Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Lenovo Y50-15 üks videokaartidest ei funksi
Eczema
Teenekas toru

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 6.1.2018 13:26
Lenovo Y50-15 üks videokaartidest ei funksi
Tervist!

Probleem pealkirjas nimetatud läpakaga. Nimelt ühel heal päeval ei lähe ükski mäng ega programm enam käima mis kasutab võimsamat videokaarti. Klikkides mängule/programmile lööb ette sinise ekraani (0x0000116, nvlddmkm.sys error). Viitab justkui sellele, et videokaardiga mingi jama (masinas neid kaks: Intel HD 4600 ja GTX 960M).
Uninstallisin läpakast kõikvõimaliku Nvidia kraami pluss kustutasin ka kaardi enda, restardi tehes leidis kaardi uuesti üles, lasin peale uusimad draiverid kuid endiselt taob ette BSODi kui üritan teist kaarti käivitada.

Kas teise kaardiga on aamen või saab teda veel kuidagi päästa? Ei tahaks nagu uskuda, et ta läbi on põlenud, sest arvuti justkui leiab ta üles. Samas ei imestaks kui ta otsad on andnud, tunnistan ausalt, et viimase paari aastaga on ta kõvasti kuuma saanud.

Kuidas toimida, et saada kindel vastus kas kaart on läbi või ei?

EDIT: Lisasin CPUID andmed, ehk on sellest abi

[Muudetud: 6.1.2018 Eczema]

Untitled.jpg - 149kB
Twygen's Channel: Youtube | Soundcloud Take a look how the highest level looks like! aka new shit : Youtube | Soundcloud
Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 6.1.2018 17:22
Proovi downgradeda driverid.
Vaata kasutaja profiili
1
Eczema
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 7.1.2018 02:37
Proovisin, võtsin ette pisut vanema versiooni. Installisin ära ja peale seda hakkas arvuti vabsee lootusetult kinni jooksma (mitte ükski asi ei funksi kuni ise jõuga arvutit nupust kinni ei pane). Lähen siis safe modesse, uninstallin draiverid ja kustutan device (normaalses keskkonnas seda teha ei saa kuna kiilub koheselt kinni), login normaalses keskkonnas sisse ja töötab jälle nagu kulda. Valin jällegi erineva draiver versiooni, installin ära ja hakkab kogu pull jälle kohe otsast peale. Vahel kiilub juba isegi "Welcome" screeni peal kinni.

Tegin formati. Peal on hetkel ainult tavalise videokaardi- ning võrgukaardi draiver. Töötab hästi, aga endiselt on nii, et nii kui Nvidialt miski peale installin hakkab arvuti lootusetult kinni jooksma.

Kuidas edasi peaks toimima?
Twygen's Channel: Youtube | Soundcloud Take a look how the highest level looks like! aka new shit : Youtube | Soundcloud
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aina paremaks läheb

[*] postitati 7.1.2018 03:38
Win10? Maailm räägib, et mingi jama jah. Kui juba nkn formati tegid, proovi Win8!
Teine variant: "Seemed to be the Nvidia driver, doesn't like 358.50. 355.98 Seems to work just fine."
Ehk siis proovi Nvidia 355.98 versiooni.
u call me freak, cuz ay'em different...
... i call u freaks, cuz ya' all look same!
Vaata kasutaja profiili
1
tanel534
Teenekas toru

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 7.1.2018 08:40
Ma olen ühe nõks vanema ASUSe läpaka peal GT 740M draivereid downgradenud ja see paistabki olevat puhas loomkatse, milline draiveri versioon parasjagu Windows 10 peal stabiilseks jääb (ilma BSODe tekitamata).

NB! Paistab olema üldlevinud rahvusspordiala peale igat suuremat Windows 10 versiooniuuendust nüüd siis vähemalt 2 korda aastas :)
Vaata kasutaja profiili
1
Eczema
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 7.1.2018 17:08
Tere jälle!

Esiteks vabandused, et Windowsi versiooni kohe alguses ei tutvustanud. Tegu oli siiski seitsmega. See selleks. Installisin kümne. Peale installi leidis Windows automaatselt videokaardid üles ning installis neile uusima tarkvara (Nvidiale 376.54 versiooni) ning nagu arvata võis hakkas arvuti taaskord kinni kiiluma. Õnnestus see kraam maha lasta ja DazBoot´i soovitatud 355.98 peale lasta ning täpselt sama kala käis edasi. Arvuti taob erroreid, et draiveri viga (pilt 1) kuni lõpuks tuleb ette sinine ekraan koos erroriga (pilt 2) ning restart. Ja jällegi - nii kaua kuni arvutis pole mitte midagi mis on Nvidia siis on kõik 5+ kuigi kui Nvidia draivereid pole peal siis leiab arvuti ikkagi teise videokaardi üles (pilt 3).

Kuna see Windowsi pidev formattimine ja installimine on üsna aeganõudev tegevus ja sisuliselt kogu minu nädalavahetus on sinna alla läinud siis kas mul on mõtet üldse kaheksaga proovida kui seitse ja kümme mõlemad Nvidiaga näkku panid?

Kui kogu see pull üldse pihta hakkas siis oli minu arvutis aasta otsa olnud üks ja see sama Nvidia videokaardi draiver, ei olnud mingisuguseid hiliseid softiuuendusi.

Ühesõnaga olen ma hetkel omadega täiesti sassis ja ma ei saa siiamaani isegi sellest aru kas see on softi- või raua viga.

Untitled.png - 7kB 20180107_154956.jpg - 1.9MB Untitled2.jpg - 10kB

Kas annab veel miskit omal ära teha? Tasub ikkagi Win 8 ka peale panna ja sellega proovida?

[Muudetud: 7.1.2018 Eczema]
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 8.1.2018 21:59
Ikka rohkem raua probleemi poole kisub - eriti kuna varem probleemi polnud.

Kuna lõplik viga on dirver power state failure, siis võid ju uurida, kas power optionsite all (Power options, Plan settings, Advanced) on su NVidia näha ja kui on, kas seal selle seadistuse muutmine "Maximum performance" peale muudab midagi. (Minu pildil on Inteli graafika, kuna mul muud pole näidata - see ei peaks sind segadusse ajama.)

Selle asjaga sain ma ühes masinas võrgukaardi käima, aga sinise ekraani andis see küll vaid Win update ajal.

A kui see ei aita, siis kardetavasti kaardi (või toite) probleem.

poweroptions.jpg - 78kB
Vaata kasutaja profiili
1
Eczema
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 9.1.2018 18:26
DonQ, kas see on hea või halb kui mul ei ole Nvidiat seal nimekirjas? Ainult see lahjem Inteli kaart hakkab silma. Igaks juhuks kontrollisin device manageri ja seal on kaart hetkel olemas:mad:

Eilsest saati olukord selline, et Win 10 installis ise mingid draiverid peale ning arvuti töötab vähemalt stabiilselt. Seda nii kaua kui üritan mingi mängu või programmiga üles äratada Nvidiat, siis hakkab arvuti taaskord üleval näidatud erroreid ette lööma, lõppeb see sinise ekraani- (driver_power_state_failure) ja restardiga.

1.jpg - 52kB 2.jpg - 17kB

[Muudetud: 9.1.2018 Eczema]
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 9.1.2018 21:48
Pole aimugi, kas see on hea :( See võib lihtsalt tähendada seda, et selle kaardil ei ole erinevaid "power state" olemas (või pole neid võimalik arvuti poolt juhtida, mis teeb sama välja).

Aga rohkem mõtteid mul kahjuks pole. Läpaka sees ei saa rauda ka meelevaldselt vahetada; temperatuuride alusel ei mõjuks vist puhastmine ka.
Vaata kasutaja profiili
1
Adebisi
Toru

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 9.1.2018 23:07
NVIDIA kivi läbi või emaplaadi küljest kuumaga lahti tulnud. Kui remonti ei taha masinat viia ja tahad edasi kasutada siis keela NVIDIA device manageri alt ära või kui võimalus on siis üldse BIOS'ist.
Vaata kasutaja profiili
1
Eczema
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 10.1.2018 00:04
Kurat võtaks, kaks ja pool aastat vana masin küllaltki asise videokaardiga ja nüüd järsku selline keberniit.

Mis seal ikka, pakime selle teema (ajutuselt) kokku ära. Eks ma harutan ta lahti (õnneks varasem kogemus puhastamise näol olemas) ning vaatan mis sealt seest välja tuleb. Kui mõistus peale ei hakka viin mõne teadjama mehe kätte ja eks ma siis kriban siia ka kui targemaks saan. Ehk säästab see teema mõnele mehele nädalavahetuse! :smilegrin:

Tänud kõigile, kes vaevusid mind aitama,
jõudu &edu!
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond