendus 4 korda aeglasem
onks
Teenekas toru

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: :thumbup:

[*] postitati 19.4.2014 09:46
Läbi teise ruuteri on netiühendus 4 korda aeglasem
Tere!

Ma pole võrgu teemal eriti terav pliiats ja mõisted ja põhitõed ei ole eriti selged. Olen varem wifi ruutereid üles seadnud ja saanud turvalised ühendused paika ja probleemide lahendused googlest kätte ning ka targemaks saanud. Praegu olen veel kaks päeva Valgamaal ja siin naise vanematele proovin netti paika seada ja on probleemid:

Praegu neil kodus juttude järgi "mingi vana kõu seade ja väliantenn ühendaud vist koos mingi modemiga veekindlasse karpi kõrgele postiotsa".
Valga lähedal levis aastaid tasuta wifi ühendus ja sellega püüti kaugelt internetti palju aastaid edukalt. Katuselt tuleb posti otsast alla vaid netikaabel ja 230V toitejuhe ja sinna seadmete juurde ligipääs oleks raske tegemine ja ettevõtmine ja "ah lass olla" :D.

Praegu see tasuta wifi tehti tasuliseks (olornet) ja kasutatakse seda sama. Speedtesti järgi on 1 megane allalaadimine ja väga korralik ühendus isegi.

Ma ei tea mis seadmetega seal tegemist on ja ka seadistusele ei saa ligi, nagu ruuteritesse peaks saama mingi ip aadressiga tavaliselt. Olen proovinud palju variante ja ka ipconfigiga saadud 10.0.90.1 ei toiminud..

Sai aga ostetud wifi ruuter TP-Link TL-MR3220 millel 3G modemi võimalus jne. Netipulgaga sai läbi selle ruuteri väga edukalt ja kiiret (nagu vähegi võimalik) internetti üle hoovi jagada mitmesse arvutisse. Kuna ilma mõjuva põhjuseta naise vanemad sellest wifist ei plaani loobuda, siis netipulga liitumist siia ei tule ja tahetakse kasutada ikka varianti et jagada seda internetti, mis juhtmega posti otsast tuleb. WAN pesasse panin selle netikaabli, seadistasin dynamic ühenduse, aga internetti ei pääsenud.. Muutsin wifi ruuteri ip ära sellelt 192.168.1.1 sellele 192.168.2.1, nagu ka ühikas olin sunnitud ja pärast seda pääsesin maailmale ligi, aga kiirus väga väga väga väga aeglane ja speedtestiga umbes 0,22 megane allalaadimine. Aeglane läbi wifi kui ka läbi tavalise LANi. Keelasin tulemüüri, aga see ei muutnud midagi. Googeldasin palju, aga sildamise asjast enam ei osanud aru saada ja et kas minu probleem on ikka sellega seotud, seega sinnakanti jäin hätta. Oli ka kirjas et vaja disableda DHCP, aga kui seda tegin, siis enam ruuterisse ligi ei saanud ja olin sunnitud tegema täieliku reseti ja otsast peale hakkama. Ning loomulikult netiühendust ka ei saanud. MAC kloonimine ei muutnud midagi ka.

Minu soov oleks lihtsalt jagada "katuselt tulevat internetti" läbi wifi ruuteri nii et kiirused jääksid samadesse piiridesse nagu tavaliselt jagamisega peaks olema, ja seda oleks vaja teha nii et wifi võrk oleks ikka parooliga kaitstud ja ilma et peaks seda kõrgele ehitatud kaadervärki hakkama alla tooma. Ja kui wifi ruuter vahelt välja võtta, et siis ka juhe otse arvutisse pistes oleks ligipääs maailmale kohe olemas nagu praegu.

Kas on võimalik?

Aitäh!
Vaata kasutaja profiili
1
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 19.4.2014 21:01
Nüüd olukord veel hullem. Enam otse kaabliga ühendades ei saa netti. Xp arvuti näitab nagu ühendus oleks ja "limited" märki pole. Pakette nagu liigub mõlemas suunas, aga ei suuda ühtegi lehte laadima hakata, nagu hakkab laadima ja näitab et "ühendatud" aga ei lae siiski mitte midagi ära. Pingimine ei toiminud. Kui aga reaalselt ühendus katkestada, siis kohe viskab "proovi uuesti" ette, muidu laeb väga kaua. Win7 arvuti aga näitab et ei ole internetiga ühendatud ja ka "limited" märk ees. Alguses ütles peale ühendamist, et vaja brauseri kaudu sisse logida. Meil paroolid olemas, ja mõnikord isegi viskas sisselogimise lehe ette, kuigi tuli välja et meil pidi olema siin erand ja pidime ka ilma logimata internetti kasutada, sest millegipärast siin ei toiminud logimise variant. Kui aga uuesti wifi ruuteri vahele panin, siis on netiühendus olemas, aga see sama aeglane variant.. Viimaselajal isegi ainult kaks korda aeglasem otseühendusest..
Ma ei saa aru milles on probleem, olen teinud hulga erinevaid restarte jätnud seadmeid elektrita pooleks tunniks jne, aga see katusel olev wifit püüdev seade, mille seadeid ma ei muutnud, ega osanud ega saanudki mitte kuidagi muuta, see enam ei lase vanaviisi internetti kasutada mitte ühegi arvutiga.. Tahaks loota et juhuslikult on teenusepakkuja viga, aga samas koos wifiruuteriga aeglane netiühendus siiski kuidagi ju töötab.. Kuidas on võimalik et netiseade saab iseenesest lõpetada normaalse töötamise kui mittemingisugust seadet ei muudetud ja ka restart ei muutnud midagi, aga läbi uue ruuteri siiski internetti jagab..
Vaata kasutaja profiili
-1
aeron
Veterantoru

Rate: ******

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Vaimselt tagasihoidlik

[*] postitati 19.4.2014 21:52
Et ma ise ka mingi ekspert ei ole - vähemalt mitte piisavalt, et siin kohe lambist soovitama hakata - siis jääb üle lugemist soovitada:
http://torrents.to/search/kickasstorrents/networking%20for%20dummie...

Head seera on see for dummies, asjad on mõnusalt lihtsalt kirja pandud:thumbup:
Päiksekiired meist jätavad tumedad varjud, vaikivad huuled kuid sisemus karjub! - K. Jancis
Elan! Usun! see on meie hea deviis, kuigi näkku puhub tundmatuse tuul... - J. Dolmatovski

Vaata kasutaja profiili
-1
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 20.4.2014 19:30
Ma püüan kunagi seda materjali uurida, aga praeguseks olen sealtmaalt ära tulnud ja ehk poole aasta pärast lähen uuesti sinna. Sai jätta see ruuteri variant, aga see kiirus oli nii talumatult aeglane et pandi juhtmed tagasi nagu originaalis oli ja kui homme iseenesest internetiühendus normaalseks taastunud ei ole, nagu ta iseenesest ebanormaalseks läks, siis võtavad naise vanemad ühendust interneti teenusepakkujaga ja loodavad ehk tehakse see ise kuidagi korda.. Ma ise ütlesin neile et soovitan mobiilse interneti varianti, seal külas on koormus ka üliväike ja levi täitsa ok ja mina sain oma maksimumkiirused kätte igal hetkel ja ka natuke üle piiri viskas kiirusetestimisel, seega varuga peaks netivõimsust olema. Väga mugav oleks panna see sama TP-Link 3g wifiruuter sinna katusele posti otsa veekindlasse karpi koos netipulgaga praeguse "wifipüüdja modemi" asemele ja pole mingit kaabeldust vaja ümber teha ja üuest wifi ulatub vabalt tuppa ja ka cat5 kaabel tuleb otse tuppa netiga sealt postiotsast, seega ideejärgi lihtne ja kiire ja mugav ümberehitus, mida on lihtne seadistada ja modifitseerida ja saab väga hästi arvutiga ligi, ilma et peaks sinna katusele hakkama ronima tulevikus.

Kuna levis ka mõte et tulevikutarbeks kõik toad ja kõrvalhooned varustada kaabeldatud võrguühendusega, siis tuleb lähiaastatel ehk suurem tegemine ehk ette võtta. Ma ise sinna lähima poole aasta jooksul suure tõenäosusega ei satu, kuid kui keegi oskab öelda mis probleemid mul võisid seal juhtuda ja kas need ka reaalselt minu põhjustatud olid, siis oleksin infost huvitatud, et tulevikus saaksin vigu vältida. Kuid olen loogilise mõtlemisega inimene ja lihtsalt modemi seadetele isegi ilma ligipääsemata ma midagi muuta ja valeks teha ei saanud, seega minu "süü" peaks olema väga hästi põhjendatud :D
Vaata kasutaja profiili
-1

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond