Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  

Leheküljed: 1 3

Autor: Pealkiri: Kas rate-süsteem ka tuleb?
xmbs
Noor toru
**

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 14:01
Kas rate-süsteem ka tuleb?
Nagu vanas foorumis :D

Vaata kasutaja profiili
0
marius
Foorumi haldaja

Administraator

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 14:05
jah
ei
Vaata kasutaja profiili
0
Fugitive
Teenekas toru

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 14:10
Võiks ju mitte tulla, jääb see mõttetu kõvatamine ära kasutajate vahel.
Vaata kasutaja profiili
0
Silver
Toru

Kasutaja on eemal

Tuju: Hea

[*] postitati 21.7.2009 14:12
Niimoodi kirjutas: Fugitive  
Võiks ju mitte tulla, jääb see mõttetu kõvatamine ära kasutajate vahel.

See ei ole mingi kõvatamine, kui kedagi hinnatakse madalamalt ja kedagi kõrgemalt..

Igati hindamissüsteemi poolt :thumbup:

[Muudetud: 21-7-2009 Silver]

Vaata kasutaja profiili
0
Fugitive
Teenekas toru

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 14:16
No siis võiks selle lamba huinjaa välja jätta ja teha hoiatuste süsteem lolli jutu ajamise eest.
Muidu on jälle olukord, kus lambaid lihtsalt sõimatakse, isegi kui neil on midagi teemakohast öelda.
Mina jään nüüd vait, ehkki see reit teema läheb nagunii mitmeleheküljeliseks jälle. Edu :cool:
Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 21.7.2009 14:25
Vaata kasutaja profiili
0
onks
Teenekas toru

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: :thumbup:

[*] postitati 21.7.2009 15:53
Hindamissüsteemi vastu pole mul midagi, aga hindajad võiksid siis ka õiglaselt hinnata, et ilmaasjata lambaid ei loobitaks. Positiivsed hinnangud siis ikka kui inimene tihti aitab hädast välja, käitub viisakalt ja on usaldusväärne ning ei riku foorumis postitamise reegleid korduvalt. Nii saab ka äriteemades kindel olla kas kasutaja on aus. Tärnid võivad olla küll boonuseks, aga iga kasutaja kohta võiks olla mingi hea ja halva maine kasti link, kuhu saavad teised kasutajad kirjutada mingi hinnangu, kas isik on usaldusväärne või mitte.
Pole ka aus kui "lambaid" pannakse kogematta juhtunud eksituse tõttu, see rikub maine ära ja siis suhtutakse kasutajasse juba eelarvamusega.

Kui hindamissüsteem tuleks siis võiks hoopis läbi arutada millised oleks õiglased viisid selle tegemiseks, et iga mässav puberteediealine ei saaks teisi maha teha sellepärast et tal halb tuju:)
Vaata kasutaja profiili
0
Quentin
Toru

Kasutaja on eemal

Tuju: Positiivne

[*] postitati 21.7.2009 16:02
Niimoodi kirjutas: onks  
Hindamissüsteemi vastu pole mul midagi, aga hindajad võiksid siis ka õiglaselt hinnata, et ilmaasjata lambaid ei loobitaks. Positiivsed hinnangud siis ikka kui inimene tihti aitab hädast välja, käitub viisakalt ja on usaldusväärne ning ei riku foorumis postitamise reegleid korduvalt. Nii saab ka äriteemades kindel olla kas kasutaja on aus. Tärnid võivad olla küll boonuseks, aga iga kasutaja kohta võiks olla mingi hea ja halva maine kasti link, kuhu saavad teised kasutajad kirjutada mingi hinnangu, kas isik on usaldusväärne või mitte.
Pole ka aus kui "lambaid" pannakse kogematta juhtunud eksituse tõttu, see rikub maine ära ja siis suhtutakse kasutajasse juba eelarvamusega.

Kui hindamissüsteem tuleks siis võiks hoopis läbi arutada millised oleks õiglased viisid selle tegemiseks, et iga mässav puberteediealine ei saaks teisi maha teha sellepärast et tal halb tuju:)

100% minu mõtlemine :) Võiks tõesti nii olla nagu kasutaja onks ütles.
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
Xaero
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

Tuju: Meh.

[*] postitati 21.7.2009 16:06

Kas vanas foorumis mitte polnud juba mingeid piiranguid peal? Mälusopp ütleb, et hinnata sai kui su reiting oli n arv tärne ja kui sind ennast on hinnatud n arv korda.
Ülejäänuga olen vägagi päri.
Vaata kasutaja profiili
0
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 16:16
Niimoodi kirjutas: Xaero  

Kas vanas foorumis mitte polnud juba mingeid piiranguid peal? Mälusopp ütleb, et hinnata sai kui su reiting oli n arv tärne ja kui sind ennast on hinnatud n arv korda.
Ülejäänuga olen vägagi päri.

Piirangud olid küll, aga ikkagi said mõned head inimesed, kes möla ei aja, lambaid. võibolla olid mõned tärnid teenitud tutvuste kaudu ja nii saadud hindamisvõimalus, ega ma ise ei tea.
Vaata kasutaja profiili
0
Kurikael
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 16:16
Vanas foorumis pidi sind olema hinnatud vähemalt 9 korda, keskmmine hinne 8
Minupärast võib olla ja ka mitte olla - erilised tainad (kui neid tekkima peaks) jäävad varem või hiljem silma - nii tavakasutajale kui personalile.
Vaata kasutaja profiili
0
jonn256
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 16:18
...et iga mässav puberteediealine ei saaks teisi maha teha sellepärast et tal halb tuju:)

Nendest, kes eelmises foorumis olid saanud õiguse teisi hinnata (9 tärni oli?) ei olnud minu meelest keegi "mässav puberteediealine". Nii et seda ei tasuks karta.

Hindamissüsteem võiks jääda sarnaseks nagu eelmises foorumis. Aga nüüd võiks hindaja saata hinnatavale ka U2U, kus ta põhjendab miks ta sellise hinde pani. Vähemalt lamba puhul.

[Muudetud: 3.10.2009 jonn256]
Vaata kasutaja profiili
0
keemik
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 16:27
Niimoodi kirjutas: jonn256  

Nendest, kes eelmises foorumis olid saanud õiguse teisi hinnata (9 tärni oli?) ei olnud minu meelest keegi ''mässav puberteediealine''. Nii et seda ei tasuks karta.

Oli ka sellist asja, ma näiteks sattusin kunagi rate wari seepärast, et ei pannud ühele kasutajale 10-t, lihtsalt sellepärast, et ta seda nõudis. Mulle tundus, et selleks peaks ikka midagi rohkemat tegema, kui lihtsalt "lahe vend" olema. Igatahes vastutasuks sain kambaka :D (ja U2U küsimusega, et kuidas mulle mu uus rate meeldib) Peale seda tuttavate tuttavate hindamise kampaaniat, muutis administratsioon peale järgmist reseti hindamispoliitikat rangemaks.

-e-
Aga üldiselt polnud mul vana süsteemi vastu midagi, õpetlik oleks see kui tõesti lamba saanud indiviid saaks põhjuse U2U teel, mina selle põhjenduse ka tavaliselt saatsin. Üldiselt ma siiski hindasin pigem seda, kui keegi tegi midagi hästi, mitte seda kui keegi tegi midagi halvasti.

[Muudetud: 21.7.2009 keemik]
Vaata kasutaja profiili
0
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 16:55
Hinnang põhjendusega on hea mõte, oleks vahest hea teada, kes sind hindab ja laidab, ning millepärast, aga et kokkuleppega hindamisi ei tuleks võiksid põhjendused olla ka teistele kasutajatele profiilist nähtavad olla, siis teaks mille eest kedagi kiidetakse, kuid ka põhjendusi saaks välja mõelda, aga aga valehindajad jätaksid oma nime ikka kirja.

Vanasse foorumisse oli registreerumine probleem, ma sain kasutajaks ainult seetõttu, et mitu korda päevas, mitu nädalat järjest proovisin regada ning ükskord joppas:).
Kas seekord ka regamist piirama hakatakse? Kuna see foorum kaldub vahest pira teemadele, siis pole vaja ka et ametnikud siinsete andmetega kedagi karistada saaks. Muidugi pole ka vaja, et kui mässav kasutaja ajutiselt bänni saab, siis ta teeb kohe uue kasutaja ja sõimab edasi. Ma arvan et mingisugune piirang võiks tulla ka registreerimisega, kas mingid kutsed või teha registreerimisvõimalus ainult teatud aegadel.
Vaata kasutaja profiili
0
mister-x
Noor toru
**

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 17:06
Lamba ja muus üsteem on nõme. HV oma tundub parim kus ka seletus juures mille eest konkreetselt said siis kas positiivse või negatiivse ning ka kellelt ilusti näha.
Vaata kasutaja profiili
0
Xaero
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

Tuju: Meh.

[*] postitati 21.7.2009 17:19
Niimoodi kirjutas: mister-x  
Lamba ja muus üsteem on nõme. HV oma tundub parim kus ka seletus juures mille eest konkreetselt said siis kas positiivse või negatiivse ning ka kellelt ilusti näha.

Oma olemuselt on reitingu põhimõte sama ju, HV süsteemi erinevus ongi see, et on näha kes ning miks mingi reitingu andis.
Vaata kasutaja profiili
0
jkddp
Toru

Kasutaja on eemal

Tuju: Club

[*] postitati 21.7.2009 17:34
omalt poolt kiidaksin ka seda HV hindamissüsteemis. Kui ikka mõni on nii lammas, et ei suuda normaalselt käituda ei pruugi ta väited olla pädevad - seega oleks näha mis imisega tegu
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
Flavius
Toru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 17:36
Ei poolda hindamissüsteemi, ei ole objektiivne ja ei ole hädavajalik siin foorumis.

HV's vajalik, et äritegevus oleks võimalikult turvaline.

[Muudetud: 21.7.2009 Flavius]
Vaata kasutaja profiili
0
Snolps
Noor toru
**

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 18:37
Hindamissysteem loomulikult ja ikka samasugune nagu varem oli. Ytleme ausalt, et lammas oli torufoorumi mitteametlik symbol, mille jargi foorumit teati. :thumbup::smilegrin:
Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 21.7.2009 20:04
Niimoodi kirjutas: Snolps  
Hindamissysteem loomulikult ja ikka samasugune nagu varem oli. Ytleme ausalt, et lammas oli torufoorumi mitteametlik symbol, mille jargi foorumit teati. :thumbup::smilegrin:

Samad sõnad :p
Vaata kasutaja profiili
0
DonQ
Administraator

Administraator

Kasutaja on eemal

Tuju: Kerge puhkus

[*] postitati 21.7.2009 21:29
Hoiatuseks - kui lambasüsteemi käima saab (ja kindlasti saab - lammas on lausa foorumi maskott), siis esimesed lambad saavad need, kes siinses teemas hindamissüsteemi vastu astuvad!

Niisiis veelkord - kas hindamissüsteem on vajalik? :rolleyes:

PS. Põhjenduse kohustuse võiks panna küll, distsiplineerib mõlemat poolt.
Vaata kasutaja profiili
0
Justice
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 22:13
Ise olen erapooletu,
eelmises foorumis jagasin muusikat ikka kõvasti ja mis tulemus oli? LAMMAS!!

Ehk tõesti panin mõne postiga veits mööda, aga tõsiseid tühjapanekuid ei olnud. Enamus postitused olid ikka kogukonnale kasulikud.

Ning kui rate süsteem tuleb, siis hinnangu panekul võiks ikka väikse kommentaar ka olla, et mis teenete eest antud hinne ära teeniti, mitte et lahmitakse lammas ja siis hinnatatav jääb mõttesse et mille eest oli. Väike kommentaar arvatavasti aitaks ka kaasa ehk tulevaste vigade vältimise :)
Vaata kasutaja profiili
0
rygoraider
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

Tuju: Nagu jumal

[*] postitati 21.7.2009 22:39
Kõik lammasteks !
Muidugi läheb vana süsteemi tagasi vaja, siis oli juba kaugelt näha kust mingi "geniaalne" postitus tuleb.
Vaata kasutaja profiili
0
RustyZ
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 23:48
Seoses lammastega tuleb meelde see, et mul oli kunagi enda tehtud avatar kus lambal oli rocketlauncher seljas ja kiri oli ka, et "I has a rocketlauncher". Kui keegi juhtus mingi imeläbi selle omale salvestama, oleks tänulik!
Vaata kasutaja profiili
0
Stroch
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 21.7.2009 23:54
Hindamissüsteemi osas olen erapooletu, otseselt selle vastu midagi ei ole, kuid pooldaksin samuti varianti, kus kasutajale hinnet pannes saaks lisada kommentaari, mida kasutaja profiilis kuvatakse, nii oleks kasutajale endale (kes hinnangu sai), kui ka kaaskasutajatele selgem, miks antud isikut just sellise hindega hinnati.

Lambasüsteem peaks jääma, see annab kasutajale, kes on lamba saanud motivatsiooni enda käitumist parandada ning enda reitingut tõsta.
Vaata kasutaja profiili
0
Borderliner
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

Tuju: EViL

[*] postitati 22.7.2009 03:26
Niimoodi kirjutas: jonn256  
...et iga mässav puberteediealine ei saaks teisi maha teha sellepärast et tal halb tuju:)

Nendest, kes eelmises foorumis olid saanud õiguse teisi hinnata (9 tärni oli?) ei olnud minu meelest keegi ''mässav puberteediealine''. Nii et seda ei tasuks karta. [...]

Tegelikult oli ikka küll. Alles päris lõpus kui 9 vajaliku hinnangu peale venitati ja väga vähestel üldse sellise hinnete arvu täis sai (IIRC isegi sellistel kaasvõitlejatel kes ainult mõistlikku juttu ajavad, a'la DonQ, ei olnud niipalju hääli et saanuks ilma personali kuulumata hinnata) vajus asi ära. Enne seda oli neid kes just asjaliku jutuga silma ei hakanud, ometi aga hindamisvõimelised olid, täiesti arvestataval hulgal. Ning ka (vastu)hindamise privaatselt lunimine oli täiesti eksisteeriv fenomen.

Mis hinnangu objektiivsusesse puutub, siis ütles KKK otsesõnu, et tegu on subjektiivse tegevusega mida ei pea põhjendama. Seega kas saab kellelegi ette heita kui ta just subjektiivselt ning ilma põhjendamata hindas? Enda kohta võin ausalt öelda, et ladusin "1"sid arvestataval hulgal - kui ikka oli ajulage või mitmendat korda reegleid ignoreeriv tekst siis sai selle eest ka väikseim number kirja pandud. Samamoodi aga sai ka 5-6 jagatud, kui inimene asjalikku juttu ajas või veelgi parem - eelnevast eksimusest õppust võttis ja end parandas.

Uue tärnisüsteemi osas ise pigem negatiivsel seisukohal - mõttetult palju nuttu ja hala on sellega absoluutselt igas foorumis kus mõnda analoogset süsteemi kasutatakse. Aga kui tõesti tulema peaks siis võiks hindamisvõimaluse andmine leebem olla, nii tekiks rohkem hindajaid mis omakorda tekitab suurema võimaluse "lammastel" oma pildist lahti saada.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
Kraaks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

Tuju: tujutu...

[*] postitati 22.7.2009 04:44
Toru Foorum võiks olla võimalikult sarnane vanaga, see teebki temast selle mis ta on. Loeti eelnevates postitustes üles mis ühes või teises foorumis on parem, aga olen ikka konservatiivne. Kui tuleb palju muudatusi, ei ole see enam Toru Foorum. Ei ole vaja põdeda lambukeste või tärnide pärast. Tuleb lihtsalt normaalne olla.
Vaata kasutaja profiili
0
aarea
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 22.7.2009 09:08
pole kunagi vaadanudki neid tärne ja lambaid. Jätab absoluutselt külmaks.

aasta lõpus tuleb jälle nagunii poll "kes on kõige abivalmim foorumlane" vms. ning seal tavaliselt õiged kasutajad ära mainitud
Vaata kasutaja profiili
0
keemik
Noor toru
**

Kasutaja on eemal

[*] postitati 22.7.2009 09:22
HV hindamissüsteem küll torufoorumisse ei sobi, seal see ikka rohkem äriline feedback. Mis siin siis oleks? "Uploadis mulle vajalikku eesti muusikat" Ma kardan, et selline feedback ei oleks kellegile väga kasulik, kui siis ainult autorikaitsele.
Vaata kasutaja profiili
0
Kermit
Veterantoru

Rate: *****

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: krooks tuju on...

[*] postitati 22.7.2009 11:14
Ma pooldan hindamise süsteemi. Põhjendused on juba eelpool välja toodud. Eelmise TF puhul ma hindasin neid kasutajaid/modesid, kes eksimuste korral saatsid U2U, mitte ei hakanud teemas, teiste ees lahmima ja sõimama. No ikka ju juhtub vahest, et mõni REQ jääb kiiruga kirjutades kas vigaseks või üldse eest ära. Eriti nõme on nt algajaid mõnitada. Ise olen eksijatesse mõistvalt suhtunud ning privaatteatega selgitanud.

Privasse võiks ka nö hoiatuse jätta enne, kui "lammas" panna. Nii on ju inimesel võimalik end parandada. Muidu tekkib viha ning kannatame me kõik:)
Vaata kasutaja profiili
0

Leheküljed: 1 3

Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond