Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: 30GB Kadunud
priitsaks
Toru

Registreerunud: 11.5.2011
Kasutaja on eemal

[*] postitati 9.3.2018 09:32
30GB Kadunud
Tervist, nimelt on mul arvuti SSD-lt kadunud umbes 30GB ruumi. Tegin pildid ka, et kogu kettal olev kraam kokku (ka kaustad, mis pole nähtaval) ja eraldi ketta näidust. Aru ma ei saa, kuhu see ruum lihtsalt üleöö kadus. Keegi oskab aidata ?

cfiles.jpg - 45kB drives.jpg - 190kB used.jpg - 63kB
Vaata kasutaja profiili
0
Karlsson
Teenekas toru

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 9.3.2018 14:40
Vajuta WIN + R ja kirjuta sinna diskmgmt.msc
Oota natuke ja näed ära mis kettad kasutuses ja kui palju jne.
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 9.3.2018 18:39
Oled sa kindel, et üleöö?
Lisaks ei näita see esimene pilt kõiki asju. Restore Pointid ja Volume Shadow Copyd jm süsteemsed imeasjad ei pruugi seal kajastuda.
Ma otsiks mingi mittetasulise vidina, mis kettaruumi graafilise analüüsi teeb; tõsi, ka need ei pruugi kõigele pihta saada - aga võib-olla, kui sa nad run as administrator käima paned, saavad kah. Ma kahjuks ei oska ühtegi konkreetset vidinat soovitada.

No ja sa võid käsuaknas (cmd) chkdsk käima lasta - ilma parameetriteta see midagi ei paranda, aga näitab ära, kui kasvõi vaba ruumi arvestus lihtsalt katki on.
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 9.3.2018 21:41
Suht jah üleöö. Täis ta hakkas saama täna, kui ma mõned asjad juurde tõmbasin, aga u.30 gb oli siin juba paar päeva tagasi kadunud. Kunagi pole olnud nii, tõmban blokki kõik c kettal (panin ka, et näitaks hidden files and folders), näitab ära ja vaatan palju muidu näitab vaba ruumi. Ei klapi seekord. Alati on klappinud enam-vähem.

CHKDSK ütleb, et : Access Denied as you do not have sufficient privileges. You have to invoke this utility running in elevated mode.
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 10.3.2018 14:21
cmd aken käivita "as administrator".
Vaata kasutaja profiili
0
karlorg
Noor toru
**

Registreerunud: 28.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 10.3.2018 18:10
Se ka näitab hästi https://windirstat.net/
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

Tuju: aina paremaks läheb

[*] postitati 10.3.2018 23:40
Ma lihtsalt küsin igaks juhuks: sa mainisid, et oled midagi juurde tõmmanud. Ega sa juhuslikult midagi kustutanud pole ning recycle bin'i tühjendada unustanud?
u call me freak, cuz ay'em different...
... i call u freaks, cuz ya' all look same!
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 12.3.2018 18:32
Niimoodi kirjutas: DazBoot  
Ma lihtsalt küsin igaks juhuks: sa mainisid, et oled midagi juurde tõmmanud. Ega sa juhuslikult midagi kustutanud pole ning recycle bin'i tühjendada unustanud?

GTA V oli peal, aga selle võtsin maha, et ruumi juurde saada. Põhiliselt oli GTA teise ketta peal, C: peal oli ainult osa sellest, mingi , mis selle jama juurde käivad, igatahes uninstallisin ammu terve selle kupatuse maha, aga ruumi juurde ei tulnud. Tegemist polnud kusagilt torrentiga tõmmatud versiooniga, ostsin internetist.

Aga, et nüüd juurde tõmmanud, jah olen aga ma ei saa installeerida, sest kettaruumi nagu piltidelt näha, pole selle jaoks piisavalt. Sai helikaardiga kaasa stuffi, mida tahaks paigaldada. No prügikast on kohe peale kustutamist teine asi, mida vaatan, et ka see oleks tühi, teinud olen ka kõik Clean UP-i jne asjad, see 30 GB on aga ma ei kujuta ette mille all või kuhu ta kadus.
Vaata kasutaja profiili
0
DazBoot
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

Tuju: aina paremaks läheb

[*] postitati 13.3.2018 16:28
karlorg pakutud windirstat on tegelt hea proge, vana küll 15 aastat, aga hea. Olen ammu proovinud. :thumbup:
u call me freak, cuz ay'em different...
... i call u freaks, cuz ya' all look same!
Vaata kasutaja profiili
0
Adebisi
Toru

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 13.3.2018 18:50
Kettakontrolli ehk check disk'i oled teinud?
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 14.3.2018 07:11
Ma ostsin uue SSD, 256GB 125GB jätsin sisse. Aga uuega on sama lugu, et 30GB on läinud, seega, ma ei saa nüüd midagi enam aru :) Võtsin kõik USB seadmed maha, ikka on ka uuel kettal 30gb lihtsalt ma ei tea kuhu, läinud. Kellelgi on olnud analoogne probleem ja oskab kogemuste põhjal nõu anda ?! Minu mõistus on otsas, ma ei saa nagu üldse enam aru. Arvuti on sama juba mitu aastat, kunagi pole sellist jama olnud, et ta arrestib 30GB maha. Windowsi installides näitab, jah 256, võib fotmati ka üle teha, nagu ma tegin siin vcana ketta puhul. Nagu windows käima läheb ja ma vaatan kettaruumi, siis on sealt 30GB maas, kuigi enne installimist näitab, et kõik on ok. Asi ei sa olla windowsis, mida ma installin, kuid probleem võib olla selles. Kuigi ma ei saa aru, miks nüüd äkki. Mainin ära ka, et jama hakkas peale seda, kui ostsin......just jäi mainimata, ostsin ajutiseks kasutamieks ja, et GTA V käimaläheks, uue videokaardi, kiiruga ostetud, aga parem kui eelmine, praegune uus on siis : Geforce GT 730 2GB, kas nüüd see võib sellist jama tekitada ? Nagu kaart kui selline, võtab maha 30 GB kettamahust ? Ma nagu ei taha seda uskuda ! Lisaks, mul ei näita eelmist SSD-d 125GGB, DELL on Bios,, nii kiiresti käib, et ma ei jõua lugeda, kuidas BIOS-i saab. Keegi teab, mis klahvi hoida ? Maolen ise töötanud arvutifirmas tark- ja riistavara parandamine, hooldus jne. See oli kõik oma 8 aastat tagasi. Ok ma ei hakka oma elulugu siin ...keegi teab öelda, milles see probleem olla võib ?
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 14.3.2018 07:17
Niimoodi kirjutas: Adebisi  
Kettakontrolli ehk check disk'i oled teinud?

Jah, olenb teinud, on ka uus ketas SSD 256GB nüüd, sama jama, 30GB on lihtsalt ma ei tea kus. Sest kettal olev kraam , just värskelt installitud Win7 64 Bit, ei võta ju 38GB, see ei ole normaalne. Jah kui ma kettal kõik blokki panen, ka siis hidden files, siis näitab, et 11 GB või noo, kui aga vajutan kettal (nagu eelmisel) siis näitab, et lkasutusel on ligi 40 GB. Ma arvasin, et asi on süsteemis, WIN-is, aga peale mitut installi, paistab, et asi on keerulisem. Kas tõesti videokaart MSI GT 730 ajab jama, sest kui ma meenutan, siis peale selle ostu ja paigaldamist tekkis ka mälu probleem. Kas nagu tõesti võtab videokaart, mis pole isegi installitud (mõtlen siis windowsi starti kohe peale selle installi) sellist ruumi. 2GB kaart. Ma nagu ei taha seda uskuda, samas, kes siin enam teab, odav kaart, maksis mingi 75 umbes, eurot.
Vaata kasutaja profiili
0
karlorg
Noor toru
**

Registreerunud: 28.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 14.3.2018 07:43
Palju arvutil mälu on? http://www.tomshardware.co.uk/forum/284299-32-windows-ultimate-inst...
Vaata kasutaja profiili
0
Adebisi
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 14.3.2018 12:42
Kui paigaldusplaat mingi igivana on siis peale uuendusi võib windows'i kataloog üpris suureks paisuda küll. Ja nagu karlorg linkis siis su 16GB ramiga masinal läheb talveune faili jaoks juba 16GB ära + pagefile ming paar GB.

Kui peale win'i uuendusi ruumi tagasi tahad siis, disk cleanup'i tehes vali Clean up system files ja sealt windows update. See põhimõtteliselt intregeerib uuendused niimoodi süsteemi, et neid enam uninstallida ei saa aga võid võita päris mitu GB mahtu.
Täpsemalt võid selle kohta lugeda: https://support.microsoft.com/en-us/help/2795190/how-to-address-disk...

Ja kui talveune asemel pigem sleep'i kasutad siis võid selle ka kinni keerata ja oma 16GB vabaks saada.
Start - otsingusse kirjuta CMD - parem klõps, otsingus tekkinud CMD või Command Prompt'i peal Run as Administrator - sinna kirjuta: powercfg.exe /hibernate off - peale restarti peaks ruum tagasi olema.
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 15.3.2018 10:02
Ma ostsin uue SSD, vana jätsin siisse, uuega sama lugu, 30 GB on kadunud, ma eitea kuhu-See ei ole normaalne. Ma võtsin ka Focusite jne USB-d tagant ära, ei aidanud. Ma tõesti ei tea mida teha. Sest kui uuel SSD-l samuti näitab, et 30GB on kadunud, mis ma peaksin tegema ? Ma olen arvutifirmas töödanud ja ma ei ole mingi pehmemõistusega, aga see tõesti, tekib suur küsimärk !
Vaata kasutaja profiili
0
togli
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 15.3.2018 12:13
Vaata mõne ketta progega (Disk Utility) kas ehk win ei ole nii suurt varjatud partitsiooni kirjutanud. See sunnik hoiab osa infost seal. Winni enda vahendid vist seda ei näita ega kustutada ei lase, vaja mingi teise tootja vidinat.
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 18.3.2018 11:50
Niimoodi kirjutas: Adebisi  
Kui paigaldusplaat mingi igivana on siis peale uuendusi võib windows'i kataloog üpris suureks paisuda küll. Ja nagu karlorg linkis siis su 16GB ramiga masinal läheb talveune faili jaoks juba 16GB ära + pagefile ming paar GB.

Kui peale win'i uuendusi ruumi tagasi tahad siis, disk cleanup'i tehes vali Clean up system files ja sealt windows update. See põhimõtteliselt intregeerib uuendused niimoodi süsteemi, et neid enam uninstallida ei saa aga võid võita päris mitu GB mahtu.
Täpsemalt võid selle kohta lugeda: https://support.microsoft.com/en-us/help/2795190/how-to-address-disk...

Ja kui talveune asemel pigem sleep'i kasutad siis võid selle ka kinni keerata ja oma 16GB vabaks saada.
Start - otsingusse kirjuta CMD - parem klõps, otsingus tekkinud CMD või Command Prompt'i peal Run as Administrator - sinna kirjuta: powercfg.exe /hibernate off - peale restarti peaks ruum tagasi olema.

Ei kasuta mingeid sleepe ega midagi taolist. Eks ma uurin neid programme. Pole jah loogiline, aga see ruum kadus lihtsalt üleöö. Mul on üldse kahtlased probleemid, mida isegi ei usuta, et mul on, aga lihtsalt on. Maolen nagu jama magnet, samas ma ei tee ise midagi valesti.
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 18.3.2018 11:58
Huvitav on see, et vana SSD on kadunud. Installisin ID kaardi tarkvara kui ma ei eksi ja natuke enne installi lõppu ilmus korraks see vana ketas My Computeris mõneks sekundis ja siis kadus uuesti.
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 18.3.2018 13:32
My Computer pole näitaja. Disk Management ütleb mida?
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.3.2018 18:21
Niimoodi kirjutas: DonQ  

Kust ma selle veel saan ? Üldse, ma viskan selle pasa vastu seina. Ma ei tea kas on keeruline teha asju, mis TOIMIKSID KA ! Näiteks ühte browserit, millega saaks kõik asjad ära ajada. ID-Kaardi asi on ok peal, kõik sätitud jne bla bla, aga vahepeal mozilla lihtsalt peksab segast, ikka pean IE-d kasutama. Nüüd tahtsin uudiseid lugeda, vajutan, et logi sisse, laeb ja kõik, ei mitte midagi, ei mingit veateadet ei muffigi. IE-ga sain kohe sisse, mozillaga sain ka varem, aga LIHTSALT ÄKKI enam ei saa ja kõik. Videokaardi ostsin uue, mõtlesin, et oleks vaja ja eks need draiverid ka jamasid, mõtlesin, et selle mudeli jaoks uusi enam ei tehtagi võib-olla. Uue kaardiga sama jama, youtube on ok aga teistes klohtades videoid vbaatad, 50:50 kas sa saad seal vaadata rahus või tekib tahtmine kast vastu seina visata, sest videokaardi draiver lihtsalt jookseb kokku. Siis mingi täiesti lambist tegevuse juures, just arvuti käivitanud, jookseb asi kinni, angu mingi krdi win 95, viskab sinise tausta ette mingi haige mölaga ja teeb restardi. Jne jne, uus win on peal, ikka mingi jama jama otsa iga krdi päev. maei saa aru, kas keegi on mulle needuse peale pannud, või mis jama see on, kluhu ma ka käe külge ei paneks, see kohe läheb katki võihakkab streikima. Muidu rahulik vend, aga püüa olla, kui kõik tehnika hakkab sulle lihtsalt segast ajama. Ja mis kõige parem, mitte keegi ei oska seletada. Arvutitehnik käis ise kohal, vahtis lolli näoga, paigaldas mulle ISIKLIKULT kõik asjad ISE üle alates windowsist lõpetades kõige väiksemate vidinatega, mida kasutan, IKKA on jama ja ta ei saanud ka aru, mis toimub. Lisaks, ta läks näiteks killsometime.com vaatas paari videot, ei midagi pole häda, istun ise arvuti juurde, valin video ja plaksti, jooksis video draiver kinni, no oskab keegi seletust leida sellele või ???? Sest minu faking mõistus on otsas. See on juba mingi krdi voodoo teema siin.
Vaata kasutaja profiili
0
Eczema
Teenekas toru

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 24.3.2018 18:50
Niimoodi kirjutas: priitsaks  

...kluhu ma ka käe külge ei paneks, see kohe läheb katki...

Sa peaksid lammutajana kuskile tööle minema... :smilegrin:
Twygen's Channel: Youtube | Soundcloud Take a look how the highest level looks like! aka new shit : Youtube | Soundcloud
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 25.3.2018 13:05

Kust ma selle veel saan ?

My Computer (This PC), paremklikk, Manage - sealt leiad.

Siis mingi täiesti lambist tegevuse juures, just arvuti käivitanud, jookseb asi kinni, angu mingi krdi win 95, viskab sinise tausta ette mingi haige mölaga ja teeb restardi.

Kui sa seda haiget möla rahvale ei presenteeri, siis kvalifitseerub raua probleemiks (raua alla kuulub ka BIOS jmt selline madala taseme värk).
Haige möla kohta leiab sissekande Event Viewerist (see on üsna Disk Management läheduses; kui sul on masin eesti keeles, siis sorry, ma neid tõlkeid ei tea). Siis on olemas igasugused blue screen info vaatajad, ma vanasti kasutasin seda: http://www.resplendence.com/whocrashed
Vaata kasutaja profiili
0
togli
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 25.3.2018 14:43
Event Viewer -i leiad kohe kui Start nupul klõpsates avanevasse otsinguaknasse Event Viewer toksida või kleepida.

Event Properties püüab ka tõenäolist põhjust oletada:

Event Viewer.jpg - 97kB

Edit: Eestikeelses arvutis Kettahalduse nime all oleva Disk Management -i leiad: Start nupp ja programmi otsingu aknasse diskmgmt.msc

Seda vidinat (ja palju muud) ei ole kodukasutajale mõeldud versioonide menüüdes välja toodud (et tädi Maalid asja lootusetult pekki keerata ei saaks).

[Muudetud: 25.3.2018 togli]
Vaata kasutaja profiili
0
Duzubi
Toru

Registreerunud: 23.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 26.3.2018 09:43
Ma katsun võimalikult viisakalt öelda.

Kasutaja jaoks, kes pidevalt räägib, kuidas ainult temaga mingid seletamatud asjad toimuvad, tema mitte midagi valesti ei tee, arvuti alatasa müstilisel kombel rikki läheb/aeglaseks jääb/pahavara täis on/ei käitu nagu vaja ja kes seejuures oma arvutialaseid teadmisi üle hindab, on sobiv valik OSX. Ehk siis - osta Mac, kus on püütud asjad teha nii, et kasutaja ennast hästi tunneks ja peetikeeramisvõimalused kardina taha peidetud on.
Vaata kasutaja profiili
1
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 26.3.2018 11:08
Niimoodi kirjutas: Duzubi  
Ma katsun võimalikult viisakalt öelda.

Kasutaja jaoks, kes pidevalt räägib, kuidas ainult temaga mingid seletamatud asjad toimuvad, tema mitte midagi valesti ei tee, arvuti alatasa müstilisel kombel rikki läheb/aeglaseks jääb/pahavara täis on/ei käitu nagu vaja ja kes seejuures oma arvutialaseid teadmisi üle hindab, on sobiv valik OSX. Ehk siis - osta Mac, kus on püütud asjad teha nii, et kasutaja ennast hästi tunneks ja peetikeeramisvõimalused kardina taha peidetud on.

Vaadake, kõige parem on see, mida ma nüüd ütlen - ma töötasin edukalt arvutifirmas nii riist- kui tarkvara hooldus,parandus jne. Mul said kõik asjad korda, ma olin nr.1 töötaja, ja ma olen olnud mitmes arvutifirmas tööl. Aga nüüd lihtsalt hakkavad veidrad asjad toimuma ! Ei ole mul mingit pahavara ega midagi. Win on uus, NOD 32 Security on peal, kõik peaks justkui üli ladusalt sujuma, aga ei. Iga liigutust pean salvestama, sest ma ei tea, kuna viskab mingi sinise tabeli ette, mingi jamaga, mida ei jõua lugedagi, kui tuleb restart. Mind hulluks pidada pole alust, no on jah eelmise postituse põhjal, aga ma olen täiesti adekvaatne, töötan juristina nimelt. Lõõgastuda tahab meist igaüks. Muusika produtsendina ma soovin tõesti, et mul neid jamasid ei esineks. Ja tõesti, nagu Te mainisite, olen kaalunud MAC-i ostmist, sest telefon on juba Apple algusaastatest olnud iPhone ja oman ka hetkel kõige uuemat. Soovitus on hea ja ma tõesti kaalun seda. Muud siin üle ei jää lihtsalt. Pole enam 13 vaid 33a. ja tegelen peamiselt arvutis muusika tegemisega ja loen uudiseid.
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

[*] postitati 26.3.2018 17:51
Ole Maciga ettevaatlik, keerad selle ka piiksu - ja selle diagnostikat siit üle neti me küll nõus tegema ei ole.

Kas me nüüd lõpuks saaksime seda haiget sinise ekraani möla näha? IT inimese poolt muide selline suhtumine ei päde, jurist on iseasi, sorry ;) Vähemalt veakoodi ja aadresse tahaks; whocrashed täielik aruanne oleks muidugi eelistatud.
Ja niisama isikliku huvi korras - kas sa ilma Nod32-ta ka mõne vea oled saanud?

/edit/ 33a tagasi oli mul arvutikogemust juba omajagu kogunenud.

[Muudetud: 26.3.2018 DonQ]
Vaata kasutaja profiili
0
priitsaks
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 2.4.2018 16:11
No näitab siin, et on ketas olemas, aga My Computer-is seda ei näita !
Keegi mainis siin riistvara, no kõik on uus, keegi midagi pole puutunud ei Biosist ega mujalt. Ma ei tea siis. Uskumatu, kõik justkui peaks toimima, aga ei toimi. Iga liigutuse pean ära salvestama, sest iial ei tea, kuna viskab sinise jama ette ja teeb restardi.

dm.jpg - 152kB
Vaata kasutaja profiili
0
Adebisi
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.4.2018 23:06
Heh, Sul pole ju kettatähist määratud sellele partitsioonile, seepärast ei näitagi My Computer'i all. Parem klõps seal all keskel olevale 110,81GB kettajaole ja Change Driver Letter and Paths... lisa sealt talle mingi täht ja peakski taas nähtav olema.
Vaata kasutaja profiili
0

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond