Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: SSD ketta ostuabi
s3ri0us
Veterantoru

Registreerunud: 7.7.2010
Kasutaja on eemal

Tuju: :)

[*] postitati 1.9.2016 13:49
SSD ketta ostuabi
Tere!

Oleks nõu vaja SSD ostmisel.
Läheb sülearvutile Asus ROG gt751jt.

Mida peaksin jälgima SSD ostmisel ja ehk oskate midagi soovitada, mis sobiks minu arvutile?
Soov on jätta ka tavaline 1TB HDD sisse.

Hind võiks jääda umbes 100 juurde ja maht 240-250gb, või siis kui hästi kallima plussid ära põhjendate, võib rohkem ka kulutada :)

Endale jäi see silma (loodetavasti sobib): http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakett...

E: Või peaks tegu olema mSATA-ga, kuna läheb läpakale? http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakett...

[Muudetud: 1.9.2016 s3ri0us]
Vaata kasutaja profiili
0
DaStoned
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Poke it, smoke it, drink it

[*] postitati 1.9.2016 16:32
Kui läpakal on vaba M.2 või mSATA pesa millesse kõvaketta saab ühendada, siis see on ääretult mugav variant SSD lisamiseks. Tavaline HDD jääb puutumata, tuleb ainult BIOS seada uuelt kettalt bootima ja OS uuesti installida. Sellisel juhul ei pea ka väga mahukat SSD-d ostma, sest oma suuremahulisi andmeid hoiad edasi HDD peal.

Sellega tuleb siiski piinlikult täpne olla, kas ja millise standardiga kõvakettaid su läpakas toetab. Samuti tuleks kontrollida et BIOS suudaks ka buutida. See võiks osaliselt kirjas olla sinu läpaka hooldusjuhendis (tootja kodulehelt), või googelda täpse mudelinumbriga. Muidu võib üllatusi tulla.

Mina olen ühele 2013 aasta suvalisele Dell Vostro 3360-le edukalt Samsungi mSATA SSD lisanud. Tuli veidi vaeva näha et selle BIOS selle pealt buutima saada aga muidu toimib suurepäraselt. Üks vanem Lenovo Thinkpad 420s nägi seda ketast samuti.
Vastupidise näitena: Thinkpad T460s omab küll vaba M.2 pesa WWAN mooduli jaoks,, aga sinna pesasse pole SATA signaali tõmmatud. Seega pole sinna SSD ketast võimalik ühendada.

Vaadates mingit suvalist juhendit (ei tea, kui palju see läpakas sinu mudelile sarnaneb) tundub, et seal on täiesti vaba koht teise kõvaketta jaoks ning mõlemad ühendused - M.2 PCI-E SSD ja tavaline SATA. Sel juhul pole suurt vahet, osta kumb odavam on.
https://rog.asus.com/15822014/gallery/gallery-g751-upgrade-guide/

[Muudetud: 1.9.2016 DaStoned]
On the left side of my brain, there is nothing right
On the right side of my brain, there is nothing left
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
1
s3ri0us
Veterantoru

Registreerunud: 7.7.2010
Kasutaja on eemal

Tuju: :)

[*] postitati 1.9.2016 19:05
Tänud põhjaliku vastuse eest. :)

Hinnavaatlusest jõudsin ka küsida, kuna torufoorum on väga vaikseks jäänud. 2 varianti pidi olema. kas siis 2x SATA või siis see teine, kus on m2 ja SATA. Eks pean lahti võtma ja vaatama, milline variant mul on.
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond