Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Erinevad lisa teenimise võimalused kodus?
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 15.1.2016 17:00
Erinevad lisa teenimise võimalused kodus?
Päris tööd ei saa veel teha, sest ülikoolis käib väga pingeline ja aega rööviv viimane aasta, kuid üüri on vaja tasuda ja millegi eest söögipoolist ka osta, siis tunnengi huvi, et millised on mõned 2016 aastal toimivad võimalused kasvõi väikse lisaraha teenimiseks?

Kindlasti ei mõtle ma mingisuguseid naiivseid "get rich fast" skeeme, mis on absurd ja lausvale. Sellist asja ei ole olemas.
Küll aga olen nõus päriselt kuidagi vaeva nägema ja kellelegi kasulik olema. Olen millegi sellise otsimise peale kulutanud päevi, vast isegi nädalaid, kuid edutult. Kõik pakkumised on laias laastus ühesugused: blogi pidamine, reklaami müümine enda kodulehel, eBays nänni müümine, youtube kanali pidamine jne. Absurdsematest näidetest võib välja tuua kõiksugused küsitluste täitmised, veebilehtedel klikkimised või siis nö. "mikro tööd". Need asjad lihtsalt ei toimi. Võib-olla äärmiselt suure ajakulu tulemusel on võimalik teenida mõni üksik dollar ühe kuu jooksul. See on kõik BS, vabandust väljenduse pärast.
Muidugi hoian iganädalaselt silma peal ka kodumaistel tööpakkumistel, aga müüjaks või koristajaks ma veel ei taha hakata (aga kindlasti hakkaksin lõppude lõpuks, kui lausa nälga hakkan jääma).

Küsimus on selles, et kas kodus arvuti abil mingi väikse lisaraha teenimine on üldse tänapäeval reaalsus, või on see ainult kuulujutt?
On inimesi, kes mängivad näiteks pokkerit, aga ma tean väga hästi, et minul pokkeri vaistu ei ole ja isegi nendest kellel on, võidavad kokkuvõttes ainult healjuhul 1%.
Millalgi teeniti lisaraha Bitcoinidega, aga see aeg on tavakasutaja jaoks nüüd möödas.
Olen kuulnud ka, et teenitakse nn. "gold farming" süsteemiga, kus kirjutatakse skripte mis neil kuskil Runescapes või WoW'is kulda koguvad ja seda siis reaalse raha vastu müüvad. Selle jaoks peaksin ma olema ilmselt ikkagi eluaegne vastava mängu fänn ja olema tõsine programmeerimisoskustega inimene - mida ma ei ole.

Kas see kõik on illusioon, või on reaalselt olemas võimalusi kodus raha teenimiseks?
Ja veelkord, rikkaks saamisest ma ei räägi. 200-300 eurot kuus üüri ja toidu katteks senikaua kui ülikooliga valmis saab, teeks juba väga õnnelikuks.

Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Kermit
Veterantoru

Rate: *****

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: krooks tuju on...

[*] postitati 15.1.2016 18:14
Viska kõik need eelnevad "ideed" kõrvale. Need on ametid, mis on mõeldud lollide ärakasutamiseks. Juutuubid ja blogid võtavad rohkem vaeva ja energiat kui mistahes koristajatöö. Sul läheb aastaid, enne, kui saad endale piisavalt jälgijaid, et hakata reklaamipinda müüma. Ja kui möla ei jookse, siis on see raisatud aeg.

Ise olen sellises seisundis, et füüsilist tööd teha ei saa. Kuid imekombel leidsin kevadel taksodispetšeri ameti, mida võimaldatakse teha kodus. Vajalik on arvuti, piisavalt suur monitor ja aega. Ja siis istud valves, mis on 12h jutti. Vajadusel saad teiste dispetšeritega aegu klappida. Palk on miinimum, kuid see-eest on tingimused head - kodukontor. Samal ajal saan nt õppida midagi, lugeda (oldschool värk, kuid tavalised raamatud on väga lahe kraam), joonistada või kasvõi mängida. Kui klient helistab, siis võtad vastu ja läbi tööprogrammi annad tellimuse taksojuhile. Minu jaoks väga ideaalne. Eduka tellimuse pealt saab veel lisaraha. Öövahetused on tulusamad, sest siis on autosid rohkem tööl ja ka kliente rohkem. Kuu alguses tuleb arvele küll väke summa (200 ringis), kuid nt pensionilisana vägagi hea variant.

Teises variandiks, mida olen ise teinud tööna, on tõlkimine. Inglise-eesti keeles, nt. Muidugi, mul mängis rolli tutvuste olemasolu. Aga jällegi amet, mida sai kodus teha ja endale sobival ajal. Tõlkisin subtiitreid. Nt Walking Deadi 3. ja 4. hooaeg, mida Fox näitas, on minu tõlgitud. Mitu hooaega Iceroad Truckerseid ja muid totraid sarju samuti. Aga oleks võimalik ka ilukirjandust tõlkida, kui selleks valmis olen. Hetkel seda ei soovi, sest on muid tegemisi.

Kolmas variant on see, et õpid selgeks Wordpressi ja selle struktuuri ning seeläbi saad teha kodulehti. Jah, endiselt tahetakse klassikalisi veebilehti, mis on mõeldud firma tutvustamiseks.

Millised on su varasemad töökogemused ja hariduskäik?
Vaata kasutaja profiili
0
kraska
Toru

Registreerunud: 22.10.2010
Kasutaja on eemal

[*] postitati 17.1.2016 11:33
Mul on sama probleem. Oleks veits lisaraha vaja, aga seda niisama ei tule.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
Kermit
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 17.1.2016 13:21
Juhiload on?
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 17.1.2016 13:24
Varasem töökogemus on olnud aasta Playtechis (QA). Sealt tulin omal algatusel ära, kuna ainult 3 semestrit jäi veel ülikooli teha ja nõme oleks see pooleli jätta. Pärast hakkab kripeldama ja kahetsema, et kõrgharidust ära ei teinud. Tulevikus igaljuhul lihtsam intervjuudele pääseda, kui haridus on ette näidata. Hariduselt käib siis infotehnoloogia baka praegu.

Minu jama on ka selles, et kui oled ikka korra juba mainekas ja hästitasustatud ettevõttes nn. päris tööd teinud, siis raske oleks järsku koristajaks hakata. Pigem tahaks nö. ajudega tööd teha, aga vot see võiks kuidagi kodune olla, sest kuhugi oma töötunde täis passima ei taha minna, kui samal ajal kaotan võimaluse tähtsates loengutes käia.

Samas koolist saadud programmeerimise ja veebi tegemise oskused on nii pinnapealsed, et nendega midagi iseenesest ei tee. Isegi kui ma Wordpressi selgeks saaksin, kus ja kuidas ennast siis müüa ja teenuse ostjani viia?

Load on. Mõtled Uberit?

[Muudetud: 17.1.2016 Gals]
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Kermit
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 17.1.2016 13:53
Uber või Taxify. Ülemus ütles, et juhid teenivad meil nt Tallinna keskmist taksojuhtide palka, milleks on 1100€. Ja tõesti, tööd on. Sõida ainult.
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond