Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Abi kahe Microsoft Accessi kodutööga.
abso
Toru

Registreerunud: 18.12.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 1.3.2016 12:35
Abi kahe Microsoft Accessi kodutööga.
Tere,

oleksin nõu palunud seoses kahe Accessi kodutööga. Teatud põhjustel sain andmebaaside tunnis käia vaid katkendlikult ning kahjuks ei ole ka ise antud teemaga väga kursis. Ehk keegi targem oskab nõu anda.

Nimelt, siis ülesanne nr1:

"Luua DDL lausete abil Accessi andmebaas, mis koosneb neljast tabelist ja seostada neid.
Koostada Macro.
Tabelid koosnevad järgmistest väljadest:
1.(Grupp) Kood, Grupinimetus
2.(Tudengid) Kood, Nimi, Grupp (viide esimesele tabelile)
3.(Ained) Kood, Ainenimetus
4.(Hinded) Kood, Tudeng (viide teisele tabelile), Aine(viide kolmandale tabelile), kuupäev, Hinne"

Ning siis ülesanne nr2:

"1.Koostada DDL lause, mis loob uue tabeli kahe väljaga VormistajaPerekonnanimi ja KliendiNimi.
2.Koostada DML lause, mis kannab seotud andmed uude tabelisse."

Segadus on hetkel seoses DDL ja DML lause koostamisega kuna mul pole õrna aimugi kuidas ning kus neid koostada. Kas tuleb kirjutada lihtsalt sql kujul tavaline query või kasutada visual basicut vm?
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
xps
Veterantoru

Registreerunud: 6.3.2010
Kasutaja on eemal

[*] postitati 1.3.2016 13:41
Need ei aita:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/180841
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff848766.aspx
?
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 1.3.2016 20:25
DDL - data definition language - selline SQL lause, millega luuakse/muudetakse/kustutatakse tabeleid, päringuid jmt sellist, mis on seotud andmete kirjeldusega
DML - data manipulation language - selline SQL lause, millega luuakse/loetakse/muudetakse/kustutatakse andmeid

Ehk siis DDL näiteks oleks 'create table xxxx' ja DML näiteks 'insert into xxxx(...) select ...'.

Vt ka http://stackoverflow.com/questions/2578194/what-is-ddl-and-dml

[Muudetud: 1.3.2016 DonQ]
Vaata kasutaja profiili
0
abso
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.4.2016 18:44
Tere, olen nende kahe asjaga nüüd uuesti tegelema hakanud ja veidi targemaks saanud, kuid mul oleks esimese ülesande kohta ikkagi veel üks küsimus. Nimelt kogu selle töö protsessi kohta.
Kas see peaks välja nägema nii, et ma võtan Accessi lahti, teen blank andmebaasi, sealt query designeriga uue query ning sealt siis kirjutan kõik vajaliku SQLiga üles nagu nt CREATE table jnejne?

Capture.PNG.png - 15kB

praegu on see asi mul teostatud umbes nii nagu pildid näha, kogu kood näha pole.

[Muudetud: 5.4.2016 abso]

[Muudetud: 5.4.2016 abso]
0
Rauno266
Veterantoru

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 6.4.2016 09:12
Niimoodi kirjutas: abso  
Kas see peaks välja nägema nii, et ma võtan Accessi lahti, teen blank andmebaasi, sealt query designeriga uue query ning sealt siis kirjutan kõik vajaliku SQLiga üles nagu nt CREATE table jnejne?

Täpselt nii. Küsin igaks juhuks, kas sa näed mingit teist varianti ka selle ülesande lahendamiseks? Ses suhtes, et su küsimus kõlab nagu sul oleks mitu erinevat ideed, kuidas see DDL osa käima peaks, aga pakutud variant tundub kõige loogilisem.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
abso
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 6.4.2016 09:42
Kusjuures ei ole, kuid kuna omast laiskusest ei viitsinud ma tundides regulaarselt kohal käia, siis kartsin et äkki on mingi teine viis mis minust kaarega mööda läinud on :)
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond