Mine lehekülje lõppu

Prinditav versioon  

Leheküljed: 1 2 3

Autor: Pealkiri: Foorumi maine - Torule uuesti jalad alla!
onks
Teenekas toru

Registreerunud: 17.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: :thumbup:

[*] postitati 3.6.2010 00:52
Registreerimine võiks olla piiratud, või lubatud juhuslikult teatud üksikutel päevadel täiesti juhuslikult. eelmisesse torufoorumisse sain nii kasutajaks, et nädalaid, ja päevast päeva proovisin registreerida, mitu korda päevas, kuni ükskord oligi tee lahti ja sain. Kes väga tahab, see ka saab võimaluse, kes tahab korra siit ainult piraatkraami allalaadimislinki saada või lolli juttu ajada, see ei viitsiks siis jamama hakata. Samas ka piiramine võib mainele halvasti mõjuda, kuid eksklusiivsus võib jällegi parandada. Registreerimine ka kutsete alusel on võimalus.
Kui vaja piirata mainet alla viivate isikute liikmeks astumist, siis tuleb ka leida optimaalne tee selleks, et see teisi ei ahistaks. Et uutel liikmetel oleks ka reeglid selged, siis võiks olla midagi enamat kui linnukese panek et "lugesin reeglid läbi ja nõustun nendega vms" võiks olla valikvastustega ülesanne, mille õiged vastused on elementaarsed vormistus-ja käitumisreeglid. Ja kes reeglid läbi sirvib, siis need vastused pole ka probleem õigesti vastata.

Need on minu kiired mõttekäigud mis on läbimõtlemata, kui midagi jaburat ütlesin, siis ärge risti lööge, parandage või täiendage, kui midagi halvasti ütlesin.
Vaata kasutaja profiili
0
aeron
Veterantoru

Rate: ******

Registreerunud: 15.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: Vaimselt tagasihoidlik

[*] postitati 3.6.2010 08:35
Ma arvan, et maine peaks ikka inimestest tulema, mitte registreerimisest. Kas kellelgi on üldse aimu, millest me räägime? Mul näiteks ei ole selget pilti, mida see maine endast kujutaks. HV-ga me ilmselt konkureerida ei saa ja piraatluse seisukohast on parem, kui pigem seda mainet poleks - vähem tähelepanu. Enne, kui midagi luua või millegi pärast muretseda võiks nö missioon ikka paigas olla...

Rääkides Puer'i mõtetest, siis on tegemist lihtsalt meetoditega, mis viivad saastpostituste osakaalu alla ja see pole halb. Samas, tuleb mainida, et suurem idiootpostituste tegemise eufooria on üle läinud ja foorumi vananedes on ka rahvas maha rahunenud - üldine pilt on palju paremaks läinud.

Ma ei tea, kuidas meil on seisukord modede ridades, kui suur koormatus on etc, aga reeglite karmimaks tegemine, tooks kindlasti tööd juurde. Ennetavad meetodid aitavad ja mis lamba staatusesse puutub, siis see hindamissüsteemi osa ja vb peaks selle enne loomist läbi mõtlema - liiga tihti on need süsteemid puudulikud ning neid ei osata kasutada või ei anna need õigeid väljundeid kasutajatele. Paar mõtet, mis vennasfoorumis arutades sai välja käidud:

Need, kes ei viitsi lugeda arutlust hindamise olemusest, jätke see lõik vahele...

----------------------------
Et vajadus hinnangut anda on juba olemuselt emotsionaalne, siis on ka enamik arvamusi tugeva emotsionaalse komponendiga. See tähendab pea asjalikult, et hindame inimese võimekust või võimetust mitte tema tegude vaid "näo" järgi. Ma ei tule siinkohal ütlema, et viga on inimestes, sest neid me muutma ei hakka, küll aga minu meelest on viga vahendites. Käesolevalt ei ole meil mingit võimalust oma otsest suhtumist teistesse avaldada ja selle tulemina valdav enamus talitab umbes sellise skeemi järgi:

a) oi, küll see või teine on tore - väljendus 10, sisu 10, suhtumine 10 jne
b) oi, see mees ikka imeb 100ga - väljendus 1, sisu 1 jne

Veel üks oluline faktor võiks olla nt hindamissageduse muutmine, mis võimaldaks inimestel tajuda oma tegude tulemit vahetult.
..ka anonüümsus on küsitav, ma ei näe põhjust miks peaks keegi oma arvamust häbenema - vb see ajendaks inimesi ka mõtlema enne.
..vb peaks arvamuste keskmisest või keskmistest looma jooksva joondiagrammi või midagi sellist, mis pakuks kah vb üht-teist..

Sõltuvalt hindamissüsteemi olemusest võiks see väljendada ka nt foorumumlaste omavahelisi suhteid - ei oleks anonüümne. Kui mainupuleerida hindamissagedust või muuta selle korda - nt iga post on hinnatav ning hindaja läheb ka kirja (lisaks hinnangutele "õigekirjas" võiks olla ka mingi emotsionaalne komponent), siis on võimalik kordusmõõtmiste ja nende "suunavektorite" alusel luua suhete võrgustik, mis peegeldaks mingil määral foorumlaste omavahelisi suhteid... - kas see on midagi mille poole püüela, võta kinni..

Oluline on, et ei tekiks olukorda, kus kasutajate vahelise vaenu või sõpruse väljundiks on hindamissüsteem, mis kujuneb nõnda sõprade haipimis- ja vaenlaste lammastamis vahendiks. St, et kui mees ei meeldi, siis on õigekiri 1, postituste sisu 1, kodukorrast kinnipidamine 1 jne ning kui meeldib, siis on 10, 10, 10 jne... Pigem võiks olla 1 valdkonnas, mulle meeldib keegi kasutaja, kuigi tema õigekiri on 10 vms..

Ok, mul on palju mõtteid veel, aga las esialgu jääda..

e:

Seda pitseri pilti lisades tuli selline mõte, et algselt on loodud nt 5-15 erinevat pitserit, mis igaüks kajastab mingit tüüpi kasutajat ning iga posti all on mingi suunaga hinnangu võimalused ning nt pärast 50 hinnangut koorub sealt 1 domineeriv joon ja see pitser lisatakse kasutaja avatari alla hinnangu asemel vms...

--------------------------------

Samas, kui me otsime enda foorumisse lihtsalt lollusepeksmisvahendit, siis miks mitte, siis samas võiks olla ka kopika teine pool:

clipboard_upped.png - 176kB

Ei tea kas foorumis peaks olema kuidagi kirja pandud see ka kuskil, et foorum ei saa olla vastutav intellektuaalse omandi levitamise eest etc..? Sel juhul peaks mõtlema läbi süsteemi, kuidas REQ offer teemades talitada, et seda väidet saaks väita korralikult...

[Muudetud: 3.6.2010 aeron]
Päiksekiired meist jätavad tumedad varjud, vaikivad huuled kuid sisemus karjub! - K. Jancis
Elan! Usun! see on meie hea deviis, kuigi näkku puhub tundmatuse tuul... - J. Dolmatovski

Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Rate: **********

Registreerunud: 14.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: aeron meiden

[*] postitati 3.6.2010 15:41
Üldiselt niipalju kui ma su pikast tekstist suutsin aru saada, siis mina küll ei viitsiks mingit nelja erinevat hinnet kellelegi panna. :P
Anonüümsuse kohta arvan ma isiklikult niimoodi, et anonüümselt hinnates tuleb tulem alati "õigem".
Vaata kasutaja profiili
0
aeron
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 15:55
Kas vana hindmissüsteem mitte ei koosnenud 5 alakategooriast, või ajan ma selle vennasfoorumiga segi?

Kodukorrast kinnipidamine
Postituste sisu
Suhtumine kaasfoorumlastesse
Teadmised
Väljendusoskus foorumis

vms..

...ja mis "õigemasse" puutub, siis see pole tõsi. See võtab täielikult ära sinult vastutuse oma posti(hinnangu) eest ja seda nii positiivses, kui negatiivses võtmes. Kui korraks viidata kas või nt HV foorumile, kus hinnagud eeldavad põhjendusi, niisama ei panda halba hinnet kellelgi - alati on põhjendus. Ma ei näe, kuidas läbipaistvus saab halb olla.

Päiksekiired meist jätavad tumedad varjud, vaikivad huuled kuid sisemus karjub! - K. Jancis
Elan! Usun! see on meie hea deviis, kuigi näkku puhub tundmatuse tuul... - J. Dolmatovski

Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 16:38
1. Jah, sa ajad segi.
2. Anonüümse hinnangu andmise tulem on õigem sellepärast, et seda on võimatu mõjutada/kallutada kuna puudub kontroll kes, kas ja kuidas hindas. Elementaarne :)
Vaata kasutaja profiili
0
Def
Toru

Registreerunud: 21.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 17:56
Anonüümne hinnangu andmine ei ole tõesti eriti tore lahendus. Kunagi 2002 aastal, kui mina selle foorumi kasutajaks asusin sain alustuseks pidevalt omale kusagilt lamba, aga miks? seda keegi ei põhjendanud. Enda arust ei teinud nagu midagi nii "oluliselt" valesti. Aga see selleks. Ja jällegi jõudsime HV foorumini. Seal peab vähemalt kirja panema, et mille või tolle eest just selline hinnang:thumbup:

Aga läbustamist see aitab hoida igaljuhul. Lamba kartus on ju siiski suur:smilegrin:
Vaata kasutaja profiili
0
aeron
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 18:41
Hv-s on nõnda, et kui hinnang pole õigustatud, siis palud adminil lihtsalt ära võtta selle. Ofc tehakse päring hinnangu pannud kasutajalt. Kuna kõik kasutajad on huvitatud oma profiili puhtana hoidmisest, siis töötab süsteem päris hästi minu meelest. Mis puutub mitme valdkonna (sisu, õigekiri, teadmised etc) hindamist kasutaja juures, siis see on lihtsalt 1 clicki asemel 5 ja ei ole eriline vaev - been there, done that.

Ma ise arvan, et iga posti hinnatavaks tegemine annab mõnusalt kaalu juurde neile. Kuna iga kasutaja saab ühte posti ühe korra hinnata, siis niisama naljalt jampsi ei püstita, sest kui 40 tüüpi selle ühe posti pealt sulle panevad "mõtetu tüüp" sildi külge, siis võib see oluliselt koondpilti sinust mõjutada, kui on sellise mehhanismiga hindamissüsteem loodud... samas, vb tekitab see liiga palju lisatööd ... mõtteainet on igatahes...

Vaata kasutaja profiili
0
margus
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 19:16
:d Ma arvan, et HV ja torufoorumit ei saa võrrelda omavahel. Ma tegelikult ei kujuta üldse ette, et milleks peab kõiki asju keeruliseks tegema ja igasugu kulinaid külge riputama. Võibolla ma lihtsalt olengi selline imelik, lihtne inimene. Pole mulle kunagi meeldinud mingid lisaprogrammmid arvutis kui sama asja saaks natukese nuputamisega ja juba olemas olevate vahenditega ära teha. Ei meeldi mulle jõulude ajal kuuselegi linte ning munakesi külge riputada, paar käbi on täpselt parasjagu :p.
IMHO oli vana "lambasüsteem" geniaalselt lihtne taltsutaja.
Vaata kasutaja profiili
0
Borderliner
Üldmoderaator

Super-Moderaator

Kasutaja on eemal

Tuju: EViL

[*] postitati 3.6.2010 19:21
Niimoodi kirjutas: aeron  
Hv-s on nõnda, et kui hinnang pole õigustatud, siis palud adminil lihtsalt ära võtta selle. Ofc tehakse päring hinnangu pannud kasutajalt. Kuna kõik kasutajad on huvitatud oma profiili puhtana hoidmisest, siis töötab süsteem päris hästi minu meelest. [...]

Vaidleks vastu. Mis seal töötab on äritehingute kajastamine. Kõik ülejäänu on aga suuresti tühi koht, vähemalt nüüdseks. Foorumlase kellega äri pole ajanud kommenteerimine tuleb vast ainult siis ette kui tegu on isikliku tuttavava või kellegagi kes pikalt positiivse/negatiivse jutuga silma on jäänud. Kusjuures viimast, isegi kui see asjakohane on, naljalt kirja ei panda just selle pärast et ei taheta teise ärimainet rikkuda. Äri on TFis teisejärguline, seega nii nagu HVs asi on ei saa meil see kuidagi käia.
Kunagise anonüümse hindamise tõsine pluss oli see, et kuna ei teadnud mille eest täpselt hinnati siis ei saanud ka üheleainsale tahule rõhumisega oma mainet "plussis" hoida. Lambaks saamine tahtis siiski vähemalt 2te hindajat, seega hoolimata sellest mida keegi väidab - lambist ja põhjuseta polnud võimalik lambasilti külge saada.
STORM Pirating: horror, blood 'n guts, that's the name of our game...
.:movie list:. .:flashier movielist:. .:music list (mirror):. .:uploaded atm:.
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
aeron
Veterantoru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 3.6.2010 20:43
Keerukuse seisukohalt on kriitika õige , vb ma tõesti veidi ülemõtlen asja. HV-s puutun kokku valdavalt ostu-müügi teemades ja muu kohta ei oska kommenteerida eriti. Kokkuvõttes taandub ikka asi sellele, et mida me sellelt süsteemilt ootame. Ma lähenesin väga üldiselt ja ladusin letti paar mõtet, kuidas saaks teha mingit nö kõike hõlmavat süsteemi, aga on väga võimalik, et see on mingi minu fetiš. Mulle juba vaimusilmas tekkisid silme ette kasutajate suhete visualiseeringud - internetist tehti ka pilt, midagi sellist...

Vaata kasutaja profiili
0
Fugitive
Teenekas toru

Registreerunud: 18.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 4.6.2010 07:18
Niimoodi kirjutas: onks  
Registreerimine võiks...

Minu arust ei ole sellel mõtet, kuna uusi tulijaid on nagunii kordades vähem kui vanas voorumis oli..
Foorumi korrastajatele peaks ikka tööd ka jätkuma, sest kui neil midagi teha ei ole, muutub asi igavaks ju ? :dork:
Vaata kasutaja profiili
0
Timukas
Moderaator

Moderaator

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.6.2010 13:07
Reeglid kuluksid tõesti ära. Hetkel on reeglid ainutl filmide REQ/OFFER alafoorumis. Kui uus tulija pole neid lugenud, siis on tal üsna võimatu teada, kuidas muusika, mängude või programmide REQ/OFFER käib. Stickyst vastavas alafoorumis täiesti piisaks, kuigi üldised reeglid oleksid ka head.
Vaata kasutaja profiili
0
MuRKs
Veterantoru

Registreerunud: 23.7.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: :)

[*] postitati 5.6.2010 13:13
Tooge lammas tagasi jah!
Vaata kasutaja profiili Külasta kasutaja kodulehte
0
Kermit
Veterantoru

Rate: *****

Kasutaja on eemal

Tuju: krooks tuju on...

[*] postitati 5.6.2010 13:24
Pole reegleid, pole ka keelde. On anarhia :)
Vaata kasutaja profiili
0
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.6.2010 13:41
Vanast foorumist jäi mulje et lamba omanikud suhtusid lamba omamisse suvaistlikult, jäi mulje et mõned lausa jahtisid seda, nagu oleks naljakas teisi närvi ajada lollide teemade ja juttudega.... Äkki on võimalik, siis kui tulevad lambad tagasi, et see lammas ei näeks nii "nunnu" välja, ja et see oleks selline ikka et seda ei tahetaks oma profiili lehele saada, vb mingi lisatekstiga, mis postitajat iseloomustab, nagu "spämmija, pettur, loba ajaja, jne " ja muidugi ka positiivselt käituvaid inimesi kiita profiili lehele lisades omadus sõnu, mis sorti kasulikke teeneid osutades ta usaldusväärne on vms.

Kui ma aru saan siis eesmärk on see et liikmed käituks eeskujulikult ja et rämpsteemasi/postitusi ei tekiks. Ning eesmärk oleks ka eristada silmapaistvamaid torusi tõstes neid rohkem esile. Nagu juba on kasutuselt iseloomustavad sõnad: noor toru, toru, teenekas toru, veterantoru..., kui sellele tiitlile saaks hinnangute järgi rohkem iseloomustavamaid sõnapaare panna, oleks ka juba eesmärk täidetud.

Tähekesed olid vanas foorumis ilusad küll, paistsid kohe silma, isegi sain neid vist kaheksa tükki kanda, aga need tekitavad paljude kasutajate suhtes feimijanu ja hakkavadki lavastatud kiitmised tekkima ja ehitatakse maine kunstlikult ülesse. Kui neid reitinguid saab tagasihoidlikumalt esitada, siis vb ei hakata neid nii kõvasti jahtima, sest niikuinii ei paista eriti välja vms...
Jälle hetkeline mõttelend, võib parandada ja kritiseerida kuid mitte kurjaks saada:)
Vaata kasutaja profiili
0
elDiablo
Toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.6.2010 14:01
Ma ei mõista, miks kiitmist ja iseloomustavaid sõnu meil vaja on? See on foorum, igast kasutajast kujuneb igaühele oma nägemus ja arvamus. Selline kommenteerimine ja "piima ja küpsise" andmine jäägu ikka igasuguste reitide ja muude selliste asutuste pärusmaaks. On ilusti olemas hetkelgi "poolaasta parim kasutaja" vms. teema. Oled asjalik olnud, siis küll keegi ära märgib su.

Endale meeldiks, kui tuleks tagasi nupp "enda postitused". Vanas Torus oli ja oli väga mugav funktsioon. Lõi kohe ette viimased paarkümmend teemat, kus sõna oled võtnud.
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.6.2010 14:09
Oleks see nupp mugav küll jah, kuigi ka praegu saab seda teha, kuid ühe lisaklikiga.
Üleval paremal nurgas: "Sisse logitud nimega Gals" vajutad kasutaja nime peale ja järgmisel leheküljel päris all "Otsi kasutaja postitusi".

Aga alustada võiks sellest, et need nupukesed eestikeelseks muuta.

(vanas foorumis meeldis mulle isiklikult selline avaleht ka. Bookmark viis alati mind sinna "Portaal" esileheküljele, kus olid enda "stats"'id, siis 5 kõige rohkemate postitustega kasutajat ja mingit muud üht koma teist värki oli veel seal Portaal leheküljel.

[Muudetud: 5.6.2010 Gals]
Vaata kasutaja profiili Vaata kasutaja MSN Messengeri aadressi
0
onks
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 5.6.2010 15:26
Tegelikult nende iseloomustavate sõnapaaride eesmärk ongi et just ei olekski nagu reit, vanasti olnud tähekesed ja lambad on nagu hinne 10 vs. hinne 1.
Üldiselt polegi neid hinnanguid eriti vaja, ärifoorumis on muidugi hea, sest usaldad ju ikkagi enne vana foorumlast kes on saanud positiivset vastukaja, uut ja võõrast kasutajat ei saa niipalju usaldada. Olles vanem kasutaja, siis ma tean jah keda rohkem usaldada, aga kui on täiesti võõras inimene siia konto teinud, siis tema jaoks on kõik võõrad.
Kuna tegemist pole nagu ärifoorumiga vaid pigem it/multimeedia teemaline foorum, siis äriusaldusmärgid ei tohiks ka prioriteedid olla, kuid kui on teemas suvaline arutlus ja tekib vaidlus, siis usaldaks ikka seda inimest rohkem kes ei ole tuntud kui möla ajaja või mõtetute teemade algataja.
Kindlasti saab foorumi hinnatavust reguleerida nii et see ei oleks reidilik ja omaks ausat infot.
Muidugi Poolaasta kasutajate kanditaadid on ikkagi top paarikümne hulgas, healjuhul, aga usaldusväärseid kasutajaid kidlasti palju rohkem, hea toru ei pea veel tegija toru olema:)

Kuna see teema on "toru foorumile jalad alla", siis ei peaks siin suurem osa jutte olema teemal kuidas kedagi reitida, vaid et kuidas olukorda parandada. Selleks vead lagedale tuua ja pakkuda lahendusi, Vaevalt siin probleemiks on et ei tea kui usaldusväärne keegi on, vaid juba eelpool mainitud nupu vajadus näiteks ja vb ka muid mugavusi, mis vanas foorumis meeldis aga uues ei ole, või mis on mujal parem.
Kuidas teha nii et kõik teemaalgatajad vormistaksid teema korrektselt et see prükkarisse ei lendaks ja et ei tekiks lobateemasi mis sama teed läheksid. Ma ei tea, kuidas, aga vanas foorumis kui liikmeks sain, siis enne teema tegemist ma kasutasin otsingut, lugesin reeglitest vormistused ja sõnastused üle ja hakkasin teemasi tegema, pole siiani ühtegi prükkarisse pandud. Võibolla osad inimesed õpivad reegleid natuke kauemini selgeks kui mina, aga võibolla pole reeglid nii silmatorkavad/lihtsad/või kättesaadavad, et neid lugeda, muidugi eksimine on inimlik aga igal asjal on piirid. Loba ajamiseks on juba Pur.jus foorum olemas, mis isegi palju kraami täis mida lugeda ei tahaks. Ma ei arva et korralikus foorumis modedel igav hakkaks, sest ka nemad on samal ajal kaasliikmed, kes loevad/kommenteerivad/küsivad ja nad ei pea saama end välja elada postitusi eemaldades, nii et kõigil kergem kui rämpsposte ei tekiks, aga eks see ole utoopia, mida ei saavuta vaid millele saab püüelda ainult lähemale.

Aga mis on selle toru foorumi mainega nii halvasti et seda peaks nii kõvasti parandama, alati saab paremaks teha midagi, aga ma arvan et foorum on ise suht ok, kuid mingi asi mis vanas foorumis oli, on siit puudu, seda ütleb sisetunne, aga ise veel ei taipa. Ja ma ei räägi nendest tähekestest ja lammastest...
Vaata kasutaja profiili
0
Gals
Veterantoru

Registreerunud: 20.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 11.10.2010 12:24
Need smailid ei kõlba ka kuhugi. See : ) on ainuke normaalne.

[Muudetud: 11.10.2010 Gals]
0
laur_laur
Toru

Registreerunud: 16.8.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: vaata üles

[*] postitati 13.10.2010 16:40
Smailid võiksid tõesti olla natuke tagasihoidlikumad ja vähem ka. :) :( :thumbdown: :post: :exclamation: :question: Nendest piisaks ju täielikult.
Siia tuleks kirjutada midagi originaalset, aga ma praegu ei viitsi.
0
thisisit
Teenekas toru

Registreerunud: 16.11.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 13.10.2010 17:10
Niimoodi kirjutas: laur_laur  
Smailid võiksid tõesti olla natuke tagasihoidlikumad ja vähem ka. :) :( :thumbdown: :post: :exclamation: :question: Nendest piisaks ju täielikult.

pigem need: :smilegrin::lol::):(;):ninja:
Vaata kasutaja profiili
0
jonn256
Teenekas toru

Registreerunud: 16.7.2009
Kasutaja on eemal

[*] postitati 13.10.2010 17:54
Miks on küsi- ja hüüumärgi jaoks emotikoni vaja?
Vaata kasutaja profiili
0
laur_laur
Toru

Registreerunud: 16.8.2009
Kasutaja on eemal

Tuju: vaata üles

[*] postitati 13.10.2010 18:51
Niimoodi kirjutas: jonn256  
Miks on küsi- ja hüüumärgi jaoks emotikoni vaja?

Kui on pikemad tekstid, siis on nendega hea teatud kohti rõhutada või suunata tähelepanu.
Siia tuleks kirjutada midagi originaalset, aga ma praegu ei viitsi.
0
Whitesnake
Teenekas toru

Kasutaja on eemal

[*] postitati 13.10.2010 23:06
Aga mina tahaks oma postituste vaatamist, nagu eelmisel foorumil oli. Oleks hea vajutada lingile ja näha oma postitusi ja näha kohe kas-kus-ja-millal keegi vastanud on.
Kood: