Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  
Autor: Pealkiri: Windows Xp näitab partitioni vaba ruumi valesti.
silvester
Toru
***



Registreerunud: 24.7.2009
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 13:49
Windows Xp näitab partitioni vaba ruumi valesti.
Tere. Mure selline, et 10-e gigasel partitionil, mille peal asub windows xp, peaks olema vaba ruumi kõvasti üle 5-e giga Aga ketta properties ja tune up utilities näitab, et vaba ruumi on ainult 2.7 giga. Ehk üle 2-e giga on kuskil all, mida ma lihtsalt ei leia. Olen proovinud ccleanerit, disk defragmenti, check disci ja tune up utilitiest, aga kasu pole midagi olnud. Nüüd küsimus. Kas teha partition kuidagi suuremaks või on kellegil ideid kuidas need kaks giga ikka vabaks saada, sest pean SP3-e peale installeerima. Tänan kõikide nõuannete eest.
Vaata kasutaja profiili
0
Timukas
Moderaator
******

Avatar

Moderaator

Registreerunud: 16.7.2009
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 13:55
Süsteemi taaste võtab oma osa. Samuti page-fail. Lülita peidetud kaustade ning süsteemifailide näitamine sisse, siis peaks enam-vähem kõike nägema.
Vaata kasutaja profiili
0
silvester
Toru
***



Registreerunud: 24.7.2009
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 14:03
Süsteemi taaste on väljas. Hidden files and folders on sees. Kust seda page filei vaadata? Võtsin proovi pärast compress drive eest linnukese ära. Nüüd on üldse ainult 1.4 giga vaba ruumi. Kas see compress drive to save free space peaks üldse sisse lülitatud olema?
Teeb mu folderid siniseks windows exploreris.

[Muudetud: 23.10.2009 silvester]
Vaata kasutaja profiili
0
Timukas
Moderaator
******

Avatar

Moderaator

Registreerunud: 16.7.2009
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 14:12
Sealt samast, kus peidetud faile sisse/välja lülitad, eemalda linnuke "Hide protected operating system files". Siis peaks C kettale tekkima. Selle suurust saab muuta umbes nii: My Computeril parem klikk, Propertires, Advanced. Seal Performance'i all Settings, avaneb uus aekn, jälle Advanced ja Virtual Memory juures Change.
"Compress drive" pakib harvemini kasutatavad failid mingil määral kokku ja seega aitab ka ruumi säästa. Kui tihendatud faili/kausta on vaja kasutada, siis võtab avanemine kauem aega kui tavaliselt.
Vaata kasutaja profiili
0
silvester
Toru
***



Registreerunud: 24.7.2009
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 14:22
Jah. Nüüd näen et pagefile.sys võtab 4 giga. Muutsin seda väiksemaks ja suurust hakkas õigesti näitama. Tänan abi eest. Tekkis siiski paar küsimust.
Kas vastab tõele et kui ma jätan page faili maksimumi peale peaks mängud saama rohkem rami kasutada.
Kas oleks äkki targem partitionit suuremaks teha, kui see üldse võimalik on?

[Muudetud: 23.10.2009 silvester]
Vaata kasutaja profiili
0
Timukas
Moderaator
******

Avatar

Moderaator

Registreerunud: 16.7.2009
Asukoht: Rapla
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 14:52
RAMi ja page faili teemat ei oska väga kommenteerida, aga page fail on aeglasem ja seal hoitakse harvemini kasutatavat infot. Kui mängid mõnda mängu, siis see on antud hetkel prioriteet ja loogiliselt peaks saama väga suure osa RAMist kasutada ka väikse page faili korral. Erinevate rakenduste vaheldumisi kasutamine peaks jälegi aeglasem olema, sest iga programm kirjutab eelmise programmi mälus oleva info üle ja arvuit peab selle uuesti mällu laadima. See on loogiline arutlus ja võib väga vale olla.
Kui põed, võid page faili suuruse pärast SP3 installimist tagasi muuta. Ei usu, et pärast installi SP3 nii palju ruumi vajab.
Partitsiooni suurendamine on ka võimalik. Võid uurida, kas Windows ise saab sellega hakkama (My Computeril parem klikk, Manage ja sealt Disk Management), ma eriti ei usu. Või kasutaja mõne teise tootja tarkvara (soovitusi ei oska jagada).
Vaata kasutaja profiili
0
silvester
Toru
***



Registreerunud: 24.7.2009
Kasutaja on eemal


[*] postitati 23.10.2009 14:58
Ok. Ma siis praegu jätan page faili kuskil 2-e giga juurde. Mängud jooksevad niigi normaalselt. Tänan kiire info ja abi eest.
Mad respect!
Vaata kasutaja profiili
0

  Mine lehekülje algusse

Ainus õige foorum!
XMB Forum Software © 2001-2009 XMB Meeskond