Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Millist füüsilist layout'i klaviatuuril eelistad?
lepak
Toru

Registreerunud: 23.5.2011
Kasutaja on eemal

[*] postitati 22.12.2016 15:54
Millist füüsilist layout'i klaviatuuril eelistad?
Panen küsimused kohe ritta, mis ma ikka pläkutan.

Nordic/EU/US? Eelistad suurt enterit või väikest? Suurt vasakut shifti või väikest? Kas programmeerid?
Vaata kasutaja profiili
1
Karlsson
Teenekas toru

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.12.2016 08:25
Endal nordic, enter suur, shift väike, vahel kirjutan skripti. Klaveri probleemiks see, et puudub ^ nupp.
US klaveri probleem oli selles, et kui nupud ümber EST tähestikku tõsta, siis puuduvad olulised nupud <>
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 23.12.2016 16:16
SWE/FI, ümber kleebitud eesti paigalduse peale; see sialdab väikest Shifti ja keskmist Enterit - programmeerin elu eest, st et sellega tööajal põhiliselt tegelengi. Õnneks rohkem keeltes, kus ei {} ega [] ega ka \| pole eriti vaja, samas parempoolne altgr (või ctrl+alt) on nii käpa sees, et ei takista need sulud ja kriipsud ka.

Mis su uuringu eesmärk on? Kui vaja kiiresti programeerida, siis mõtleks mina rohkem klahvide mehhaanika kui paigutuse peale.
Vaata kasutaja profiili
0
TigeKala
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

[*] postitati 23.12.2016 22:01
Niimoodi kirjutas: Karlsson  
Endal nordic, enter suur, shift väike, vahel kirjutan skripti. Klaveri probleemiks see, et puudub ^ nupp.
US klaveri probleem oli selles, et kui nupud ümber EST tähestikku tõsta, siis puuduvad olulised nupud <>

Proovi vajutada alt gr ,/. <> märkide jaoks. Pipe peaks saama alt gr+ - kombinatsiooniga
Vaata kasutaja profiili
0
kurjajuur
Veterantoru

Rate: *******

Kasutaja on eemal

Tuju: pole

[*] postitati 30.12.2016 08:07
^^^^^, ei tea, mul küll olemas. Alt gr ja ä teevad imesid.

[Muudetud: 30.12.2016 kurjajuur]
|ViimaneFM| Aim with the hand, shoot with the mind, kill with a heart like arctic ice.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Karlsson
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 30.12.2016 12:02
2x peab vajutama, siis saad 2x^ siis kustutad ühe ära. Sihuke imelugu on olemas jah. :) Lihtsam alt+94
--edit--
Vb seadistuses asi, aga normaalselt seda kasutada ei saa. Õnneks seda läheb suhteliselt harva vaja. Kui altg+ä ja tühik vajutada siis nagu toimib ka.

[Muudetud: 30.12.2016 Karlsson]
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 30.12.2016 23:13
See AltGr+Ä (^) on eesti paigutuses nn 'dead key' ja sinna järgi saab suuremat osa tähti vabalt kirjutada, ei pea tühikut vahele valima. Kombineerub ta (minu praeguse katsetamise järgi) vaid ageui-ga (âĝêûî); see võib küll sõltuda valitud keelest jmt. Minul õnneks seda ^ märki praktiliselt vaja pole läinud :)

[Muudetud: 30.12.2016 DonQ]
Vaata kasutaja profiili
0
DaStoned
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Poke it, smoke it, drink it

[*] postitati 5.1.2017 17:41
Füüsiliselt on mul standardsed 104 klahviga US klaviatuurid juba aastaid, samuti paigutused. Enamasti tarvis jänkistanis kirjutada ning progeda ilma et iga krõnksu ja kandilise sulu tarbeks AltGr poole peaks küünitama.
Vanasti ma kasutasin täppide ja tildede lisamiseks eesti tähtedele "en_US" Xwin klaviatuuripaigutusel asuvaid deadkey-sid. Sel suvel näitas kolleeg KDE "ee" layouti nimega "US keyboard with Estonian letters" mis on minu meelest üks ääretult mugav lahendus. AltGr all hoides saab klaviatuur Eesti paigutuse. Kõik täpitähed on pöidla ja keskmise sõrmega väga mugavalt kättesaadavad. Samuti tulevad eurod mida US klaviatuuril muidu vist pole.

Windowsi all pole sellist lahendust veel viitsinud häkkida, seal on ka kirjutamist vähem. Vahetan Win-Space abil US/EE paigutuste vahel nagu kilplane muidu.
On the left side of my brain, there is nothing right
On the right side of my brain, there is nothing left
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Kermit
Veterantoru

Rate: *****

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: krooks tuju on...

[*] postitati 28.1.2017 20:00
Mul on veidi omapärasem probleem. Hiljuti vahetasin oma vana rapoo slim-klaveri välja Acme BK01. Tore, minimalistlik ja mugav väike klahviplaat. Paraku kodus avastasin, et nii vaffa ta ikka pole, nagu lootnud olin. Jälle vaja ümber harjuda asjadega.

acme_4770070874271_images_637161157.jpg.jpg - 150kB

See, et (ilmselt) EN paigutuse tõttu pole ÜÕÄ ja Ö oma õigetes kohtades ja mul see märkamata jäi, on mu enda süü. Aga see, et F-nupud ei tee mitte seda, mida nad põhiliselt tegema peaks, vaid hoopis ainult multimeediafunktsioone käivitavad. Vot sellest aru ma ei saa. On proovitud kõiksugu nupukombinatsioone, kuid selle klaviatuuriga F5 mulle browserit ei ava.
On ehk ideid kellelgi, mida annaks ette võtta, et saada funktsiooninupud tööle vaid vastaval juhul (s-o siis kui Fn vajutada, mitte by default), mitte kogu aeg...?
Ja ega ma teda saa ka poodi tagastada, sest uutesse kohtadesse juba sai kirjutatud veekindla vahendiga täpitähed ja need on juba ''käppa'' kulunud. :smilegrin:
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond